Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 17-19 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 5-9, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Isaac Ruwe
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
2020-2021
Team Name
Tekamah Herman
Tekamah-Herman
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
DEC 7-6
D. Vodicka
David City
NSAA Class C District 3
Placements
150
02/10
W
F 6-1 2:53
C. Groff
Doniphan-Trumbull
NSAA Class C District 3
Consi Semis
150
02/10
W
F 10-1 3:57
E. Lugo
West Point-Beemer
NSAA Class C District 3
Semis and WB3
150
02/10
L
DEC 12-5
D. Vodicka
David City
NSAA Class C District 3
Quarters and WB1
150
02/10
W
F 2-0 0:29
Z. VanderTop
Lincoln Lutheran
NSAA Class C District 3
Round 1
150
02/03
L
F 4-5 2:09
M. Bruce
Crofton/Bloomfield
Clarkson-Leigh Invite
Round 6
150
02/02
W
F 5-2 3:42
K. Gardner
Osmond
Clarkson-Leigh Invite
Round 5
150
02/02
W
F 10-2 2:45
T. Steffen
Guardian Angels Central Catholic
Clarkson-Leigh Invite
Round 4
150
02/02
W
F 2-0 1:42
S. Lautenschlager
Bishop Neumann
Clarkson-Leigh Invite
Round 3
150
02/02
L
F 7-0 3:56
E. Pilakowski
Columbus Lakeview
Clarkson-Leigh Invite
Round 2
150
02/02
W
F 6-2 4:50
E. Nunamaker
Millard North
Clarkson-Leigh Invite
Round 1
150
01/31
W
F 6-5 3:53
C. Dufault
Conestoga
Tekamah-Herman @ Conestoga
Round 1
150
01/27
L
F 2-2 3:49
L. Belina
Howells-Dodge
EHC Wrestling Tournament 2024
Round 6
150
01/27
W
F 4-1 1:25
T. Archer
Lyons-Decatur
EHC Wrestling Tournament 2024
Round 4
150
01/27
W
TF 18-3 4:51
E. Lugo
West Point-Beemer
EHC Wrestling Tournament 2024
Round 2
150
01/26
L
F 0-0 2:40
O. Meyer
Logan View
Tekamah-Herman @ Logan View
Round 1
150
01/26
W
F 2-0 1:23
A. Duros
Fort Calhoun
Fort Calhoun @ Tekamah-Herman
Round 1
150
01/19
L
F 2-0 0:35
A. Sundling
Crete
David City Invite 2024
Medal Matches
150
01/19
L
F 2-0 1:15
L. Buelt
Millard West
David City Invite 2024
Round 5
150
01/19
W
F 4-1 0:36
D. Pleskac
Shelby-Rising City
David City Invite 2024
Round 4
150
01/19
W
MD 11-3
J. Meeks
Millard West
David City Invite 2024
Round 3
150
01/06
W
M FOR 0-0
D. Vodicka
David City
Norm Manstedt Boys Invitational
Placement
150
01/06
L
F 4-2 2:24
C. Shannon
Schuyler
Norm Manstedt Boys Invitational
Semis
150
01/06
L
MD 11-0
W. Moninger
Broken Bow
Norm Manstedt Boys Invitational
Quarters
150
01/06
L
DEC 7-5
D. Vodicka
David City
Norm Manstedt Boys Invitational
Round 5
150
01/05
W
F 13-3 2:44
K. Knueven
Harvard
Norm Manstedt Boys Invitational
Round 4
150
01/05
W
F 2-0 1:44
R. Hernandez
Lincoln Northeast
Norm Manstedt Boys Invitational
Round 3
150
01/05
W
F 9-3 3:33
T. Uecker
West Holt
Norm Manstedt Boys Invitational
Round 1
150
12/13
W
F 2-0 0:19
E. Lauck
Wisner-Pilger
NC/T-H/W-P Triangular
