Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15 · Resumes Today at 1:50 PM UTC
16U National Duals
Tomorrow · 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Benjamin Kusar
Results
Videos
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
Team Name
Iowa
JV All Stars
Perry
St Patrick
St. Patrick
St. Patricks
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
MD 11-2
J. Harter
Atlantic
IHSAA 2A District 1 @ Atlantic
Placement (12 Man)
132
02/10
W
F 8-4 3:33
K. Angell
Greene County
IHSAA 2A District 1 @ Atlantic
Cons. Semis (12 Man)
132
02/10
L
DEC 8-5
L. Keeler
Creston
IHSAA 2A District 1 @ Atlantic
Semis & WB (12 Man)
132
02/10
W
F 19-3 2:22
J. Overton
PCM, Monroe
IHSAA 2A District 1 @ Atlantic
Quarters (12 Man)
132
01/31
W
F 13-3 3:07
K. Spalding
Roland-Story
Roland-Story @ Perry
Round 1
132
01/27
W
MD 13-3
D. Ranschau
Southeast Polk-Black
Audubon Wheeler Invitational
Placement Matches (16 Man)
132
01/27
W
F 3-0 5:11
O. Becerra
Missouri Valley
Audubon Wheeler Invitational
Semis & 2nd WB (16 Man)
132
01/27
W
F 7-1 2:48
D. Hansen
Atlantic JV
Audubon Wheeler Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
132
01/26
L
F 6-1 2:40
C. Cirks
Humboldt
West Marshall, Gilbert, Perry @ Humboldt
Round 1
132
01/26
W
F 19-6 3:35
H. Bellon
Gilbert
West Marshall, Gilbert, Perry @ Humboldt
Round 1
132
01/26
W
F 13-2 3:03
C. Yakel
West Marshall
West Marshall, Gilbert, Perry @ Humboldt
Round 1
132
01/23
W
F 18-3 4:19
H. Bellon
Gilbert
GIlbert/Perry/Boone
Round 1
132
01/20
W
TF 19-3 4:27
K. Angell
Greene County
HOIAC TOURNAMENT 2024
Placement Matches (8 Man)
132
01/20
W
F 17-3 2:59
J. Overton
PCM, Monroe
HOIAC TOURNAMENT 2024
2nd Wrestleback (8 Man)
132
01/20
L
TF 19-3 4:10
K. Blume
Roland-Story
HOIAC TOURNAMENT 2024
Semis & 1st WB (8 Man)
132
01/19
W
TF 16-1 4:11
L. Eggers
West Marshall
HOIAC TOURNAMENT 2024
Quarterfinals (8 Man)
132
12/09
L
F 2-0 0:53
A. Hippen
Clear Lake
Ankeny Centennial Duals - Boys
Cross Bracket (8 Team)
138
12/09
W
DEC 8-4
G. Sutter
ADM
Ankeny Centennial Duals - Boys
Placement Matches (8 Team)
138
12/09
W
F 16-5 3:21
M. Rios-Martinez
Des Moines Roosevelt
Ankeny Centennial Duals - Boys
Round 3 (8 Team)
138
12/09
L
TF 21-4 3:47
D. Rew
Urbandale
Ankeny Centennial Duals - Boys
Round 1 (8 Team)
138
12/06
W
F 12-3 3:42
L. Pelleymounter
Ogden
Ogden/WG/CM/Perry
Round 1
---
12/06
W
F 12-3 5:11
M. Morman
Woodward-Granger
Ogden/WG/CM/Perry
Round 1
---
10/28
L
Replay
MD 16-7
J. Egbert
Poteau High School Wrestling
2023 Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R5 - WB (128 & 64)
132
10/27
W
Replay
F 9-2 2:06
D. Quintana
Burleson Area Wrestling Club
2023 Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R4 - Champ & WB (128, 64, & 32)
132
10/27
W
Replay
DEC 8-6
I. Smith
Carbondale Wrestling Club
2023 Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R3 - WB (128 Man)
132
10/27
L
Replay
MD 11-2
W. Schmitt
Victory School of Wrestling
2023 Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R1
132
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/21
L
F 11-1 5:59
J. Palzet
---
IHSA 2A Team Sectional @ Lombard (Montini)
Semifinals (4 Team)
132
02/11
L
MD 15-6
T. Hinojosa
Mundelein (Carmel)
IHSA 2A Sectional @ Deerfield (H.S.)
