Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 5:30 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Hudson Baker
Results
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
RawTown Elite
RawTown Elite Wrestling Club
Rawlins
Rawtown Elite
WY
Wyoming Unattached
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/14
W
TF 10-2 2:56
T. Vendetti
Green River Grapplers Wrestling
2024 WAWA Kids/16U/Jr State - Greco
Round 2
113
04/13
W
Replay
TF 10-0 1:06
T. Vendetti
Green River Grapplers Wrestling
2024 WAWA Kids/16U/Jr State - Free
Round 3
113
04/13
W
Replay
TF 10-0 3:42
D. Myers
Thermopolis Wrestling Club
2024 WAWA Kids/16U/Jr State - Free
Round 1
113
04/12
W
Replay
DEC 11-5
T. Vendetti
Green River Grapplers Wrestling
2024 WAWA Kids/16U/Jr State - Folk
Round 2
113
04/12
W
Replay
F 4-0 3:05
D. Myers
Thermopolis Wrestling Club
2024 WAWA Kids/16U/Jr State - Folk
Round 1
113
04/06
L
Replay
MD 14-4
C. Mathews
CO
2024 NHSCA High School Nationals
Consi of 16 #1
106 lbs
04/06
W
Replay
F 9-0 2:10
R. Conant
AK
2024 NHSCA High School Nationals
Consi of 32 #2
106 lbs
04/06
W
Replay
DEC 11-4
B. Hunt
GA
2024 NHSCA High School Nationals
Consi of 32 #1
106 lbs
04/06
W
Replay
DEC 8-1
B. Rasberry
GA
2024 NHSCA High School Nationals
Consi of 64 #2
106 lbs
04/05
L
Replay
F 11-4 5:02
J. Bell
MO
2024 NHSCA High School Nationals
Round of 64
106 lbs
04/05
W
Replay
F 2-0 0:33
C. Bullard
GA
2024 NHSCA High School Nationals
Round of 128
106 lbs
02/24
W
Replay
F 4-1 1:40
B. Johnson
Green River
WHSAA Boys State Championships
Championship
3A-106
02/23
W
Replay
F 2-0 1:31
W. Nicholson
Powell
WHSAA Boys State Championships
Semis (16 Man)
3A-106
02/23
W
Replay
F 2-0 0:47
G. Redden
Mountain View
WHSAA Boys State Championships
Quarters (16 Man)
3A-106
02/22
W
F 7-1 1:07
R. Hansen
Burns/Pine Bluffs
WHSAA Boys State Championships
Round 1 (16 Man)
3A-106
02/17
W
Replay
MD 19-8
K. Garcia
Worland
WHSAA 3A East Regional
1st Place
106
02/17
W
Replay
TF 17-2 4:00
G. Vrooman
Douglas
WHSAA 3A East Regional
Round 6 Semis
106
02/16
W
Replay
F 7-0 1:39
G. Copeland
Burns/Pine Bluffs
WHSAA 3A East Regional
Round 4 Quarters
106
02/03
W
F 7-0 2:23
T. Moon
Evanston
2024 Rumble in Rawlins Dual Invitational
Semis (4 Team)
106
02/03
W
TF 18-3 4:19
M. Gallup
Kelly Walsh
2024 Rumble in Rawlins Dual Invitational
Round 1 (3 Team)
106
01/27
W
Replay
DEC 10-4
K. Parry
Star Valley
2024 Ron Thon Memorial Varsity - Boys
1st Place
106
01/27
W
Replay
F 14-6 4:45
B. Johnson
Green River
2024 Ron Thon Memorial Varsity - Boys
Semifinals
106
01/27
W
Replay
F 14-4 5:53
A. Arnold
Saratoga
2024 Ron Thon Memorial Varsity - Boys
Rd 4 Quarterfinals w/WB
106
01/26
W
Replay
F 4-1 1:17
S. Cyrus
Dubois
2024 Ron Thon Memorial Varsity - Boys
Round 2
106
01/20
W
F 9-3 5:54
B. Johnson
Green River
2024 Lander Valley HS Invite
1st Place
106
01/20
W
F 7-1 1:19
C. Brown
Big Piney
2024 Lander Valley HS Invite
Semis only
106
01/19
W
F 4-3 1:41
T. Vendetti
Green River
2024 Lander Valley HS Invite
Quarterfinals with WB
106
01/19
W
F 2-0 0:15
T. Nuss
Powell
2024 Lander Valley HS Invite
Champ Rd 2 & WB Rd 1 32-man, Rd 1 16-man
106
01/12
W
F 15-4 4:34
J. Garcia
Uintah 2
2024 Thoman Soda Ash Memorial Dual
Round 4 (6 Team)
106
01/12
W
F 2-0 1:21
T. Eldridge
