Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Bryson Busler
Results
Videos
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
Team Name
AWA Avanlanche
Askren Wrestling Academy-Lake Country
Watertown
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/08
W
TF 10-0 0:58
K. Becker
AWA Frostbite
2024 WI Wrestle Duals
Round 2 (4 Team)
106
04/28
W
TF 10-0 1:41
C. Walter
Wardog Training Center
2024 IL Freestyle Club Cup
---
106
04/28
W
TF 17-6 5:06
K. Robles
Callan Wrestling Academy
2024 IL Freestyle Club Cup
Placement Matches (16 Team)
106
02/24
W
Replay
DEC 4-3
G. Meinecke
Mukwonago
2024 WIAA Individual State
5ths
D1-106
02/24
L
Replay
F 2-0 0:26
C. Rugg
Union Grove
2024 WIAA Individual State
Cons. Semis (Sat. 10:00 a.m.)
D1-106
02/23
W
Replay
MD 10-1
J. Torres
Arrowhead
2024 WIAA Individual State
D1 Cons. Round 2 (Fri. 1:45 p.m.)
D1-106
02/23
W
Replay
DEC 8-3
D. Armagost
Wisconsin Rapids Lincoln
2024 WIAA Individual State
D1 Cons. Round 1 (Fri. 10:00 a.m.)
D1-106
02/22
L
Replay
DEC 6-5 UTB
G. Wolters
Hartford Union
2024 WIAA Individual State
D1 - Champ Round 1 (Thurs. 3:00 p.m.)
D1-106
02/17
L
DEC 8-5
G. Wolters
Hartford Union
WIAA D1 Sect D @ Beaver Dam/Wayland Acad.
1st & 3rd (8 Man)
106
02/17
W
DEC 2-1
A. Flores
Fond du Lac
WIAA D1 Sect D @ Beaver Dam/Wayland Acad.
Semifinals (8 Man)
106
02/17
W
TF 18-2 4:11
K. Becker
Germantown
WIAA D1 Sect D @ Beaver Dam/Wayland Acad.
Quarterfinals (8 Man)
106
02/17
W
NC 0-0
A. Flores
Fond du Lac
WIAA D1 Sect D @ Beaver Dam/Wayland Acad.
2nd Place Match (8 Man)
106
02/13
W
MD 17-6
A. Lubinski
West Bend West
WIAA D1 Team Sect D @ Slinger
Semifinals (4 Team)
106
02/13
W
DEC 5-3
G. Wolters
Hartford Union
WIAA D1 Team Sect D @ Slinger
Finals (4 Team)
106
02/10
W
DEC 9-2
G. Wolters
Hartford Union
WIAA D1 Reg DI @ Beaver Dam/Wayland Acad.
1st, 3rd, 5th (8 Man)
106
02/10
W
TF 18-3
A. Monrial
Oconomowoc
WIAA D1 Reg DI @ Beaver Dam/Wayland Acad.
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
106
02/10
W
F 6-0 3:23
A. Barrera
Oshkosh North
WIAA D1 Reg DI @ Beaver Dam/Wayland Acad.
Quarterfinals (8 Man)
106
02/03
W
DEC 12-6
D. Severson
Baraboo
Badger Conference Tournament 2024
Placement Matches (16 Man)
Boys 106
02/03
W
MD 16-7
B. Farrell
Waunakee
Badger Conference Tournament 2024
Semis & 2nd WB (16 Man)
Boys 106
02/03
W
F 5-0 0:56
T. Ringstad
DeForest
Badger Conference Tournament 2024
Quarters & 1st WB (16 Man)
Boys 106
01/27
W
DEC 8-3
L. BEYER
Westfield
Wisconsin Dells Invitational
rd 5
106
01/27
L
DEC 1-0
P. Spierings
Brillion
Wisconsin Dells Invitational
rd 3
106
01/27
W
F 4-1 1:11
C. Lindner
Neillsville/Greenw./Loyal
Wisconsin Dells Invitational
rd2
106
01/25
W
DEC 8-3
D. Bilhorn
Milton
Milton @ Watertown
Round 1
106
01/20
W
MD 12-4
C. Beckett
Portage
2024 Wauwatosa Tom Janssen Dual Invitational
Round 1
106
01/20
W
MD 16-4
N. Yang
Manitowoc Lincoln
2024 Wauwatosa Tom Janssen Dual Invitational
Round 1
106
01/06
W
F 4-1 1:20
I. Holtz
Oconto Falls
The Duffy
Placement Matches (16 Man)
106
01/06
W
TF 25-8 3:29
M. Michalak
New Berlin West/Eisen.