4th Wrestleback (16 Man)
132
02/11
L
TF 19-3 2:36
E. Albino
---
IHSA 2A Sectional @ Deerfield (H.S.)
Semis & 3rd WB (16 Man)
132
02/11
W
DEC 6-0
E. Rivas
Riverside (R.-Brookfield)
IHSA 2A Sectional @ Deerfield (H.S.)
Quarters & 1st WB (16 Man)
132
01/28
L
DEC 9-6
T. Hinojosa
Carmel
ESCC Varsity Conference Tournament
Placement (4 Man)
132
01/27
L
TF 15-0 2:58
N. Vogel
Joliet Catholic
ESCC Varsity Conference Tournament
Semis (4 Man)
132
11/26
L
F 8-0 3:46
J. Rasof
Deerfield
Ted DeRousse Team Tournament
Semis (4 Team)
132
11/26
W
F 7-2 0:59
M. Love
Rich Township
Ted DeRousse Team Tournament
Placement (4 Team)
132
11/25
L
MD 16-6
L. Medina
Zion-Benton
Ted DeRousse Individual Tournament
Round 3 (3 Man)
132 B
11/21
L
F 2-0 1:22
E. Banda
---
Ted DeRousse Individual Tournament
Round 2 (3 Man)
132 B
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/12
L
Replay
F 7-0 1:36
D. Zimmerman
Grant
IWCOA FroshSoph 2022 State
2nd WB
132
03/12
W
FOR 0-0
N. Pape
Neuqua Valley
IWCOA FroshSoph 2022 State
Consi Round 1 -32 man (mats 7-12)
132
03/12
L
Replay
DEC 8-6
M. Cave
DeKalb
IWCOA FroshSoph 2022 State
Round of 32
132
03/06
W
MD 12-4
A. Bracamontes
Fenton
IWCOA 2022 NC Sect Evanston
1st & 3rd (16 Man)
132
03/06
W
FOR 0-0
P. Palmisano
Oak Park River Forest
IWCOA 2022 NC Sect Evanston
4th Wrestleback (16 Man)
132
03/06
W
DEC 5-4
M. Nevinger
SENN
IWCOA 2022 NC Sect Evanston
Semis & 3rd WB (16 Man)
132
03/06
L
F 7-7 2:53
N. Ferrari
Highland Park
IWCOA 2022 NC Sect Evanston
Quarters & 1st WB (16 Man)
132
02/27
L
F 8-2 4:36
A. Macina
Elk Grove Village
IWCOA 2022 NC Reg Niles West II
Placement Matches (8 Man)
132
02/27
W
MD 10-0
P. Palmisano
Oak Park River Forest
IWCOA 2022 NC Reg Niles West II
Semis & 1st WB (8 Man)
132
02/27
W
DEC 8-3
A. Bracamontes
Fenton
IWCOA 2022 NC Reg Niles West II
Quarterfinals (8 Man)
132
02/12
L
MD 14-2
A. Laurie
Crystal Lake (South)
IHSA 2A Sectional @ Deerfield
2nd Wrestleback (16 Man)
138
02/12
L
F 2-0 0:42
C. Nobiling
Antioch
IHSA 2A Sectional @ Deerfield
Quarters & 1st WB (16 Man)
138
02/12
W
F 4-4 5:24
L. Puente
Niles (Notre Dame)
IHSA 2A Sectional @ Deerfield
Round 1 (16 Man)
138
02/05
W
F 4-5 3:13
M. Gomez
Elmwood Park
IHSA 2A Regional @ Bensenville (Fenton)
Placement Matches
138
02/05
L
F 2-0 2:54
J. Dickeson
Bensenville (Fenton)
IHSA 2A Regional @ Bensenville (Fenton)
Semis and WB3
138
01/28
L
F 0-0 4:30
J. Schmid
Marian Woodstock
2021-22 ESCC Championship
2nd Wrestleback (8 Man)
138
01/28
L
TF 15-0
E. Onan
Carmel
2021-22 ESCC Championship
Quarterfinals (8 Man)
138
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024