Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18, 4:00 PM UTC
2024 PNL Duals at Werner Park
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Braiden Grochowsky
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/23
L
Replay
F 0-8 3:26
C. Villastrigo
Crook County
OSAA/OnPoint State Championships
5th/3rd
4A-106
02/23
W
Replay
DEC 9-4
K. Jefferson
Sweet Home
OSAA/OnPoint State Championships
Conso Semi
4A-106
02/23
L
Replay
F 4-2 2:45
B. Anderson
La Grande
OSAA/OnPoint State Championships
Semifinals
4A-106
02/22
W
DEC 7-5 SV
L. Farrens
North Marion
OSAA/OnPoint State Championships
Quarters
4A-106
02/22
W
F 2-0 1:24
D. Gulzow
La Grande
OSAA/OnPoint State Championships
Friday First Full Round
4A-106
02/10
W
F 2-0 0:56
C. Stewart
St. Helens
OSAA 4A Special District 1
1st
106
02/10
W
TF 16-1 3:53
L. Pyle
Tillamook
OSAA 4A Special District 1
semi
106
02/10
W
F 11-2 1:12
R. Burns
St. Helens
OSAA 4A Special District 1
Quarters & 1st WB (16 Man)
106
02/03
W
F 8-2 3:31
T. Ancell
Colton
Colton @ Estacada
Round 1
106
02/02
W
F 2-0 1:30
C. Stewart
St. Helens
St. Helens @ Estacada
Round 1
106
01/12
L
DEC 7-1
J. Landtroop
Sweet Home
Oregon Classic HS Boys Duals
Quarterfinals (8 Team)
108
01/12
L
F 7-2 2:33
C. Villastrigo
Crook County
Oregon Classic HS Boys Duals
Round 2 (6 Team)
108
01/12
W
F 2-0 0:33
G. Smith
Scappoose
Oregon Classic HS Boys Duals
Round 3 (6 Team)
108
01/12
W
F 2-0 0:36
S. Hensley
Scappoose
Oregon Classic HS Boys Duals
Finals (8 Team)
115
01/12
W
F 2-0 0:39
J. Steele
Pendleton
Oregon Classic HS Boys Duals
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
108
01/12
L
MD 16-3
B. Anderson
La Grande
Oregon Classic HS Boys Duals
Round 4 (6 Team)
108
01/12
W
MD 15-2
H. Cornell
Burns
Mike Shinkle Memorial
Round 1
106
01/06
W
F 4-2 1:22
A. Burke
Sandy High School
2024 Paul/Larson Invitational
Placement (32 Man)
106
01/06
W
F 16-3 3:06
N. Baker
Sandy High School
2024 Paul/Larson Invitational
Semis & 3rd WB (32 Man)
106
01/06
W
F 2-0 0:58
M. Haragakiza
McDaniel High School
2024 Paul/Larson Invitational
Champ Round 2 & 1st WB (32 Man)
106
12/21
W
FOR 0-0
S. Johnson
Ridgeview
White Buffalo Invitational
3rd
106
12/21
L
F 7-4 4:00
B. Overbay
Ridgeview
White Buffalo Invitational
Semis
106
12/16
W
F 2-0 0:54
K. Bond
Warrenton
Molalla Holiday Mayhem Invitational
1st place
106
12/16
W
F 2-0 0:45
W. Makinson
Rainier
Molalla Holiday Mayhem Invitational
Round 3
106
12/16
W
F 5-0 0:44
T. Brady
Molalla
Molalla Holiday Mayhem Invitational
Round 2
106
12/02
W
F 0-0
L. Rosas-Mendoza
West Salem
Kirk Morey Invitational
---
106
12/02
W
F 0-0
I. Mitchell
Tualatin
Kirk Morey Invitational
---
106
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/27
W
F 7-5 4:47
L. Vaughn
Newberg
Silverton Duals
Round 4 (6 Team)
106
01/27
L
F 8-4 4:41
K. Meadors
Silverton
Silverton Duals
Round 2 (6 Team)
106
01/27
L
F 5-0 1:35
C. Atterbury
Dallas
Silverton Duals
Round 3 (6 Team)
106
01/13
L
Replay
F 2-0 0:29
T. Forbes
Marshfield
Oregon Classic HS Boys Duals
Round 2 (4 Team)
108
01/13
L
Replay
F 9-6 5:35
R. Tapia
Scappoose
Oregon Classic HS Boys Duals
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
108
01/13
W
Replay
F 2-0 1:56
P. Supenia
Mazama
Oregon Classic HS Boys Duals
Finals (8 Team)
108
01/13
L
Replay
F 2-2 1:49
B. Anderson
La Grande
Oregon Classic HS Boys Duals
Round 1 (4 Team)
108
01/13
L
Replay
F 5-9 5:55
D. Davis
Sweet Home
Oregon Classic HS Boys Duals
Quarterfinals (8 Team)
108
01/13
L
Replay
F 4-1 1:10
R. Sandstrom
Philomath
Oregon Classic HS Boys Duals
Round 3 (4 Team)
108
01/07
L
DEC 7-2
M. Cobabe
St. Helens
pac-rim armed forces tournament
Placement Matches (16 Man)
106
01/07
W
F 7-7 5:03
K. Ragsdale
Madras
pac-rim armed forces tournament
Semis & 3rd WB (16 Man)
106
01/07
W
F 0-0 2:39
C. Stewart
St. Helens
pac-rim armed forces tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
106
12/16
W
F 0-0 3:06
L. Camacho-Schulz
Jefferson (Portland)
Meyer Jensen Invitational
Round 3 (6 Team)
113
12/03
W
F 0-0 1:54
I. Crow
Tualatin
Kirk Morey Invitational
Finals (8 Team)
106
12/03
W
F 0-0 1:11
O. Hosch
Sunset
Kirk Morey Invitational
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
106
Related Content
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021