Apr 24-28, 5:00 PM UTC
US Open Wrestling Championships
Today · 12:00 PM UTC
Ohio Tournament of Champions
Today · 12:00 PM UTC
Poseidon
Today · 12:00 PM UTC
North Region MAWA Championships
Today · 2:00 PM UTC
2024 Jet Ironman
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 1:30 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 2-3, 4:00 PM UTC
2024 Alaska USAW State Folkstyle Champio
May 4, TBD
ISWA Freestyle State
May 4, TBD
2024 Missouri USA Girls Greco State
May 4-5, 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
May 4-5, 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
May 4-5, 12:30 PM UTC
Ultimate Club Girls Freestyle Duals
May 4-5, 1:00 PM UTC
MN/USA 6U-16U, Junior, Girls State FS/GR
May 4-5, 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
May 4-5, 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Rowdy Rutecki
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Huntley
Huntley Project
Huntley Project
Huntley Project Middle School
Project Wrestling
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
11/28
W
F 2-0 0:31
L. Gallagher
Shepherd Middle School
St Francis MS Mixer
Round 3 (4 Man)
76-82
11/28
W
MD 10-0
T. Given
Laurel Middle School
St Francis MS Mixer
Round 2 (4 Man)
76-82
11/28
W
F 0-2 0:55
G. Sprandel
Laurel Middle School
St Francis MS Mixer
Round 1 (4 Man)
76-82
11/14
W
MD 11-1
B. Dingen
Huntley
Fergus Middle School Invite
Round 3 (4 Man)
77-85
11/14
W
F 2-0 0:35
P. Fredenberg
Fergus
Fergus Middle School Invite
Round 2 (4 Man)
77-85
11/14
W
DEC 7-0
B. Squires
Malta
Fergus Middle School Invite
Round 1 (4 Man)
77-85
11/08
L
F 8-0 1:31
W. Alves
Lockwood
Prideland MS Mixer
Round 3 (3 Man)
77-84
11/08
W
FOR 0-0
R. Rutecki
Huntley
Prideland MS Mixer
Round 2 (3 Man)
77-84
11/07
L
MD 8-0
W. Alves
Lockwood
Prideland MS Mixer
Round 1 (3 Man)
77-84
11/01
W
F 2-0 0:09
P. Cameron
Columbus
Red Lodge Middle School Mixer
round 3
77-78
11/01
W
F 2-0 0:22
R. Berndt
Red Lodge
Red Lodge Middle School Mixer
round 2
77-78
11/01
W
F 2-0 0:10
O. Frierson
Columbus
Red Lodge Middle School Mixer
round 1
77-78
10/21
W
DEC 6-4
S. Redding
Hardin
Shepherd MS Mixer 2023
Round 3 (4 Man)
71-77
10/21
W
F 2-0 0:14
R. Bernt
Red Lodge
Shepherd MS Mixer 2023
Round 2 (4 Man)
71-77
10/21
W
F 2-0 0:19
A. Rau
Sideriver
Shepherd MS Mixer 2023
Round 1 (4 Man)
71-77
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/05
W
F 9-2 1:52
J. Laslovich
Chief Joseph Middle School
Montana Middle School Championships
Finals (1st 3rd 5th)
75
03/05
L
DEC 11-5
B. Nedens
Hardin
Montana Middle School Championships
Consolation Semifinals
75
03/04
L
DEC 2-0
C. Weldon
Frenchtown
Montana Middle School Championships
Semifinals (Cons 64/7 32/5 16/3 8/1)
75
03/04
W
F 2-0 2:35
H. Pierce
Glasgow
Montana Middle School Championships
Quarterfinals (Cons 64/5 32/3 16/1)
75
03/04
W
F 2-0 0:40