Cheyenne East
2024 Thoman Soda Ash Memorial Dual
Round 5 (6 Team)
106
01/12
W
F 7-1 1:47
A. Jiminez
Kemmerer
2024 Thoman Soda Ash Memorial Dual
Round 1 (6 Team)
106
01/12
W
F 9-1 2:23
C. Nunley
Roosevelt
2024 Thoman Soda Ash Memorial Dual
Semis (4 Team)
106
01/06
W
MD 14-5
E. Sharp
Uintah
TOC - Tournament of Champions
1st
106
01/06
W
F 4-2 3:42
T. Young
Palisade
TOC - Tournament of Champions
Semis
106
01/05
W
DEC 4-2
L. Scott
Altamont
TOC - Tournament of Champions
Quarters 7 WB
106
01/05
W
MD 15-5
D. Ford
Juab
TOC - Tournament of Champions
Round 2 Champ & WB (32 Man)
106
01/05
W
F 7-0 0:44
J. Wisecup
Soroco
TOC - Tournament of Champions
Round 1.5
106
12/15
W
F 10-2 3:49
D. Myers
Thermopolis
2023 Battle in the Big Horns
Round 3 (6 Team)
106
12/15
W
F 2-0 0:56
T. Duncan
Buffalo High
2023 Battle in the Big Horns
Round 1 (6 Team)
106
12/10
W
F 2-0 1:31
M. Lechman
Windsor
Charlie Lake - Varsity Boys 2023
1st Place
106
12/10
W
MD 12-2
M. Stromberg
Rock Springs
Charlie Lake - Varsity Boys 2023
Semis & 3rd WB (16 Man)
106
12/09
W
F 4-1 0:58
T. Eldridge
Cheyenne East
Charlie Lake - Varsity Boys 2023
Quarters & 1st WB (16 Man)
106
12/09
W
F 7-1 1:25
D. Wiseman
Moorcroft
Charlie Lake - Varsity Boys 2023
Round 1 (16 Man)
106
12/08
W
MD 22-12
T. Tatham
Mead
Charlie Lake Duals 2023
Placement (4 Team)
106
12/08
W
F 5-2 2:53
M. Stromberg
Rock Springs
Charlie Lake Duals 2023
Semis (4 Team)
106
12/08
W
F 2-0 2:52
E. Brown
Broomfield
Charlie Lake Duals 2023
Finals (2 Team)
106
11/04
W
Replay
MD 10-2
X. Pacheco
Nm Beast
RMN Events - Monster Match
5th Place
109 lbs
11/04
L
Replay
DEC 1-0
B. Henry
Camel Kids
RMN Events - Monster Match
Consi-Semis
109 lbs
11/04
W
Replay
F 3-0 1:36
D. Arnoldi
Sweetwater Elite
RMN Events - Monster Match
Consi of 4
109 lbs
11/04
W
Replay
DEC 5-3 SV
P. Dahl
Millard Wrestling
RMN Events - Monster Match
Consi of 8 #2
109 lbs
11/04
L
Replay
MD 12-0
C. Floerchinger
Great falls Bison
RMN Events - Monster Match
Quarter-Finals
109 lbs
11/04
W
Replay
MD 15-1
C. Derry
Bear Cave WC
RMN Events - Monster Match
Round of 16
109 lbs
11/04
W
Replay
MD 18-4
A. Kuebler
GI Grapplers
RMN Events - Monster Match
Round of 32
109 lbs
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/11
W
Replay
VFA 2:41 12-2
A. Kapec
Buffalo Valley
RMN Events - Rocky Mountain Nationals-2023
RR Rnd 3
102 lbs
06/11
L
Replay
VFA 2:36 10-0
A. Jarman
Grindhouse WC
RMN Events - Rocky Mountain Nationals-2023
RR Rnd 1
102 lbs
04/15
W
TF 18-2 3:01
X. Hellman
RawTown Elite Wrestling Club
2023 WAWA Kids/16U/Female State - Folkstyle
Round 6
97
04/14
W
TF 16-1 3:00
K. Hill
Cody Wrestling Club
2023 WAWA Kids/16U/Female State - Folkstyle
Round 4
97
04/14
W
F 12-2 1:18
M. Reynolds
Natrona Colts Wrestling Club
2023 WAWA Kids/16U/Female State - Folkstyle
Round 2
97
04/14
W
MD 13-3
D. Eixenberger
Touch Of Gold Wrestling Club
2023 WAWA Kids/16U/Female State - Folkstyle
Round 1
97
12/17
W
Replay
DEC 11-4
A. Horning
Sheridan Wrestling Club
2022 WAWA Middle School State
Round 6
95
12/17
W
Replay
F 9-0 2:18
J. Kubo
Camel Kids Wrestling
2022 WAWA Middle School State
Round 4
95
12/17
W
Replay
F 8-0 2:47
T. Vendetti
Green River Grapplers
2022 WAWA Middle School State
Round 2
95
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020