Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Tomorrow · 12:00 PM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 8-9, 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 8, 2:30 PM UTC
The 41st Alabama State Games - HS Boys D
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Jeremy Smallwood
Results
High School Results
High School
High School
International
Youth
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Marshfield
Marshfield WC
Marshfield Wrestling Club
Marshfield Youth Wrestling
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/01
L
MD 10-1
M. Davis
Cadott Hornets
Rumble on the River (Riverfront Park)
Round 1
130-143
03/16
L
DEC 8-7
E. Elizalde
Amherst
WWF Kids Folkstyle Merrill Qualifer
Round 4
125
03/10
W
F 6-0 2:51
D. Escalante
Shawano Hawks
20TH Annual Seymour Youth Tournament
Round 1 (4 Man)
116-125
03/09
W
F 6-1 1:30
R. Wise
Wausau East Lumberjacks
Stratford 39th Annual Youth Tournament
Round 4
119-128
03/09
W
F 9-0 1:33
A. Kempf
Stanley-Boyd
Stratford 39th Annual Youth Tournament
Round 2
119-128
03/02
W
TF 15-0 3:15
M. Mueller
Edgar
Edgar Youth Wrestling Tournament
Round 3 (4 Man)
121-135
03/02
W
TF 15-0 1:29
M. Beson
LDF
Edgar Youth Wrestling Tournament
Round 1 (4 Man)
121-135
03/02
W
TF 16-0 1:53
K. Kahalewaike
Wittenberg-Birnamwood
DC Everest Youth Wrestling Tournament
Round 4
125-131
03/02
W
TF 15-0 2:11
R. Wise
Wausau East Lumberjacks WC
DC Everest Youth Wrestling Tournament
Round 3
125-131
02/25
L
MD 16-6
A. Overton
Manitowoc Jr. Ships
Berlin Youth Wrestling
Round 4
122-126
02/25
W
DEC 15-10
C. Hoeltzel
Appleton West Terror Backers
Berlin Youth Wrestling
Round 3
122-126
02/25
L
F 4-0 2:37
T. Hafemeister
Kewaskum Wrestling
Berlin Youth Wrestling
Round 2
122-126
02/18
L
DEC 11-4
B. Suchocki
Merrill
FULL *Abby/Colby Youth Tournament * FULL
Round 5
112-123
02/18
W
TF 17-2 1:30
A. Weaver
Assumption
FULL *Abby/Colby Youth Tournament * FULL
Round 3
112-123
02/18
W
F 2-0 0:36
M. Smith
Colfax
FULL *Abby/Colby Youth Tournament * FULL
Round 2
112-123
02/01
L
FOR 0-0
C. Passerella
Amherst
CWWC MS Meet @ Amherst
Finals (2 Man)
122-133
02/01
L
F 2-3 1:40
C. Kubisiak
Amherst
CWWC MS Meet @ Amherst
Finals (2 Man)
116-122
01/28
L
DEC 5-4
S. Konrardy
Marshfield
Marshfield Youth Tournament
Round 4
120-130
01/28
L
DEC 4-2
A. Hernandez
Sparta
Marshfield Youth Tournament
Round 3
120-130
01/28
L
F 10-0 2:30
B. Iverson
Sparta
Marshfield Youth Tournament
Round 1
120-130
01/28
L
F 6-0 2:48
J. Maciosek
LAW
Marshfield Youth Tournament
Round 0
120-130
01/07
L
FOR 0-0
K. Blanchette
Cadott
Cadott Youth Wrestling
Round 3 (4 Man)
125-135
01/07
L
FOR 0-0
B. Lusson
Cameron
Cadott Youth Wrestling
Round 2 (4 Man)
125-135
01/07
L
FOR 0-0
E. Penterman
Thorp wrestling club
Cadott Youth Wrestling
Round 1 (4 Man)
125-135
12/17
L
F 2-0 0:42
C. Tollers
Marshfield Wrestling Club
Dome Domination-Lucas Kilty Memorial
Round 4
117-124
12/17
L
F 2-3 2:59
V. Sindt
Victory School of Wrestling
Dome Domination-Lucas Kilty Memorial
Round 3
117-124
12/17
L
MD 9-0
Z. Knaack
Spencer Columbus
Dome Domination-Lucas Kilty Memorial
Round 2
117-124
12/10
W
F 2-0 0:25
C. Weber
Sheboygan Falls Youth Wrestlin
Brillion Tournament
Round 3 (4 Man)
120-125
12/10
W
F 2-0 0:27
C. Benser
Lena wildcats
Brillion Tournament
Round 2 (4 Man)
120-125
12/10
L
MD 11-0
D. Johnson
Menasha wrestling club
Brillion Tournament
Round 1 (4 Man)
120-125
12/03
L
DEC 6-4
M. Wunderlich
Team Nazar
Watertown Youth Wrestling 2023
Round 4 (8man Placement+RR4)
115-126
12/03
L
F 7-2 1:53
M. Spaay
Team Nazar
Watertown Youth Wrestling 2023
Round 3 (Cons. Semis+RR3)
115-126
12/03
L
MD 17-3
B. Daley
Askren Wrestling Academy
Watertown Youth Wrestling 2023
Round 2 (Semis&R1 Cons. +RR2
115-126
12/03
W
DEC 10-5
M. Wunderlich
Team Nazar
Watertown Youth Wrestling 2023
Round 1 (Qtr Finals+RR1)
115-126
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/28
W
F 11-4 1:48
C. Groshek
Amherst
Merrill MS CWWC MINI tournament
Round 3 (4 Man)
108-112
01/28
L
F 5-0 2:00
S. Labarge
MHLT
Merrill MS CWWC MINI tournament
Round 2 (4 Man)
108-112
01/27
L
DEC 6-5
H. Hoffman
Tomahawk
Merrill MS CWWC MINI tournament
Round 1 (4 Man)
108-112
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024