E. Dundas
Belgrade
Montana Middle School Championships
Championship 64/3 32/2 16/1 (Cons 64/3 32/1)
75
02/25
W
MD 10-0
G. Stovall
Team Champs
Roadkill Classic
Placement Matches (8 Man)
75A
02/25
W
F 2-0 0:29
J. Card
Darkhorse Wrestling Club
Roadkill Classic
2nd Wrestleback (8 Man)
75A
02/25
L
F 2-0 1:04
T. Buckley
Bozeman Wrestling Club
Roadkill Classic
Semis & 1st WB (8 Man)
75A
02/25
W
DEC 5-3
G. Stovall
Team Champs
Roadkill Classic
Quarterfinals (8 Man)
75A
11/30
W
F 2-0
J. Foote
Laurel Middle School
St. Francis Mixer 2022
Round 3 (3 Man)
71-75
11/29
W
F 2-0
C. Ryan
Red Lodge
St. Francis Mixer 2022
Round 1 (3 Man)
71-75
11/19
W
DEC 6-0
G. Sprandel
Laurel Middle School
2022 Laurel Middle School Invitational
Placement Matches (8 Man)
71-74
11/19
W
F 2-0 0:36
S. Redding
Hardin Middle School
2022 Laurel Middle School Invitational
Semis & 1st WB (8 Man)
71-74
11/19
W
F 2-0 0:27
P. Cameron
Columbus Middle School
2022 Laurel Middle School Invitational
Quarterfinals (8 Man)
71-74
11/12
L
DEC 6-0
H. Beeman
---
Junior Battle on the Bighorn
Round 3 (4 Man)
71-75 A
11/12
L
DEC 3-2
O. Wegner
---
Junior Battle on the Bighorn
Round 2 (4 Man)
71-75 A
11/12
W
F 2-0 0:31
A. Ruckman
Fergus
Junior Battle on the Bighorn
Round 1 (4 Man)
71-75 A
11/09
W
F 2-0 0:59
S. Redding
Hardin
Lockwood Middle School Invite
Round 2 (4 Man)
71-77
11/08
L
DEC 2-0
O. Wegner
---
Lockwood Middle School Invite
Round 1 (4 Man)
71-77
11/05
W
F 10-0 2:55
P. Cameron
Columbus
Columbus MS Invitational Mixer 2022
Round 4 (5 Man)
71-75
11/05
L
DEC 6-0
O. Wegner
St. Francis
Columbus MS Invitational Mixer 2022
Round 3 (5 Man)
71-75
11/05
W
F 2-0 0:59
L. Farstved
Red Lodge
Columbus MS Invitational Mixer 2022
Round 2 (5 Man)
71-75
11/05
W
F 8-2 2:00
T. Schindler
Colstrip
Columbus MS Invitational Mixer 2022
Round 1 (5 Man)
71-75
11/01
W
F 2-0 0:16
C. Ryan
Red Lodge
Red Lodge Middle School Mixer
Round 3 (4 Man)
74-77
11/01
W
F 4-0 1:24
L. Gallagher
---
Red Lodge Middle School Mixer
Round 2 (4 Man)
74-77
11/01
W
F 4-0 1:37
J. Foote
Laurel
Red Lodge Middle School Mixer
Round 1 (4 Man)
74-77
10/29
W
F 2-0 0:52
B. Kelley
---
Shepherd MS Wrestling Mixer 2022
Round 3 (4 Man)
71-76
10/29
W
F 7-0 1:19
L. Gallagher
---
Shepherd MS Wrestling Mixer 2022
Round 2 (4 Man)
71-76
10/29
W
F 2-0 0:26
M. Ruckman
Lewistown
Shepherd MS Wrestling Mixer 2022
Round 1 (4 Man)
71-76
10/22
W
F 5-0 1:52
T. Dennis
Shepherd
HP Jr. High Mixer 2022
Round 3 (4 Man)
71-75
10/22
W
F 2-0 0:25
L. Farstvedt
Red Lodge
HP Jr. High Mixer 2022
Round 2 (4 Man)
71-75
10/22
W
F 4-0 0:34
C. Ryan
Red Lodge
HP Jr. High Mixer 2022
Round 1 (4 Man)
71-75
Related Content
Women's Spotlight
Feb 24, 2022
The Bader Show
Apr 14, 2021
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
2023-24 Ohio State Wrestling
Dec 13, 2023
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023