Round 3 (3 Team)
150
12/09
W
F 2-0 0:44
R. Vosler
North Bend Central
2023 NBC Invite
Round 1 (16 Man)
150
12/08
W
F 2-0 0:46
S. Druckenmiller
Oakland-Craig
Tekamah-Herman @ Oakland-Craig
Round 1
150
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/04
L
DEC 6-1
B. Wilkie
Malcolm
Crusader Invitational
Finals
152
02/04
W
FOR 0-0
S. Shotkoski
Scotus Central Catholic
Crusader Invitational
Cons Semifinals
152
02/04
L
F 2-0 1:11
L. Burt
Tekamah-Herman
Crusader Invitational
Semis/ Round 4
152
02/04
W
F 7-0 2:25
G. Rice
Ord
Crusader Invitational
Quarters/Round 2
152
01/10
W
F 2-0 0:43
B. Smith
Pender
O-C JV Invitational 2023
Medal Round
152
01/10
W
F 4-1 1:39
B. Sliva
Gretna
O-C JV Invitational 2023
Round 4
152
01/09
W
F 2-0 0:10
J. Lincoln
Winnebago
O-C JV Invitational 2023
Round 2
152
01/07
W
FOR 0-0
K. Wenig
Valentine
Norm Manstedt Boys Invitational
Placement
152
01/07
L
F 8-0 3:52
B. Loosvelt
York
Norm Manstedt Boys Invitational
Semi
152
01/07
L
F 2-0 1:12
L. Burt
Tekamah-Herman
Norm Manstedt Boys Invitational
Quarters
152
01/06
W
F 2-0 1:01
C. Miller
Valentine
Norm Manstedt Boys Invitational
Round 5
152
01/06
W
F 2-2 1:07
K. Kosek
Centennial
Norm Manstedt Boys Invitational
Round 4
152
01/06
L
F 9-1 3:56
W. Sherlock
Lincoln East
Norm Manstedt Boys Invitational
Round 3
152
01/06
W
F 6-4 4:21
L. Sabata
David City
Norm Manstedt Boys Invitational
Round 2
152
01/06
W
F 2-4 1:44
T. Cox
Syracuse
Norm Manstedt Boys Invitational
Round 1
152
12/10
W
F 2-0 0:50
L. Quinlan
Omaha Westside
Fort Calhoun JV Invite
Finals
160B
12/10
W
F 10-0 2:33
G. Kolpin
Millard North
Fort Calhoun JV Invite
Consol Semis
160B
12/10
L
F 6-2 2:16
J. Dumont
Bennington
Fort Calhoun JV Invite
Semis & Consol QF
160B
12/09
W
F 10-3 3:44
B. Johnson
Millard West
Fort Calhoun JV Invite
Quarterfinal
160B
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/05
W
F 5-5 3:48
C. Reiling
Malcolm
2022 ECNC Invitational
Round 6
152
02/05
W
F 3-2 1:59
N. Rupp
Yutan
2022 ECNC Invitational
Round 5
152
02/04
L
F 5-0 1:54
L. Burt
Tekamah-Herman
2022 ECNC Invitational
Round 4
152
02/04
W
F 10-4 4:40
B. Gulizia
---
2022 ECNC Invitational
Round 2
152
02/04
W
F 2-0 1:21
K. Heise
East Butler
2022 ECNC Invitational
Round 1
152
01/29
W
F 4-0 1:36
S. Ramirez
---
EAST HUSKER CONFERENCE WRESTLING TOUR
Round 6
152
01/29
L
F 4-2 3:51
A. Hegemann
Howells-Dodge
EAST HUSKER CONFERENCE WRESTLING TOUR
Round 5 (12 Man)
152
01/29
L
F 11-1 3:46
L. Burt
Tekamah-Herman
EAST HUSKER CONFERENCE WRESTLING TOUR
Round 4 (12 Man)
152
01/29
W
F 4-1 1:39
K. Rodriguez
---
EAST HUSKER CONFERENCE WRESTLING TOUR
Round 3 (12 Man)
152
01/29
L
DEC 11-6
J. Hunke
North Bend Central
EAST HUSKER CONFERENCE WRESTLING TOUR
Round 1 (12 Man)
152
01/21
L
F 4-1 1:33
A. Hernandez
