Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 17-19 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 5-9, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Marty Ziegler
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Team Name
Sauk Prairie
Sauk Prairie Wrestling Club
Sauk Prairie/Wis. Heights
Sauk Prairie/Wisconsin Heights
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/10
L
F 2-0 0:57
M. Todd
Wisconsin
TOA - 2024 Dominate in the Dells
Rd 2.5
157
02/10
L
DEC 14-7
A. Mazvimavi
Madison West
WIAA D1 Reg CII @ Waunakee
1st, 3rd, 5th (8 Man)
150
02/10
L
DEC 8-2
O. Kelm
DeForest
WIAA D1 Reg CII @ Waunakee
Quarterfinals (8 Man)
150
01/27
L
TF 16-1 4:59
W. Hollister
Stoughton
Sauk Prairie/Wis. Heights @ Stoughton
Round 1
150
01/20
L
F 5-0 1:53
T. Majeskie
Pewaukee
TKO - Terry Kramer Open
Round 5: All other places
150
01/20
L
DEC 9-2
C. Abresch
Slinger
TKO - Terry Kramer Open
Round 4: Other Matches
150
01/20
W
F 5-5 5:41
R. Weiskircher
Darlington
TKO - Terry Kramer Open
Round 3
150
01/20
L
F 7-0 0:56
J. McGuire
Iowa Grant
TKO - Terry Kramer Open
Round 2
150
01/20
L
DEC 9-2
R. Gallagher
Kenosha Tremper
TKO - Terry Kramer Open
Round 1
150
01/06
L
F 7-0 2:22
W. Nachreiner
River Valley
2024 Sauk Prairie Eagle Invite
2nd Wrestleback (16 Man)
150
01/06
W
F 2-1 2:23
J. Kocik
Beloit Memorial
2024 Sauk Prairie Eagle Invite
Quarters & 1st WB (16 Man)
150
01/06
L
TF 16-0 3:52
C. Schuh
Monroe
2024 Sauk Prairie Eagle Invite
Round 1 (16 Man)
150
12/28
W
F 2-0 0:19
N. Birney
Marquette HS
Northern Exposure
Finals (2 Team)
150
12/28
L
F 2-0 2:25
J. Ginal
East Troy
Northern Exposure
Finals (2 Team)
150
12/28
W
F 2-0 1:31
J. Hernandez
Waukesha South
Northern Exposure
Finals (2 Team)
150
12/28
W
F 2-15 4:41
P. Schuelke
Merrill
Northern Exposure
Finals (2 Team)
150
12/28
W
F 2-0 0:29
C. Rolls
Crivitz/Wausaukee
Northern Exposure
Finals (2 Team)
150
12/28
W
F 8-9 3:31
G. Gomez
Wausau East
Northern Exposure
Finals (2 Team)
150
Related Content
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023