Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Isaac Ireland
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Empire
Empire Battle School
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/09
L
Replay
DEC 8-6 SV
S. Woodward
Sanderson Wrestling Academy
Intermountain Warrior Challenge
Round 6 32 man
132
03/09
W
Replay
MD 9-0
M. Tanner
Green canyon wrestling
Intermountain Warrior Challenge
Round 4 32 man
132
03/09
W
Replay
MD 9-0
T. Koyle
Champions Wrestling Club
Intermountain Warrior Challenge
Round 3 32 man
132
03/09
L
Replay
F 2-0 0:54
S. Woodward
Sanderson Wrestling Academy
Intermountain Warrior Challenge
Round 2 32 man
132
02/10
L
DEC 4-0
C. Siddoway
Uintah Wrestling
Utah Youth Super State
Placement matches
130
02/10
L
F 4-2 1:26
K. Flinders
Westlake
Utah Youth Super State
Cons round 5, Consi semi
130
02/10
W
MD 12-0
A. Bennett
Team Prestige
Utah Youth Super State
Cons round 4
130
02/10
W
DEC 4-2
G. Smith
Timpanogos Wrestling
Utah Youth Super State
2nd WB, 32 semis, 64 quarters
130
02/10
L
F 3-2 3:46
J. Burdick
Carbon Wrestling Club
Utah Youth Super State
Round 2 championship & consolation
130
02/10
W
F 2-0 0:58
Z. Kohler
Wasatch
Utah Youth Super State
Round 1 championship
130
11/11
L
Replay
DEC 9-4
B. Stephens
Sanderson Wrestling Academy
Empire Melee `Layton Youth Wrestling` 23
Round 3 (4 Man)
116-126
11/11
W
Replay
DEC 6-5
E. Sorensen
Sanderson Wrestling Academy
Empire Melee `Layton Youth Wrestling` 23
Round 2 (4 Man)
116-126
11/11
L
Replay
F 5-0 0:55
C. Boozer
Sons Of Atlas
Empire Melee `Layton Youth Wrestling` 23
Round 1 (4 Man)
116-126
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/14
W
F 5-3 3:16
C. Mackey
Top Of The Rock Wrestling Club
CHRISTY`S CLASH
Round 3 (4 Man)
106-110
01/14
W
MD 10-1
M. Tanner
GC Junior Wrestling Club
CHRISTY`S CLASH
Round 2 (4 Man)
106-110
01/14
W
F 2-0 0:42
L. Sinclear
Uintah Wrestling
CHRISTY`S CLASH
Round 1 (4 Man)
106-110
11/12
W
F 7-0 2:51
D. Burgos
Roy Wrestling Club
Empire Melee `Layton Youth Wrestling` 22
Round 3 (4 Man)
105-115
11/12
L
F 2-0 1:00
D. Knudsen
Fremont Wrestling Club
Empire Melee `Layton Youth Wrestling` 22
Round 2 (4 Man)
105-115
11/12
L
F 2-2 2:54
K. Redd
Bear River Wrestling Club
Empire Melee `Layton Youth Wrestling` 22
Round 1 (4 Man)
105-115
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024