Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Tomorrow · 12:00 PM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 8-9, 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 8, 2:30 PM UTC
The 41st Alabama State Games - HS Boys D
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Jameson Wallin
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
Team Name
Brodhead
Brodhead/Juda
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/11
L
DEC 9-6
C. Spensley
Belmont/Platteville
WIAA D2 Reg. D1 @ Belleville
Semis & 3rd WB (16 Man)
132
02/11
W
F 4-1 1:14
P. McGowan
Darlington/Bl. Hawk
WIAA D2 Reg. D1 @ Belleville
2nd Wrestleback (16 Man)
132
02/11
L
F 2-0 0:39
D. Heiser
Evansville
WIAA D2 Reg. D1 @ Belleville
Quarters & 1st WB (16 Man)
132
02/11
W
F 7-5 5:12
J. Huff
Delavan-Darien
WIAA D2 Reg. D1 @ Belleville
Round 1 (16 Man)
132
02/04
L
MD 14-3
Z. Ries
Turner
2023 Rock Valley Conference Tournament
Placement Matches (8 Man)
132
02/04
W
F 8-0 4:33
Z. Sprager
East Troy
2023 Rock Valley Conference Tournament
2nd Wrestleback (8 Man)
132
02/04
L
F 2-0 0:24
D. Heiser
Evansville
2023 Rock Valley Conference Tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
132
02/04
W
F 10-3 5:15
D. Vernon
Clinton
2023 Rock Valley Conference Tournament
Quarterfinals (8 Man)
132
01/18
W
TF 16-1
W. Doescher
Pecatonica/Argyle
Pecatonica/Argyle @ Brodhead/Juda
Round 1
132
01/14
W
TF 16-1 2:27
W. Doescher
Pecatonica/Argyle
Rick Lawinger Invitational 2023
3rd Place- Championship
132
01/14
W
F 2-0 1:21
P. McGowan
Darlington/Bl. Hawk
Rick Lawinger Invitational 2023
2nd Wrestleback (8 Man)
132
01/14
L
TF 20-4 5:08
B. Mittlesteadt
Reedsburg Area
Rick Lawinger Invitational 2023
Semis & 1st WB (8 Man)
132
01/13
L
F 9-4 3:07
D. Vernon
Clinton
RVC Duals
Round 1
132
01/13
L
F 4-1 1:34
C. Friend
Whitewater
RVC Duals
Round 1
132
01/11
W
MD 12-2
E. Colin
Big Foot/Williams Bay
Brodhead/Juda @ Big Foot/Williams Bay
Round 1
132
12/17
W
DEC 11-5
B. Suchocki
---
2022 Mount Horeb Varsity Invitational
rd 5
132
12/17
L
DEC 13-6
L. Hartz
Johnson Creek
2022 Mount Horeb Varsity Invitational
rd 4
132
12/17
W
F 5-3 2:25
f. -Frieden
---
2022 Mount Horeb Varsity Invitational
rd 2
132
12/10
W
MD 16-4
I. Zwieg
Evansville
2022 Raider Scramble
round 5
132
12/10
L
F 11-2 2:42
m. mau
---
2022 Raider Scramble
round 3
132
12/10
L
DEC 8-2
C. Menehan
---
2022 Raider Scramble
round 1
132
12/03
W
F 2-0 1:15
C. Meitner
Wisconsin Lutheran
2022 Creek Classic
placement
132
12/03
L
F 11-3 3:52
C. Powell
---
2022 Creek Classic
round 4
132
12/03
W
F 2-0 0:53
S. Her
Eau Claire North
2022 Creek Classic
round 3
132
12/03
L
F 2-0 1:08
L. Hartz
Johnson Creek
2022 Creek Classic
round 2
132
12/03
L
F 3-8 2:53
C. Brimeyer
Cuba City
2022 Creek Classic
Round 1
132
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/12
W
MD 10-0
I. Raymond
Edgerton
WIAA D2 Reg. C3 @ Turner
1st, 3rd, 5th (8 Man)
120
02/12
L
MD 13-2
G. Voegeli
---
WIAA D2 Reg. C3 @ Turner
Quarterfinals (8 Man)
120
02/05
L
MD 11-2
J. Clark
Edgerton
2022 Rock Valley Conference Tournament
Placement Matches (8 Man)
126
02/05
L
MD 15-4
A. Cocroft
Bigfoot/Williams Bay
2022 Rock Valley Conference Tournament
2nd Wrestleback (8 Man)
126
02/05
W
MD 16-2
M. Ott
Turner
2022 Rock Valley Conference Tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
126
02/05
L
F 2-0 0:44
C. Staver
Evansville
2022 Rock Valley Conference Tournament
Quarterfinals (8 Man)
126
01/29
L
DEC 8-7
I. Benz
Kewaunee
Deerfield Scramble
Placement Matches (16 Man)
120
01/29
W
MD 14-0
R. Fugate
Waterloo
Deerfield Scramble
Round 4 (16 Man)
120
01/29
W
F 10-4 4:55
R. Winton
Stoughton
Deerfield Scramble
Round 3 (16 Man)
120
01/29
L
MD 14-1
J. Averill
---
Deerfield Scramble
Round 2 (16 Man)
120
01/29
W
F 7-5 5:29
R. Miller
---
Deerfield Scramble
Round 1 (16 Man)
120
01/21
L
F 0-0
D. Vernon
Clinton
RVC Duals
Champ. Round 1
120
01/21
L
TF 17-2 5:30
N. Garvoille
---
Evansville @ Brodhead/Juda
Round 1
126
01/17
L
F 0-0 2:47
C. Friend
Whitewater
RVC Duals
Champ. Round 1
126
01/15
L
F 2-0 0:23
B. Mittlesteadt
Reedsburg Area
Rick Lawinger Invitational
2nd Wrestleback (8 Man)
120
01/15
L
TF 20-4 5:09
W. Nachreiner
River Valley
Rick Lawinger Invitational
Quarterfinals (8 Man)
120
01/15
W
F 2-0 1:55
I. Raymond
Edgerton
RVC Duals
Champ. Round 1
126
01/14
L
F 2-0 0:47
C. Welsh
---
RVC Duals
Champ. Round 1
120
01/08
W
MD 15-2
K. Koch
Iowa Grant/Highland Reserves
Lancaster Invite
Round 5 (6 Man)
120
01/08
L
F 0-0 3:32
D. Lietzau
---
Lancaster Invite
Round 4 (6 Man)
120
01/08
L
F 0-0 0:52
D. Tydrich
---
Lancaster Invite
Round 3 (6 Man)
120
01/08
L
F 0-0 0:37
A. Nolan
Cuba City/Benton/Southwestern
Lancaster Invite
Round 2 (6 Man)
120
01/08
L
F 0-0 3:37
M. Oellerich
---
Lancaster Invite
Round 1 (6 Man)
120
12/15
L
DEC 8-6
M. Ott
Turner
Brodhead/Juda @ Turner
Round 1
126
12/10
W
F 0-0
D. Ritter
Jefferson
Jefferson @ Brodhead/Juda
Round 1
126
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024