Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
Tomorrow · 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Leah Marine
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
(W)-wch Washington
WASHINGTON
WASHINGTON (Washington CH)
Washington CH
Washington Court House
Wch Washington(G)
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/10
L
Replay
DEC 6-0
A. Brokaw
(W)-Mount Vernon
OHSAA State Tournament
4th Wrestleback (16 Man)
W-105
03/10
W
Replay
DEC 4-2
S. Adams
(W)-West Union
OHSAA State Tournament
3rd WB (16 Man)
W-105
03/09
W
Replay
F 6-0 1:19
K. Kennedy
(W)-No. Olmsted
OHSAA State Tournament
2nd Wrestleback (16 Man)
W-105
03/09
L
Replay
F 0-0 3:01
L. Ficker
(W)-Vermilion
OHSAA State Tournament
Quarters (16 Man)
W-105
03/09
W
TF 19-3 5:19
E. Leeseberg
(W)-Gah. Lincoln
OHSAA State Tournament
Round 1 (16 Man)
W-105
02/23
W
F 2-0 0:39
E. Ascunter
STEBBINS
OHSAA Sub-Regional at Hamilton
Round 1
105
01/13
L
DEC 4-2
C. Reitter
COLUMBUS ACADEMY
Pioneer Classic-Girls
3rd place G
105
01/13
W
DEC 8-3
M. Gladden
DELAWARE HAYES
Pioneer Classic-Girls
6th Wrestleback (32 Man)
105
01/13
L
F 1-2 1:03
B. Hilliard
MINERVA
Pioneer Classic-Girls
Semifinals
105
01/13
W
MD 13-2
K. Salyer
Seneca
Pioneer Classic-Girls
Quarterfinals Champ Round 3 (32)
105
01/13
W
F 9-1 3:29
D. Hurt
WESTERN BROWN
Pioneer Classic-Girls
Round 2 Champ & WB (32 Man)
105
12/31
W
F 2-0 1:11
A. Bowling
HAMILTON
Roman Family Healthcare Classic
Round 1
110
12/10
W
Replay
DEC 8-6
M. Zadel
Avon Lake
Walsh Womens Ironman 2023
7th Place
110
12/09
L
Replay
F 4-0 2:04
A. Miller
Teays Valley
Walsh Womens Ironman 2023
Round 8 (Conso) Conso Quoarters
110
12/09
W
Replay
MD 12-0
M. Toronto
Lancaster
Walsh Womens Ironman 2023
Round 7 (Conso)
110
12/09
L
Replay
TF 15-0 2:35
L. Roberts
University
Walsh Womens Ironman 2023
Round 4
110
10/01
W
DEC 2-0
K. Nedelsky
Contenders Wrestling Academy
USA Girls Midwest Nationals with RUDIS
Placement
112
10/01
W
FOR 0-0
L. Seagreaves
Cumberland Valley
USA Girls Midwest Nationals with RUDIS
Round 4
112
10/01
L
MD 11-2
S. Grassman
Cleveland Lady Raiders
USA Girls Midwest Nationals with RUDIS
Round 2
112
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/11
L
Replay
MD 10-0
C. Jones
New Richmond(G)
OHSAA State Tournament
2nd Wrestleback (16 Man)
W110
03/11
W
Replay
F 4-1 2:19
M. Toronto
Lancaster(G)
OHSAA State Tournament
1st WB (16 Man)
W110
03/10
L
Replay
MD 10-0
G. Gartin
Chippewa(G)
OHSAA State Tournament
Round 1 (16 Man)
W110
01/28
W
MD 10-2
M. Toronto
LANCASTER
Iron Maiden
Placement Matches (16 Man)
110
01/28
W
DEC 6-4
M. Skinner
Hillsboro
Iron Maiden
4th Wrestleback (16 Man)
110
01/28
W
DEC 2-1 TB1
K. Wells
Delaware Hayes
Iron Maiden
Semis & 3rd WB (16 Man)
110
01/28
W
F 11-0 2:59
M. rubaye
Delaware Hayes
Iron Maiden
2nd Wrestleback (16 Man)
110
01/28
L
DEC 5-2
M. Toronto
LANCASTER
Iron Maiden
Quarters & 1st WB (16 Man)
110
01/28
W
F 4-1 0:58
B. Kelly
Fairborn
Iron Maiden
Round 1 (16 Man)
110
01/15
W
DEC 9-7 SV
N. Reinhart
Rossford
Heart of Ohio HS/MS Girls Invite
Placement Matches (16 Man)
110
01/15
L
DEC 5-3 SV
C. Baird
Harrison
Heart of Ohio HS/MS Girls Invite
Round 4
110
01/15
W
F 2-0 1:16
K. Black
Taylor
Heart of Ohio HS/MS Girls Invite
Round 3 Consolation Round 2
110
01/15
L
F 6-2 3:04
M. Luebke
Brookville
Heart of Ohio HS/MS Girls Invite
Round 2
110
01/15
W
F 17-4 5:41
V. Trueman
Loveland
Heart of Ohio HS/MS Girls Invite
Round 1
110
01/07
L
F 2-0 2:00
J. Long
FREMONT ROSS
Pioneer Classic-Girls
1st place G
110
01/07
W
DEC 7-1
K. Walker
MASON
Pioneer Classic-Girls
Semifinals
110
01/07
W
DEC 10-4
K. Duzen
BISHOP WATTERSON
Pioneer Classic-Girls
Quarterfinals
110
01/07
W
F 11-0 5:07
A. Ybarra
TINORA
Pioneer Classic-Girls
Round 2 Champ & WB (32 Man)
110
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020