Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, TBD
UWW Beach World Series - France
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Anthony Mutarelli
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Council Rock South
Council Rock South Hs
Malvern Prep
TSB
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/27
W
DEC 1-0
E. Sement
Council Rock North
2024 SOL Patriot Conference Championship
Placement Matches (8 Man)
133
01/27
W
F 0-0 1:35
O. Aaron
Pennsbury
2024 SOL Patriot Conference Championship
Semis & 1st WB (8 Man)
133
01/06
W
TF 17-0 1:15
J. Dadario
Garnet Valley Hs
2024 Rage in the Cage
Quarterfinals (8 Team)
133
01/06
W
TF 18-2 1:45
G. Pedrick
Sun Valley Hs
2024 Rage in the Cage
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
133
12/29
W
F 11-0 3:36
T. Wagner
Northampton
Bethlehem Holiday Wrestling Classic
Championship Finals
133
12/29
W
TF 15-0 4:00
C. Kelly
Easton
Bethlehem Holiday Wrestling Classic
Semis & 5th WB (32 Man)
133
12/29
W
TF 17-0 3:57
G. Sheridan
Boyertown
Bethlehem Holiday Wrestling Classic
Quarters
133
12/28
W
TF 17-2 1:32
N. Schmeckenbecher
Whitehall
Bethlehem Holiday Wrestling Classic
Round 2 Champ & WB (32 Man)
133
12/28
W
F 15-1 1:56
J. Thomas
North Penn
Bethlehem Holiday Wrestling Classic
Round 1 (32 Man)
133
12/17
W
Replay
DEC 7-2
X. Ortega
Howell
Beast of the East 2023
Seventh Place
132
12/17
L
Replay
DEC 2-0
J. Little
Summit
Beast of the East 2023
Consolation Quaterfinals (4 Mats)
132
12/17
W
Replay
DEC 5-0
P. O`Keefe
St John Vianney
Beast of the East 2023
Consolation Round 6 (11 Mats)
132
12/17
L
Replay
DEC 6-3
C. Ricciardi
St Peter Prepatory
Beast of the East 2023
Championship Quarterfinals (6 Mats)
132
12/16
W
Replay
DEC 5-2
G. Andrick
Point Pleasant
Beast of the East 2023
Championship round 3 (11 Mats)
132
12/16
W
Replay
TF 15-0 5:21
B. ALTMAN
Kellam
Beast of the East 2023
Championship Round 2 (11 Mats)
132
12/16
W
Replay
TF 15-0 2:30
J. Whitacre
St Joseph Metuchen
Beast of the East 2023
Championship Round 1 (11 Mats)
132
12/03
W
TF 17-2
C. Killion
Cumberland Valley Hs
PennStro Leasing Kickoff Classic at CV
Placement Matches (32 Man)
133
12/02
W
MD 8-0
C. Coffin
Pennridge Hs
PennStro Leasing Kickoff Classic at CV
6th Wrestleback (32 Man)
133
12/02
L
DEC 4-3
B. Harer
Montgomery Area Hs
PennStro Leasing Kickoff Classic at CV
Semis & 5th WB (32 Man)
133
12/02
W
DEC 4-0
I. McGregor
Shikellamy Hs
PennStro Leasing Kickoff Classic at CV
Quarters & 3rd WB (32 Man)
133
12/01
W
TF 17-2 2:59
L. Maurer
Cumberland Valley Hs
PennStro Leasing Kickoff Classic at CV
Round 2 Champ & WB (32 Man)
133
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
07/08
W
Replay
TF 16-1 4:27
J. Rowling
Prestige Worldwide
Tyrant Bison Duals High School
Round 3 (6 Team)
126
07/08
W
Replay
F 10-1 1:07
J. Nieto
Savage WA Black
Tyrant Bison Duals High School
Round 1 (4 Team)
126
07/08
W
Replay
F 2-0 0:48
L. Fye
Steller Trained Black
Tyrant Bison Duals High School
Round 5 (6 Team)
126
07/08
W
Replay
F 13-0 2:20
J. James
Flickr Boyz Eagles
Tyrant Bison Duals High School
Round 2 (6 Team)
126
07/08
W
Replay
MD 12-0
T. Tallan
Prestige GT
Tyrant Bison Duals High School
Round 1 (6 Team)
126
07/08
W
Replay
F 5-0 1:12
E. Clark
Outsiders WC
Tyrant Bison Duals High School
Round 2 (4 Team)
126
07/08
W
Replay
F 13-0 3:53
C. Smith
Town WC
Tyrant Bison Duals High School
Round 3 (4 Team)
126
07/08
W
Replay
TF 17-0 4:16
T. Hagenson
Iron Horse Gold
Tyrant Bison Duals High School
Round 4 (6 Team)
126
12/18
W
F 0-0
H. Kittridge
Greens Farms Academy
Journeymen
Round 1
113
12/11
W
Replay
DEC 7-0
M. Mauger
Blackfoot
Walsh Ironman 2022
5th place
113
12/10
L
Replay
DEC 4-2
L. Gill
Reynolds
Walsh Ironman 2022
Conso Semi
113
12/10
L
Replay
TF 19-4 4:14
B. Bassett
Bishop McCort
Walsh Ironman 2022
Semi
113
12/10
W
Replay
F 11-0 5:29
M. Mauger
Blackfoot
Walsh Ironman 2022
Quarter
113
12/09
W
Replay
TF 16-0 5:31
D. Pigoni
---
Walsh Ironman 2022
ROUND 4
113
12/09
W
Replay
F 4-0 3:03
O. Nelson
Cuyahoga Valley Christian Academy
Walsh Ironman 2022
ROUND 2
113
12/09
W
Replay
F 2-0 1:07
E. Lowe
Lake Gibson
Walsh Ironman 2022
Round 1 (64 Man)
113
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024