Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, TBD
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Robert Barnett
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2019-2020
2018-2019
2017-2018
2016-2017
Team Name
Apache WC
Wabash
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/08
L
F 4-1 4:26
L. Hetzner
Eastern (Greentown)
IHSAA Regional @ Peru
Quarters (8 Man)
138
02/05
W
DEC 12-9
G. Pace
Liberty (Liberty)
Liberty North @ Liberty (Liberty)
Round 1
126
02/01
W
F 21-17 5:34
D. Lincoln
Manchester
IHSAA Sectional @ Peru
Placement Matches
138
02/01
W
DEC 7-1
B. Fennell
North Miami
IHSAA Sectional @ Peru
Semis and WB
138
02/01
W
FOR 0-0
F. Forfeit
---
IHSAA Sectional @ Peru
Quarters
138
01/29
W
F 9-1 4:32
G. Dorsel
---
Staley @ Liberty North
Round 1
126
01/25
W
DEC 5-1
B. Mcbrier
Tippecanoe Valley
2020 Three Rivers Conference Tournament
1st Place Matches
138
01/25
W
F 11-8 3:17
D. Lincoln
Manchester
2020 Three Rivers Conference Tournament
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
138
01/25
W
DEC 7-1
C. Baber
Peru
2020 Three Rivers Conference Tournament
Quarterfinals (8 Man)
138
01/15
W
F 7-0 1:15
G. Ranes
Park Hill South
Park Hill South @ Liberty North
Round 1
126
01/04
L
F 2-2 2:33
D. Brunner
Adams Central
IHSWCA Team State Duals
Round 4 (12 Team)
145
01/04
L
F 8-0 3:23
S. Levitz
---
IHSWCA Team State Duals
Round 3 (12 Team)
138
12/14
W
F 12-8 4:32
O. Martinez
Marion
Western Invitational 2019
Consolation Matches
138
12/14
W
F 10-3 3:41
A. Lawrence
---
Western Invitational 2019
2nd Wrestleback (8 Man)
138
12/14
L
F 2-0 2:18
M. Hetzner
---
Western Invitational 2019
Semis & 1st WB (8 Man)
138
12/14
W
F 11-0 3:05
A. Kessler
Eastbrook
Western Invitational 2019
Quarterfinals (8 Man)
138
09/08
L
DEC 5-2
A. McLaren
---
IndianaMat Hoosier Preseason Open
Round 3
141
09/08
L
MD 14-1
A. Cornejo
---
IndianaMat Hoosier Preseason Open
Round 1 64 Champ
141
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/02
W
DEC 8-3
C. Merriam
Lee`s Summit West
Cindy Ramey/ LSN JV Invitational
Placement Matches (8 Man)
120B
02/02
L
DEC 10-4
B. Homan
---
Cindy Ramey/ LSN JV Invitational
Cross Bracket (8 Man)
120B
02/02
W
F 2-0 0:23
C. Merriam
Lee`s Summit West
Cindy Ramey/ LSN JV Invitational
Round 3 (8 Man)
120B
02/02
W
F 0-2 2:43
D. Nguyen
Smithville
Cindy Ramey/ LSN JV Invitational
Round 1 (8 Man)
120B
02/02
L
F 2-0 0:20
H. Cottingham
Western
IHSAA Regional @ Peru
Quarters (8 Man)
132
01/26
L
MD 11-1
J. Risten
Rochester Community
IHSAA Sectional @ Peru
Placement Matches
132
01/26
W
DEC 5-0
K. Gee
Peru
IHSAA Sectional @ Peru
Consi Semis
132
01/26
L
MD 10-1
A. Fletcher
---
IHSAA Sectional @ Peru
Semis and WB
132
01/26
W
F 4-2 3:59
B. Bockover
Maconaquah
IHSAA Sectional @ Peru
Quarters
132
01/26
W
F 7-0 1:16
T. Wilhelm
Cameron
Benton JV Boys Tournament
Round 3 (3 Man)
120 group B
01/26
L
F 2-0 0:55
A. Geeting
Wathena-Riverside
Benton JV Boys Tournament
Round 1 (3 Man)
120 group B
01/19
L
F 7-2 2:49
A. Fletcher
---
2019 Three Rivers Conference Tournament
1st Place Matches
132
01/19
W
DEC 5-4 TB1
J. Risten
Rochester
2019 Three Rivers Conference Tournament
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
132
01/18
W
F 5-0 1:16
D. Lincoln
Manchester
2019 Three Rivers Conference Tournament
Quarterfinals (8 Man)
132
01/05
W
F 0-0
N. Wolverton
Lees Summit North
Kearney JV Invitational
Round 3 (3 Man)
120C
01/05
L
DEC 4-0
D. Nguyen
Smithville
Kearney JV Invitational
Round 1 (3 Man)
120C
01/05
L
F 8-0 3:24
L. Mosser
Adams Central
IHSWCA Team State Duals
Round 3 (12 Team)
132
01/05
L
F 4-2 3:02
L. Burns
