Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Destiny Estrada
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2019-2020
2018-2019
Team Name
Sunrise Mountain
Sunrise Mtn
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/03
L
F 0-0 0:45
C. Brown
---
Boulder City @ Sunrise Mtn
Round 1
138
02/03
L
F 0-0 3:24
G. Julien
Virgin Valley
Virgin Valley @ Sunrise Mtn
Round 1
138
01/31
L
F 3-0 2:00
C. Whipple
Moapa Valley
Sunrise Mtn @ Moapa Valley
Round 1
138
01/15
L
F 0-0
V. Huerta
Chaparral
Chaparral @ Sunrise Mtn
Round 1
138
12/07
W
DEC 10-8
L. Franchey
SLAM Academy
Palo Verde JV Scramble
Round 3 (4 Man)
138-143
12/07
W
F 2-0 0:37
M. Barowitz
Desert Oasis
Palo Verde JV Scramble
Round 2 (4 Man)
138-143
12/07
W
F 2-0 0:32
M. Rye
Legacy
Palo Verde JV Scramble
Round 1 (4 Man)
138-143
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/02
L
F 2-0 0:49
J. Perez
Western
2019 NIAA 3A Southern Region
S1-Semis and WB 3
152
02/01
L
F 2-0 0:19
X. Maheia
Valley
2019 NIAA 3A Southern Region
F2-Quarters and WB 1
152
01/26
L
F 2-0 0:12
I. Mir
Bishop Gorman
Clark Classic (JV ZONES)
Placement Matches
150
01/26
W
F 2-2 3:07
A. Pena
Rancho
Clark Classic (JV ZONES)
SAT R3
150
01/26
W
F 6-4 3:48
C. Freundlich
Palo Verde
Clark Classic (JV ZONES)
SAT R1
150
01/25
L
F 0-0
E. Garcia
Chaparral
Sunrise Mountain @ Chaparral
Round 1
152
12/08
W
F 2-0 0:23
B. Celaya
Escondido
Palo Verde JV Scramble
Round 4 (5 Man)
151-153
12/08
W
MD 11-0
A. Pena
Rancho
Palo Verde JV Scramble
Round 3 (5 Man)
151-153
12/08
W
F 2-0 0:37
C. Webber
Palo Verde
Palo Verde JV Scramble
Round 2 (5 Man)
151-153
12/08
W
F 2-1 1:17
G. Melendez
Bonanza
Palo Verde JV Scramble
Round 1 (5 Man)
151-153
12/02
L
F 0-2 1:04
R. Salazar
Rancho
Cowboy JV Invitational
Round 5 (6 Man)
152
12/01
W
F 0-0 0:32
C. Freundlich
Palo Verde
Cowboy JV Invitational
Round 4 (6 Man)
152
12/01
W
F 2-0 0:40
C. Weber
Palo Verde
Cowboy JV Invitational
Round 3 (6 Man)
152
12/01
L
F 2-4 4:30
E. Perez
Las Vegas
Cowboy JV Invitational
Round 2 (6 Man)
152
12/01
W
TF 18-2 5:00
A. Pena
Rancho
Cowboy JV Invitational
Round 1 (6 Man)
152
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024