Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18, 4:00 PM UTC
2024 PNL Duals at Werner Park
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Kolby Bedke
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2018-2019
2017-2018
2016-2017
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/11
L
F 12-0 1:56
T. Anderson
---
TOC - Tournament of Champions
Champ 2
145
01/11
L
F 10-0 3:15
T. Horn
Delta
TOC - Tournament of Champions
Champ 1
145
01/11
L
TF 15-0 2:15
C. Bowring
---
Carbon @ Juab
Round 1
145
01/05
W
DEC 9-5
M. Shavano
Union
2A/3A Duels Extras
Round 6 (8 Man)
138-145
01/05
L
F 4-4 5:18
S. Rowley
Enterprise
2A/3A Duels Extras
Round 5 (8 Man)
138-145
01/05
W
F 2-0 0:26
P. Taylor
North Sanpete
2A/3A Duels Extras
Round 4 (8 Man)
138-145
01/05
W
F 4-1 1:52
J. Reidhead
Kanab
2A/3A Duels Extras
Round 3 (8 Man)
138-145
01/04
W
F 2-0 1:05
R. Hunt
Richfield
2A/3A Duels Extras
Round 2 (8 Man)
138-145
01/04
L
DEC 8-5
L. Burke
---
2A/3A Duels Extras
Round 1 (8 Man)
138-145
12/12
L
DEC 5-3
S. Anzalone
Enterprise
Thunder Duals
Champ. Round 1
145
12/12
W
DEC 5-4
K. Bastian
---
North Sevier @ Carbon
Round 1
145
12/11
L
F 0-0 1:16
R. Stevens
---
Thunder Duals
Champ. Round 1
145
12/08
L
F 2-0
K. Johnson
North Sevier
Thunder Duals
Champ. Round 1
145
12/06
W
F 2-0 1:41
D. Seely
Manti
Carbon @ Manti
Round 1
145
12/01
L
FOR 0-0
Z. Varner
Rangely
2018 Moab Invitational
Round 8 (10 Man)
145 A
12/01
L
FOR 0-0
C. Thompson
Grand County
2018 Moab Invitational
Round 9 (10 Man)
145 A
12/01
L
FOR 0-0
P. Galvan
Summit Academy
2018 Moab Invitational
Round 6 (10 Man)
145 A
12/01
L
FOR 0-0
D. Wheeler
Monticello
2018 Moab Invitational
Round 7 (10 Man)
145 A
12/01
L
FOR 0-0
K. Draper
Monticello
2018 Moab Invitational
Round 5 (10 Man)
145 A
12/01
L
FOR 0-0
N. Butkovich
---
2018 Moab Invitational
Round 4 (10 Man)
145 A
11/30
L
FOR 0-0
A. Ruatti
Mancos
2018 Moab Invitational
Round 3 (10 Man)
145 A
11/30
L
F 12-5 5:34
W. Sanders
Wayne
2018 Moab Invitational
Round 2 (10 Man)
145 A
11/30
L
F 11-2 3:29
W. Kennedy
Dove Creek
2018 Moab Invitational
Round 1 (10 Man)
145 A
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/26
W
DEC 6-5
I. Bate
Richfield
Carbon @ Richfield
Round 1
145
01/06
W
F 9-2 1:15
Z. Zhang
Summit Academy
3A Duals JV Tournament
Round 9 (10 Man)
145
01/06
W
FOR 0-0
A. Willson
Carbon
3A Duals JV Tournament
Round 8 (10 Man)
145
01/06
W
FOR 0-0
P. Howa
Carbon
3A Duals JV Tournament
Round 7 (10 Man)
145
01/06
W
F 2-0 0:41
C. Ross
---
3A Duals JV Tournament
Round 6 (10 Man)
145
01/06
W
FOR 0-0
E. Richards
South Sevier
3A Duals JV Tournament
Round 5 (10 Man)
145
01/06
L
DEC 13-10
T. Hunt
South Sevier
3A Duals JV Tournament
Round 4 (10 Man)
145
01/06
W
F 2-0 0:32
J. Albretsen
American Leadership Academy
3A Duals JV Tournament
Round 3 (10 Man)
145
01/05
W
FOR 0-0
B. Tubbs
Carbon
3A Duals JV Tournament
Round 2 (10 Man)
145
01/05
L
DEC 7-4
C. Winterton
---