Sutton
David City Invite 2022
Round 2
152
01/21
L
MD 14-1
J. Knoll
---
David City Invite 2022
Round 1
152
01/04
W
F 4-3 1:19
G. Martinez
---
Wisner-Pilger Holiday JV Invite
Round 5
152B
01/04
W
F 4-1 0:55
G. Kreikemeier
Guardian Angels Central Catholic
Wisner-Pilger Holiday JV Invite
Round 4
152B
01/03
W
F 2-1 1:36
G. Hardeman
BRLD
Wisner-Pilger Holiday JV Invite
Round 2
152B
01/03
W
F 7-4 4:56
D. Hoffmann
Battle Creek
Wisner-Pilger Holiday JV Invite
Round 1
152B
12/18
L
DEC 8-1
T. Sears
Syracuse
2021 Dan Mowinkel - Logan View Invite
Round 2
145
12/18
L
F 6-4 3:18
A. Foust
Logan View
2021 Dan Mowinkel - Logan View Invite
Round 1
145
12/11
L
F 2-0 0:22
C. Hurlburt
Papillian La-Vista
Fort Calhoun JV Invite
Round 4
152A
12/11
W
F 2-0 0:55
W. Short
Fort Calhoun
Fort Calhoun JV Invite
Round 2
152A
12/04
L
F 2-0 0:42
B. Braniff
Tekamah-Herman
Howells-Dodge Invite 2021
Round 6
145
12/04
W
F 4-6 4:13
G. Lamprecht
---
Howells-Dodge Invite 2021
Round 5
145
12/04
L
F 8-2 3:36
D. Schultz
Wisner-Pilger
Howells-Dodge Invite 2021
Round 4.5
145
12/04
W
F 11-1 2:28
J. Stoklasa
---
Howells-Dodge Invite 2021
Round 3
145
12/04
W
F 2-0 0:36
S. Baumert
Guardian Angles Central Catholic
Howells-Dodge Invite 2021
Round 2
145
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/07
W
F 10-7 4:54
T. Johnson
Millard North
Fort Calhoun JV Invite
Round 1
152A
01/22
L
F 2-1 2:14
H. Eickmeier
David City
David City Invite - Friday
Medal Matches
145
01/22
L
F 2-0 1:29
T. Stauffer
---
David City Invite - Friday
Round 4
145
01/22
W
DEC 10-4
L. Walters
Malcolm
David City Invite - Friday
Round 3
145
01/22
L
F 2-0 0:50
G. Belt
---
David City Invite - Friday
Round 2
145
01/22
W
DEC 5-4
J. Medina
Schuyler
David City Invite - Friday
Round 1
145
01/16
W
F 4-0 1:42
L. Walters
Malcolm
Malcolm Round Robin Tournament
Round 5
145
01/16
L
DEC 5-4
B. Braniff
Tekamah-Herman
Malcolm Round Robin Tournament
Round 4
145
01/16
W
F 7-0 2:34
L. Trimm
Fairbury
Malcolm Round Robin Tournament
Round 3
145
01/16
L
TF 16-0 5:47
T. Kaup
West Point-Beemer
Malcolm Round Robin Tournament
Round 2
145
01/12
L
DEC 13-8
C. Rhynalds
North Bend Central
O-C JV Invitational 2021
Medal Round
145
01/12
W
F 3-2 1:44
T. Kuehler
Pierce
O-C JV Invitational 2021
Round 5
145
01/12
W
F 4-4 2:32
H. Berg
---
O-C JV Invitational 2021
Round 4
145
01/11
W
F 4-3 1:36
A. Monterroso
Schuyler
O-C JV Invitational 2021
Round 3
145
01/11
L
F 7-5 1:53
C. Rhynalds
North Bend Central
O-C JV Invitational 2021
Round 1 (16 Man)
145
01/08
W
F 2-2 1:46
J. Kirschenmann
North Bend Central
Tekamah-Herman @ North Bend Central
Round 1
152
12/04
L
F 11-2 1:24
H. Gilmore
---
Blair High School Duals
Round 3 (4 Team)
138
Related Content
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023