Today · 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
Today · 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
Today · 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
Today · 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
Today · 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
Today · 2:00 PM UTC
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
Today · 2:00 PM UTC
WWF Freestyle/Greco State Champs
Today · 2:00 PM UTC
USAWKS FRECO State
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 2-4 · Resumes Today at 5:30 PM UTC
2024 Alaska USAW State Fk/FS/GR Champion
Today · 3:00 PM UTC
Clash at Bullhead
Today · 4:00 PM UTC
WSWA Freestyle and Greco State
Today · 5:00 PM UTC
Minnesota FS/GR State Tournament
Tomorrow · 3:00 PM UTC
NEUSA FS/GR State
May 9-12, 7:00 AM UTC
World Olympic Qualifier
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Zack Ries
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/23
L
Replay
MD 15-2
G. Monicken
Baldwin-Woodville
2024 WIAA Individual State
D2/D3 Cons. Round 1 (Fri. 2:45 p.m.)
D2-144
02/23
L
Replay
DEC 9-2
I. Jerabek
Luxemburg-Casco
2024 WIAA Individual State
D2/D3 Quarters (Fri. 11:15 a.m.)
D2-144
02/23
W
Replay
DEC 7-0
J. Huff
Delavan-Darien
2024 WIAA Individual State
D2/D3 Prelim Round 1 (Thurs. 7:15 p.m.)
D2-144
02/17
W
DEC 4-0
J. Huff
Delavan-Darien
WIAA D2 Sect D @ Campbellsport
1st & 3rd (8 Man)
144
02/17
W
DEC 4-2
M. Finkley
Martin Luther
WIAA D2 Sect D @ Campbellsport
Semis (8 Man)
144
02/17
W
TF 16-0 6:00
C. Anderson
Plymouth
WIAA D2 Sect D @ Campbellsport
Quarterfinals (8 Man)
144
02/10
W
F 6-2 5:38
J. Huff
Delavan-Darien
WIAA D2 Reg DII @ Clinton
Placement (16 Man)
144
02/10
W
F 5-2 5:52
M. Finkley
Martin Luther
WIAA D2 Reg DII @ Clinton
Semis & 3rd WB (16 Man)
144
02/10
W
F 12-0 4:36
G. Brown
Clinton
WIAA D2 Reg DII @ Clinton
Quarters & 1st WB (16 Man)
144
02/03
L
M FOR 0-0
M. Reimenschneider
Jefferson
Rock Valley Conference Tournament
Cons Semis & 7th (12 Man)
144
02/03
L
M FOR 0-0
D. Norin
Edgerton
Rock Valley Conference Tournament
Semis & Cons. Round 2 (12 Man)
144
02/03
L
M FOR 0-0
C. Eckdahl
Monroe
Rock Valley Conference Tournament
Quarters (12 Man)
144
01/27
L
DEC 2-0
B. Keyes
Belleville Monticello New Glarus
Wisconsin Dells Invitational
rd 5
144
01/27
L
F 9-2 3:24
A. Olson
St. Charles
Wisconsin Dells Invitational
rd 3
144
01/27
W
DEC 2-0 SV
D. Pischke
Grand Meadow Leroy Ostrander Southland
Wisconsin Dells Invitational
rd2
144
01/19
L
DEC 3-0
M. Kaether
Evansville
Brodhead/Juda, Evansville, Turner Triangular
Round 1
144
12/30
L
TF 17-0 2:40
L. Colson
Janesville Craig
Mid-States Wrestling Classic
6th Wrestleback (32 Man)
144
12/30
L
MD 10-2
L. Andrews
Wauconda
Mid-States Wrestling Classic
Semis & 5th WB (32 Man)
144
12/30
W
F 3-7 2:43
J. Karls
Monona Gr./McFarland
Mid-States Wrestling Classic
4th Wrestleback (32 Man)
144
12/30
L
F 2-1 1:11
P. Jimenez
McHenry
Mid-States Wrestling Classic
Quarters & 3rd WB (32 Man)
144
12/29
W
DEC 7-4
A. Marquette
Weyauwega-Fremont
Mid-States Wrestling Classic
Round 2 Champ & WB (32 Man)
144
12/29
W
TF 18-2 5:38
I. Hernandez
Round Lake
Mid-States Wrestling Classic
Round 1 (32 Man)
144
12/22
W
F 5-0 1:33
L. Nulle
Harvard
Harvard/North Boone Tri
Round 1
144
12/16
W
F 12-0 3:44
R. Heine
Fort Atkinson
Bill McCreary Duals Turner
Round 1
144
12/16
W
F 13-2 2:21
B. Casteel
Deerfield
Bill McCreary Duals Turner
Round 1
144
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/24
L
Replay
F 2-0 1:30
N. Radtke
River Valley
2023 WIAA Individual State
D2/D3 Prelim Round 1 (Thurs. 7:15 p.m.)
D2-132
01/20
W
F 8-0 2:38
P. Splittgerber
Jefferson
Turner @ Jefferson
Round 1
132
01/14
W
DEC 6-4
Z. Sprager
East Troy
RVC Duals
Round 1
132
01/13
W
F 4-0 2:31
E. Kastenmeier
Edgerton
RVC Duals
Round 1
132
01/05
L
F 7-1 0:59
D. Heiser
Evansville
Evansville @ Turner
Round 1
132
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/29
L
MD 12-2
T. Hogfeldt
Grand Meadow Leroy Ostrander Southland
Wisconsin Dells Invitational
seventh place
120
01/29
L
DEC 6-0
B. Keyes
Belleville Monticello New Glarus
Wisconsin Dells Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
120
01/29
W
DEC 5-3
M. Bartels
Brookfield Central
Wisconsin Dells Invitational
2nd Wrestleback (16 Man)
120
01/29
L
DEC 4-2
S. Duffy
Riverdale
Wisconsin Dells Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
120
12/28
W
F 0-0 2:10
C. Tomomitsu
Whitewater
Mid-States Wrestling Classic
6th Wrestleback (32 Man)
120
12/28
W
F 0-0 2:21
K. Biese
Wrightstown
Mid-States Wrestling Classic
Semis & 5th WB (32 Man)
120
12/28
L
DEC 7-5
A. Rio
Waukesha North
Mid-States Wrestling Classic
4th Wrestleback (32 Man)
120
12/27
L
F 0-0 1:21
J. Kolasinski
Appleton North
Mid-States Wrestling Classic
Quarters & 3rd WB (32 Man)
120
12/27
W
F 0-0 2:51
D. Vernon
Clinton
Mid-States Wrestling Classic
Round 2 Champ & WB (32 Man)
120
Related Content
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023
Women's Spotlight
Feb 24, 2022