Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Today · 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Connor Wlliams
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2022-2023
2021-2022
2020-2021
2019-2020
Team Name
Belleville
Belleville HS
Waukesha North
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/04
W
Replay
DEC 1-0
B. Mayse
Utica HS
MHSAA Championships
Placement Matches
D1-165
03/04
W
DEF 0-0
M. Callahan
Davison HS
MHSAA Championships
4th Wrestleback (16 Man)
D1-165
03/04
W
Replay
DEC 3-1
T. Pressel
Romeo HS
MHSAA Championships
3rd Wrestleback
D1-165
03/03
W
Replay
DEC 2-1
L. Bosscher
Rockford
MHSAA Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
D1-165
03/03
L
Replay
DEC 10-7
N. Rochowiak
Hartland HS
MHSAA Championships
Quarters (16 Man)
D1-165
03/03
W
Replay
DEC 7-1
J. Siler
Hudsonville
MHSAA Championships
Round 1 (16 Man)
D1-165
02/16
W
F 5-0 2:29
Z. Miracle
Bedford HS
Team Regional
Round 1
165
02/08
W
F 2-0 2:00
T. Mayville
Roosevelt HS
MHSAA Team District 124
Round 1
165
02/08
W
MD 10-2
N. Barnett
Saline HS
Saline Duals
Round 1
165
02/03
L
DEC 7-5
N. Rochowiak
---
KLAA Crossover @ Hartland
Round 1
165
02/02
L
F 0-0
Z. Jacobs
Northwest HS
Saline Duals
Round 1
165
02/01
W
F 2-0 0:40
L. Stone
Brighton HS
KLAA Crossover @ Hartland
Round 1
165
02/01
W
F 0-0 3:20
D. Jackson
Woodhaven HS
Saline Duals
Round 1
165
01/28
W
DEC 5-2
T. Pressel
Romeo HS
Saline Duals
Round 1
165
01/27
W
F 0-0
J. McPherson
Stevenson HS
Jimmy Ahearn Memorial Duals @Plymouth
Round 1
165
01/25
W
DEC 3-0
W. Stewart
Howell HS
Jimmy Ahearn Memorial Duals @Plymouth
Round 1
165
01/21
W
F 0-0
A. Reed
South Lyon East HS
Jimmy Ahearn Memorial Duals @Plymouth
Round 1
165
01/21
W
F 4-0 1:02
N. Brown
Plymouth HS
Jimmy Ahearn Memorial Duals @Plymouth
Round 1
165
01/12
W
F 0-0 4:48
R. Smith
John Glenn HS - Westland
KLAA @ Churchill
Round 1
165
01/12
W
F 0-0
J. Johnson
Wayne Memorial HS
KLAA @ Churchill
Round 1
165
01/07
W
DEC 4-2
J. Nilson
Utica Ford
Wyandotte Invitational
Placement Round
165
01/07
W
DEC 5-2
L. Hicks
Churchill
Wyandotte Invitational
Round 4
165
01/07
W
MD 12-0
T. Mayville
Roosevelt
Wyandotte Invitational
Round 2
165
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/08
W
DEC 3-2
L. Leisgang
Seymour
2022 Sauk Prairie Eagle Invite
Placement Matches (16 Man)
182
01/08
W
DEC 3-2
D. Warren
Wisconsin Dells
2022 Sauk Prairie Eagle Invite
Semis & 3rd WB (16 Man)
182
01/08
L
DEC 2-1 TB1
D. Hoehn
Mauston
2022 Sauk Prairie Eagle Invite
Quarters & 1st WB (16 Man)
182
01/08
W
DEC 11-6
D. Elsing
Poynette
2022 Sauk Prairie Eagle Invite
Round 1 (16 Man)
182
12/29
L
DEC 12-10
E. IV
OA Carlson HS
Salem Elks Tournament
Placement
152
12/29
W
MD 9-0
M. Hassein
Dearborn HS
Salem Elks Tournament
Semis and Consulation
152
12/29
W
F 5-0 2:46
H. AJAMI
Dearborn Fordson HS
Salem Elks Tournament
Quarterfinals and Consolation 1
152
12/27
L
DEC 4-3
C. Ghere
Bradley-Bourbonnais
Mid-States Wrestling Classic
Round 2 Champ & WB (32 Man)
182
12/27
L
F 0-0 1:30
T. Sanda
Janesville Parker
Mid-States Wrestling Classic
Round 1 (32 Man)
182
12/18
W
MD 12-0
A. Jaafar
Crestwood
Wayne County Championships
Round 6
152
12/18
W
MD 10-1
K. Pa;azzolo
Lincoln Park HS
Wayne County Championships
Round 5
152
12/18
W
MD 11-2
J. Calhoun
Gabriel Richard HS (Riverview)
Wayne County Championships
Round 3
152
12/18
W
F 11-0 1:44
H. Mansour
Crestwood
Wayne County Championships
Round 2
152
12/18
W
F 6-1 1:00
J. Shupe
Riverview
Wayne County Championships
Round 1 (32 Man)
152
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/27
W
F 9-4 4:53
B. Alhalemi
Dearborn Fordson
MHSAA Regional 3-1
Placement Matches (8 Man)
152
03/27
W
F 2-0 1:00
K. Jackson
Westland John Glenn
MHSAA Regional 3-1
Semis & 1st WB (8 Man)
152
03/27
W
F 3-2 1:25
S. Almadhagi
Dearborn Edsel Ford
MHSAA Regional 3-1
Quarterfinals (8 Man)
152
03/20
W
F 0-0 1:28
R. Sheppard
Salem
MHSAA District 6-1
Placement
152
03/20
W
F 0-0 2:46
A. Torossian
Plymouth
MHSAA District 6-1
Round 4 (16 and 32 Man)
152
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/04
W
DEC 7-1
M. Bragiel
Churchill
Wyandotte Invitational
Placement Matches (16 Man)
152
01/04
L
F 8-4 3:17
G. Nilson
Utica Ford
Wyandotte Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
152
01/04
W
MD 10-1
B. Bobo
Hartland
Wyandotte Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
152
01/04
W
F 2-0 1:55
M. Church
Fenton
Wyandotte Invitational
Round 1 (16 Man)
152
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024