The Duffy
Semis & 3rd WB (16 Man)
106
01/05
W
F 4-0 0:51
K. Krull
Port Washington
The Duffy
Quarters & 1st WB (16 Man)
106
12/30
W
Replay
DEC 2-1 TB1
P. Owens
Coleman
2023 Lourdes OTW Wrestling Classic
Championship (5th)
106
12/30
L
Replay
DEC 5-2
R. Roy
Wabeno/Laona/Th. Lakes
2023 Lourdes OTW Wrestling Classic
Round 9
106
12/30
W
Replay
F 3-0 1:56
E. Coles
Lane Tech (IL)
2023 Lourdes OTW Wrestling Classic
Round 8
106
12/30
W
Replay
DEC 5-3 SV
A. Strong
Brown Deer/Messmer/Shorew.
2023 Lourdes OTW Wrestling Classic
Round 7
106
12/29
L
Replay
TF 21-6 4:58
W. Chemin
Wilmot Union
2023 Lourdes OTW Wrestling Classic
Round 5
106
12/29
W
Replay
DEC 7-4
J. Shafer
Libertyville
2023 Lourdes OTW Wrestling Classic
Round 3
106
12/29
W
Replay
F 13-4 3:23
D. Gartner
Shawano
2023 Lourdes OTW Wrestling Classic
Round 2
106
12/22
W
MD 21-9
T. Ringstand
DeForest
Watertown @ DeForest
Round 1
106
12/09
W
F 11-1 2:26
P. Hammen
Beaver Dam/Wayland Ac.
Beaver Dam/Wayland Ac. @ Watertown
Round 1
106
12/02
W
M FOR 0-0
J. Danens
DC Everest
Tom McGarvie Earlybird Scramble 2023
Placement
106
12/02
W
F 2-1 0:54
T. Frank
Middleton
Tom McGarvie Earlybird Scramble 2023
Round 6
106
12/02
L
DEC 6-0
G. Wolters
Hartford Union
Tom McGarvie Earlybird Scramble 2023
Round 5
106
12/02
W
F 12-1 4:31
S. Wagner
Hartford Union
Tom McGarvie Earlybird Scramble 2023
Round 4 before lunch
106
12/02
W
TF 18-1 5:34
S. George
Waukesha North
Tom McGarvie Earlybird Scramble 2023
Round 2
106
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/18
W
F 7-1 1:19
C. Zinuticz
Askren Wrestling Academy
WWF Kids Folkstyle Hartford Qual
Round 6
85
03/18
W
F 14-3 2:36
J. Delleree
Fredonia
WWF Kids Folkstyle Hartford Qual
Round 5
85
01/21
W
Replay
F 4-0 2:43
M. Schroeder
RT Elite
Badgerland Nationals 2023 - Midwest Tour
Placement Matches (16 Man)
90
01/21
L
Replay
DEC 4-2
R. Lancaster
Holmen Wrestling
Badgerland Nationals 2023 - Midwest Tour
4th Wrestleback (16 Man)
90
01/21
L
Replay
DEC 4-3
I. Weber
Ringers
Badgerland Nationals 2023 - Midwest Tour
Semis & 3rd WB (16 Man)
90
01/21
W
Replay
F 4-1 1:29
P. Mathison
Sparta Youth Wrestling
Badgerland Nationals 2023 - Midwest Tour
Quarters & 1st WB (16 Man)
90
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/19
L
DEC 8-2
J. Theis
Frankfort Wildcats Wrestling
FAWC Holiday Challenge
Round 3
84-85
12/19
W
F 1-0 0:19
B. Woker
Dakota Wrestling Club
FAWC Holiday Challenge
Round 2
84-85
12/19
W
MD 12-2
C. Talbert
Crystal Lake Wizards
FAWC Holiday Challenge
Round 1
84-85
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024