Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Tomorrow · 12:00 PM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 8-9, 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 8, 2:30 PM UTC
The 41st Alabama State Games - HS Boys D
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Cutter Meade
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2020-2021
2019-2020
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/12
L
F 2-0 2:03
J. Malson
---
KSHSAA 4A Regional 4
Round 2
145
02/12
L
F 4-0 3:23
T. Leedy
Chanute
KSHSAA 4A Regional 4
Champ Quarters
145
02/06
W
DEC 13-12
Z. Nordgren
LaCygne-Prairie View
KSHSAA 4A District 7
3rd Place
145
02/06
L
DEC 7-0
J. Wright
---
KSHSAA 4A District 7
Champ Semis
145
01/26
L
MD 10-2
B. Mellenbruch
Lawrence-Free State
Lawrence-Free State @ Paola
Round 1
145
01/22
L
MD 11-2
J. White
Pittsburg
Paola Duals
Round 1 (4 Team)
145
01/22
L
F 2-0 0:21
B. Umentum
Blue Valley Southwest
Paola Duals
Round 3 (4 Team)
145
01/14
L
F 2-0 0:55
J. Brown
Ottawa High
Ottawa High @ Paola
Round 1
152
12/12
L
F 10-0 2:30
J. Hilton
Shawnee Heights
Manhattan Dual Tournament
Round 2 (4 Team)
145
12/12
L
F 2-0 1:10
B. Bammes
Manhattan Varsity
Manhattan Dual Tournament
Round 1 (4 Team)
145
12/05
W
F 7-6 2:58
C. Hjortshoj
Overland Park-Blue Valley West
Overland Park-Blue Valley West @ Paola
Round 1
145
12/02
W
F 8-4 2:26
D. Faunce
---
Paola @ Paola
Round 1
145
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/22
L
F 13-2 4:13
J. Rebant
---
KSHSAA 4A Regional @ Louisburg
WB 3rd Rd (16 and 8 Man)
138
02/21
W
F 12-2 2:37
C. Myers
Santa Fe Trail
KSHSAA 4A Regional @ Louisburg
2nd Wrestleback (16 Man)
138
02/21
W
DEC 11-6
K. Benes
SM-Bishop Miege
KSHSAA 4A Regional @ Louisburg
Round 1 (16 Man)
138
02/20
L
F 2-0 0:32
H. Andrews
---
KSHSAA 4A Regional @ Louisburg
Champ QtrFinals (16 and 8 Man)
138
02/15
W
DEC 14-7
W. Harris
---
Frontier League 2020
Placement Matches (16 Man)
138
02/15
L
F 2-0 0:45
Z. Knowlton
---
Frontier League 2020
Semis & 2nd WB (16 Man)
138
02/15
L
F 5-0 2:38
H. Andrews
---
Frontier League 2020
Quarters & 1st WB (16 Man)
138
02/02
W
FOR 0-0
S. Wrestler
Buhler
Buhler @ Paola
Round 1
138
02/01
W
F 4-0 3:31
A. Tipsword
---
Paola @ Clay Center Community
Round 1
138
01/28
L
F 5-0 1:30
R. Blevins
---
Ottawa @ Paola
Round 1
138
01/25
L
DEC 9-4
S. Sanita
Columbus
Paola Invitational
Round 5
138
01/25
L
F 4-0 1:55
A. Baker
Basehor Linwood
Paola Invitational
Round 4
138
01/25
L
TF 17-0 3:34
D. Lapping
---
Paola Invitational
Round 2
138
01/25
W
F 6-6 2:45
A. Rodriguez
Bishop Miege
Paola Invitational
Round 1
138
01/22
L
F 4-1 1:32
T. Davis
---
Paola @ Chanute
Round 1
138
01/18
L
TF 15-0 2:46
L. Hurla
Rossville
Bobcat Classic
Champ. Round 1 (20 Man)
138
01/18
L
F 2-0 1:03
C. Dulitz
Mill Valley
Bobcat Classic
Round 2 (20 Man)
138
01/17
L
F 2-0 1:21
T. Lanter
Piper
Bobcat Classic
Round 1 (20 Man)
138
01/15
L
F 0-2 1:15
A. Jackson
Emporia
Paola @ Emporia
Round 1
138
01/14
L
F 2-0 1:09
S. Latendresse
Topeka-Seaman
Paola @ Topeka-Seaman
Round 1
138
01/09
L
F 2-0 0:31
E. Cronk
Overland Park-Blue Valley Southwest
Paola @ Overland Park-Blue Valley Southwest
Round 1
138
01/09
W
MD 15-1
C. Daniels
LaCygne-Prairie View
Paola @ LaCygne-Prairie View
Round 1
138
01/03
L
F 0-0 1:45
B. Chesnut
Creston/O-M
Kansas City Stampede
Champ. Round 1
138
12/31
L
F 4-0 0:39
F. Valleroy
Seckman
KC Stampede
Champ. Round 1
138
12/30
L
F 4-1 0:49
J. Semerad
---
KC Stampede
Round 2
138
12/20
L
F 2-0 0:13
K. Lenger
Liberty (Liberty)
Kansas City Stampede
Champ. Round 1
138
12/14
L
F 2-0 0:28
N. Jaeger
Smith Center
Manhattan Dual Tournament
Round 5 (6 Team)
138
12/14
L
F 2-0 0:50
J. Hilton
Shawnee Heights
Manhattan Dual Tournament
Round 2 (6 Team)
138
12/14
L
F 2-2 1:17
B. Salas
Manhattan JV
Manhattan Dual Tournament
Round 4 (6 Team)
138
12/14
L
F 2-0 1:00
B. Bammes
Manhattan Varsity
Manhattan Dual Tournament
Round 1 (6 Team)
138
12/14
L
F 5-0 1:39
J. Welsh
Abilene
Manhattan Dual Tournament
Round 3 (6 Team)
138
12/06
W
F 17-3 1:29
R. Brown
Blue Valley
Spring Hill JV & Girls Mixer
Round 3 (4 Man)
137-140
12/05
W
F 5-0 1:34
C. Webb
Ft. Scott
Spring Hill JV & Girls Mixer
Round 2 (4 Man)
137-140
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024