Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
Tomorrow · 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
corbin Wessel
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2019-2020
2018-2019
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/08
L
F 2-0 0:37
S. Sieja
Arapahoe
Southwest Invite
Round 4
138
02/08
W
F 3-1 4:06
K. Micek
Rawlings County, Ks
Southwest Invite
2nd Wrestleback (16 Man)
138
02/08
L
F 5-0 1:02
J. Kerns
Southwest
Southwest Invite
Round 2
138
02/01
L
F 2-0 0:53
S. Hare
Hitchcock County
Arapahoe Warrior Invite 2020
Round 4 (8 & 16 Man)
138
02/01
L
F 2-15 4:47
M. Noel
Southern Valley
Arapahoe Warrior Invite 2020
Round 2 (8 & 16 Man)
138
01/18
L
F 0-0 0:24
N. Jaeger
Smith Center
Buzz Matson Invitational
2nd Wrestleback (16 Man)
138
01/18
L
F 0-0 1:28
D. Weimer
Hoxie High School
Buzz Matson Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
138
01/18
W
F 0-0
K. Micek
Atwood- Rawlins Co.
Buzz Matson Invitational
Round 1 (16 Man)
138
01/11
L
MD 12-1
E. Cain
Oakley
J.R. Durham Invitational
Round 4
138
01/11
W
DEC 10-6
N. Renner
McCook
J.R. Durham Invitational
Round 3
138
01/11
L
F 2-0
N. Jaeger
Smith Center
J.R. Durham Invitational
Round 1
138
12/21
W
NC 0-0
C. Racicky
Ansley/Litchfield
Fran Jorgensen 2019
Round 6 (8 & 16 Man)
138
12/21
W
F 7-2 2:33
Z. Halbert
Alma
Fran Jorgensen 2019
Round 5 (8 & 16 Man)
138
12/21
W
F 4-0 1:27
D. Thompson
---
Fran Jorgensen 2019
Round 4 (8 & 16 Man)
138
12/21
W
F 4-1 0:41
Z. Gogenia
Arapahoe
Fran Jorgensen 2019
Round 3 (16 Man)
138
12/21
L
F 2-5 2:51
J. Birkestrand
Minden
Fran Jorgensen 2019
Round 2 (8 & 16 Man)
138
12/06
L
F 2-0
M. Hernandez
Goodland
Goodland @ Oberlin-Decatur Community
Round 1
145
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/02
L
DEF 2-0 2:12
A. Williams
---
Southwest Invite
2nd Wrestleback (16 Man)
120
02/02
L
DEC 5-4
A. Vargas
---
Southwest Invite
Round 1
120
01/26
W
F 5-0 2:54
H. Miner
Wauneta-Palisade
Arapahoe Warrior Invitational 2019
Finals
120
01/26
W
F 4-4 2:28
C. Morgan
Sutherland
Arapahoe Warrior Invitational 2019
Round 5
120
01/26
L
F 16-3 3:08
K. Smith
---
Arapahoe Warrior Invitational 2019
Round 3
120
01/26
W
F 2-0 1:31
A. Cronin
Pleasanton
Arapahoe Warrior Invitational 2019
Round 2
120
01/26
L
F 6-1 3:48
M. Lammers
Pleasanton
Arapahoe Warrior Invitational 2019
Round 1
120
01/25
W
F 5-3 4:45
I. Erickson
Alliance
McCook Duals
Round 1 (8 Team)
120
01/25
L
F 4-1 1:46
T. Ostrander
Ogallala
McCook Duals
Cross Bracket (8 Team)
120
01/25
L
F 17-3 2:58
B. Little
---
McCook Duals
Placement Matches (8 Team)
120
01/25
L
F 4-1 0:53
I. Shields
Amherst
McCook Duals
Round 2 (8 Team)
120
01/19
L
F 0-0 0:17
C. Lanning
Colby High School
Buffalo Invitational
FINALS
106
01/19
L
F 0-0 2:10
M. Martinez
Sedgwick County-Fleming
Buffalo Invitational
Round 4
106
01/19
W
F 0-0 0:39
P. Yanez
---
Buffalo Invitational
Round 3
106
01/19
W
F 0-0 2:48
C. Ramos-Reyes
Garden City
Buffalo Invitational
Round 2
106
01/19
L
F 0-0 5:38
C. Rockwell
---
Buffalo Invitational
Round 1
106
01/05
W
F 0-0 3:25
J. Paz
Atwood-Rawlins County
J.R. Durham JV Scramble
Round 3 (3 Man)
106-113
01/05
W
MD 13-5
J. Stlanaker
Smith Center
J.R. Durham JV Scramble
Round 1 (3 Man)
106-113
01/04
W
F 12-0 5:44
T. Keesee
Phillipsburg
Phillipsburg @ Oberlin-Decatur Community
Round 1
106
12/15
L
F 4-0 0:37
B. Sauvage
Oberlin-Decatur Community
Fran Jorgensen 2018
2nd Wrestleback (16 Man)
106
12/15
W
F 3-0 2:28
M. Canals
Alma
Fran Jorgensen 2018
Quarters & 1st WB (16 Man)
106
12/15
L
F 2-0 0:49
T. Edwards
---
Fran Jorgensen 2018
Round 1 (16 Man)
106
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020