Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 6-8 · Resumes Today at 11:30 AM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Today · 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Today · 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Jordan Germany
Results
High School Results
High School
High School
Other
2014-2015
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/14
L
DEC 2-1
E. Benedict
Allatoona
2015 GHSA State Championships
Placement Matches (All Class)
5A-152
02/14
W
DEC 4-0
J. Mctyre
---
2015 GHSA State Championships
Consolation Semis (All Class)
5A-152
02/14
L
DEC 8-5
L. Parker
Union Grove
2015 GHSA State Championships
Quarterfinals (16 Man)
5A-152
02/13
W
DEC 7-0
B. Stanford
Camden
2015 GHSA State Championships
Consolation Quarters (All Class)
5A-152
02/13
W
F 5-0 1:25
C. White
Ware
2015 GHSA State Championships
Round 1 (16 Man)
5A-152
02/13
W
F 6-0 1:43
K. Kirk
Warner Robins
2015 GHSA State Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
5A-152
02/07
W
DEC 8-6
B. Johnson
---
GHSA Class 5A - West Sectional
Placement (16 Man)
152
02/07
W
F 0-0 3:23
M. Hornes
---
GHSA Class 5A - West Sectional
4th Wrestleback (16 Man)
152
02/07
L
DEC 4-1
E. Benedict
Allatoona
GHSA Class 5A - West Sectional
Semis & 3rd WB (16 Man)
152
02/07
W
MD 13-3
C. Troutt
---
GHSA Class 5A - West Sectional
Quarters & 1st WB (16 Man)
152
02/06
W
F 0-0 5:49
J. Harris
---
GHSA Class 5A - West Sectional
Round 1 (16 Man)
152
12/27
W
F 4-0 1:57
L. Mitchell
Morgan County
War Eagle Classic
Champ. Round 1
152
12/16
W
DEF 0-0
C. Maddox
Strong Rock Christian
South Metro
Champ. Round 4
160
12/13
W
DEC 6-0
L. Vinson
Union Grove
South Metro
1st Place Match
160
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024