3A Duals JV Tournament
Round 1 (10 Man)
145
12/16
W
F 2-0 0:32
J. Albretsen
American Leadership Academy
Manti JV Holiday Classic
Round 5 (6 Man)
145B
12/15
W
DEC 11-4
K. Sperry
North Sanpete
Manti JV Holiday Classic
Round 3 (6 Man)
145B
12/15
W
F 2-0 1:24
B. Udovich
Carbon
Manti JV Holiday Classic
Round 2 (6 Man)
145B
12/15
W
DEC 6-3
K. Johnson
---
Manti JV Holiday Classic
Round 1 (6 Man)
145B
12/09
W
F 12-5 3:57
C. Gonzalez
Diamond Ranch
Thunder Duels J.V. 2017
round 7
145
12/09
W
F 4-0 1:06
J. Murphy
Hurricane
Thunder Duels J.V. 2017
round 6
145
12/09
W
F 4-2 4:33
M. Fielding
---
Thunder Duels J.V. 2017
round 5
145
12/09
L
F 12-6 5:37
R. Clark
Enterprise
Thunder Duels J.V. 2017
round 4
145
12/09
L
DEC 8-6 SV
A. Lund
Snow Canyon
Thunder Duels J.V. 2017
round 3
145
12/09
W
DEC 12-9
C. Crockett
Spanish Fork
Thunder Duels J.V. 2017
round 2
145
12/08
W
F 7-1 1:32
B. Bundy
Desert Hills High School
Thunder Duels J.V. 2017
round 1
145
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
F 4-2 1:10
T. Staley
North Summit
2017 UHSAA 1A/2A/3A State Championships
2A/3A Cons Round 1
2A 138
02/10
L
F 5-0 0:38
P. Knight
---
2017 UHSAA 1A/2A/3A State Championships
2A/3A Champ Round 1
2A 138
02/04
W
F 2-2 1:26
G. Wilcox
---
UHSAA 2A Divisional Championships 2017
4th Wrestleback 7th & 9th (16 Man)
Div B 138
02/04
W
F 15-17 1:11
B. Boren
Emery
UHSAA 2A Divisional Championships 2017
3rd WB
Div B 138
02/03
L
F 10-0 5:11
C. Cottam
Enterprise
UHSAA 2A Divisional Championships 2017
2nd Wrestleback (16 Man)
Div B 138
02/03
L
F 9-3 3:45
B. Rowley
Enterprise
UHSAA 2A Divisional Championships 2017
Round 1 (16 Man)
Div B 138
01/26
L
F 2-0 0:50
Z. Musselman
---
Monticello @ Grand County
Round 1
138
01/21
L
F 3-9 2:36
B. Coddington
Lehi
2017 JV Rumble
Friday: Round 5 (Conso 2/4)
138
01/20
L
F 2-0 1:24
T. Green
Altamont
2017 JV Rumble
Friday: Round 4 (Champ of 16, Conso 1/3)
138
01/20
W
F 7-0 1:46
J. Sutton
East
2017 JV Rumble
Friday: Round 2 (Champ of 32, Conso 1)
138
01/20
W
DEC 14-13
M. Lum
Pleasant Grove
2017 JV Rumble
Friday: Round 1 (Champ of 64)
138
01/12
W
F 0-0
B. Boren
Emery
Emery @ Grand County
Round 1
145
01/06
L
F 15-3 1:14
J. Anderson
North Summit
2A Duels 2017
Round 5 (8 Team)
145
01/06
L
F 2-1 3:04
H. Joseph
Beaver
2A Duels 2017
Round 4 (8 Team)
138
01/06
L
F 5-0 1:28
K. Bradshaw
Beaver
2A Duels 2017
Round 7 (8 Team)
145
01/06
L
F 2-0 0:27
G. Tobler
South Sevier
2A Duels 2017
Round 3 (8 Team)
145
01/06
L
TF 15-0 2:30
K. Mora
---
2A Duels 2017
Round 2 (8 Team)
145
01/06
L
F 2-0 0:28
K. Kelly
---
2A Duels 2017
Round 1 (8 Team)
145
12/17
L
F 2-0 0:37
N. Rino
Piedra Vista
Panther Classic 2016
Round 2 (4 Team)
145
12/17
L
F 2-5 1:32
A. Duran
Piedra Vista Silver
Panther Classic 2016
Placement (4 Team)
152
12/08
L
F 2-0 1:34
T. Draper
Monticello
Grand County @ Monticello
Round 1
145
Related Content
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021