Eastside
IHSWCA Team State Duals
Round 2 (12 Team)
132
01/05
W
DEC 6-1
B. Slayton
Frankton
IHSWCA Team State Duals
Round 4 (12 Team)
132
12/20
W
F 0-2 0:57
J. Chapman
---
LN vs. BSS, LSN and THS Quad V
Champ. Round 1
132
12/13
W
F 2-0 1:00
A. Creek
Blue Springs South
LN vs. BSS, LSN and THS Quad V
Champ. Round 1
132
12/13
L
F 10-8 5:28
W. Pearson
Lees Summit North
LN vs. BSS, LSN and THS Quad V
Champ. Round 1
132
12/09
W
F 0-0 1:00
Z. Baird
---
Excelsior Springs JV Tournament
Round 2 (4 Man)
120 A
12/08
L
MD 9-0
A. Arreguin
Blue Springs
Excelsior Springs JV Tournament
Round 3 (4 Man)
120 A
12/08
W
FOR 0-0
F. Forfeit
Southwood
Western Invitational 2018
Consolation Matches
132
12/08
L
F 2-0 1:47
D. Johnson
---
Western Invitational 2018
2nd Wrestleback (8 Man)
132
12/08
W
FOR 0-0
F. Forfeit
Eastbrook
Western Invitational 2018
Semis & 1st WB (8 Man)
132
12/08
L
F 2-2 1:01
A. Barron
Benton
Excelsior Springs JV Tournament
Round 1 (4 Man)
120 A
12/08
L
F 5-0 2:27
B. Arthur
Eastern
Western Invitational 2018
Quarterfinals (8 Man)
132
12/01
W
FOR 0-0
M. Ferguson
Ruskin
CHS JV Tournament-Cody Harter Memorial
Round 3 (4 Man)
120A
12/01
L
DEC 11-4
I. Brooks
Liberty North
CHS JV Tournament-Cody Harter Memorial
Round 2 (4 Man)
120A
12/01
L
DEC 9-4
G. Jacobs
Kearney
CHS JV Tournament-Cody Harter Memorial
Round 1 (4 Man)
120A
09/09
L
TF 15-0 1:52
T. Haskins
---
IndianaMat Hoosier Preseason Open
Round 3
123
09/09
W
DEC 5-3
J. Pickens
---
IndianaMat Hoosier Preseason Open
Round 2
123
09/09
L
F 14-3 1:12
B. Littell
---
IndianaMat Hoosier Preseason Open
Round 1 64 Champ
123
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/11
L
F 2-0 1:58
C. Polen
South Gibson WC
ISWA Folkstyle State Finals
Round 3
126
03/10
L
F 3-0 4:00
J. Langeman
Carmel USA WC
ISWA Folkstyle State Finals
Round 2
126
03/10
W
F 6-2 4:22
L. Condrey
Greenfield WC
ISWA Folkstyle State Finals
Round 1
126
02/06
L
F 6-0 1:55
J. Moreno
---
Excelsior Springs JV Tournament
Round 2
106
02/03
W
MD 18-4
T. Mastio
Park Hill South
Cindy Ramey/ LSN JV Invitational
Round 5
106A
02/03
L
F 4-0 1:29
M. Rivard
Rockhurst
Cindy Ramey/ LSN JV Invitational
Round 4
106A
02/03
W
F 2-0 1:53
W. Ambrose
Liberty
Cindy Ramey/ LSN JV Invitational
Round 3
106A
02/03
L
F 7-4 3:05
C. Merriam
Lee`s Summit West
Cindy Ramey/ LSN JV Invitational
Round 2
106A
01/03
W
F 5-0 1:27
T. Mastio
Park Hill South
Excelsior Springs JV Tournament
Round 3
106
12/13
L
F 5-0 1:37
E. Olson
Kearney
Liberty North @ Kearney
Round 1
106
12/09
L
DEC 4-3
S. Rader
Chillicothe
Excelsior Springs JV Tournament
Round 1
106
12/07
L
F 2-0 0:35
C. Steinbrugge
Lees Summit North
Liberty North @ Lees Summit North
Round 1
106
12/07
L
F 2-0 0:39
C. Tunstill
Oak Park
Oak Park @ Liberty North
Round 1
106
12/02
L
F 0-0 1:10
B. Locke
Kearney
CHS JV Tournament of Future Champions
Round 3 (4 Man)
106B
12/02
L
F 0-0 0:41
A. Lindstrom
Central (St. Joseph)
CHS JV Tournament of Future Champions
Round 2 (4 Man)
106B
12/02
L
F 0-0 0:19
H. Smith
Cameron
CHS JV Tournament of Future Champions
Round 1 (4 Man)
106B
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/04
L
F 10-0 5:36
C. Smith
Mississinewa
IHSAA Regional @ Peru
Quarters (8 Man)
120
01/28
W
DEC 4-1
E. Robinette
Peru
IHSAA Sectional @ Peru
3rd, 5th (8 Man)
120
01/28
W
F 4-0 2:13
K. Badgley
Northwestern
IHSAA Sectional @ Peru
2nd Wrestleback (8 Man)
120
01/28
L
DEC 6-0
F. Williams
---
IHSAA Sectional @ Peru
Semis & 1st WB (8 Man)
120
01/28
W
FOR 0-0
F. Forfeit
Northfield
IHSAA Sectional @ Peru
Quarterfinals (8 Man)
120
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024