Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Adison Musser
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2021-2022
2020-2021
2019-2020
Team Name
Anamosa
Iowa Slaughter Mouse
North Cedar
North Cedar, Stanwood
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/22
W
F 2-0 0:56
M. Keller
Solon
Anamosa/West Liberty/Solon/DeWitt
Round 1
130
12/19
W
F 0-0 3:05
A. Farrier
Mid-Prairie
Mid-Prairie, Anamosa, West Liberty, Wilton
Round 1
130
12/19
W
F 2-0 0:32
K. Holladay
Wilton
Mid-Prairie, Anamosa, West Liberty, Wilton
Round 1
130
12/18
W
F 4-1 1:47
M. Brockert
West Liberty
Mid-Prairie, Anamosa, West Liberty, Wilton
Round 1
130
12/12
W
F 4-1 0:58
B. Pawlowski
Maquoketa
Anamosa/Camanche/Mid-Prairie/Maquoketa
Round 1
130
12/12
W
F 6-2 1:43
A. Farrier
Mid-Prairie
Anamosa/Camanche/Mid-Prairie/Maquoketa
Round 1
130
12/05
W
DEC 6-2
M. Brockert
West Liberty
Anamosa Duals
Round 1
130
12/05
W
F 4-1 1:06
A. Nerem
Tipton
Anamosa Duals
Round 1
130
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/22
W
Replay
F 3-2 1:29
K. Wainwright
North Scott
IWCOA Girls State
Round 11.1 - 5th Place (64, 32, 16, 8 Man)
115
01/22
L
Replay
F 5-4 2:27
L. Ewing
Moravia
IWCOA Girls State
Round 9 - Cons. Semis (64, 32, 16, 8 Man)
115
01/22
L
Replay
F 2-0 1:11
E. Diaz
---
IWCOA Girls State
Round 8 - Semifinals ONLY
115
01/22
W
Replay
DEC 7-5 SV
A. Blint
Mount Pleasant
IWCOA Girls State
Round 6 - Quarterfinals (64, 32, 16, 8 Man)
115
01/21
W
Replay
F 8-1 2:23
L. Rogalla
Bettendorf
IWCOA Girls State
Round 4 (64, 32 Man)
115
01/21
W
Replay
F 2-0 0:13
O. Primrose
Vinton-Shellsburg
IWCOA Girls State
Round 2 (64, 32 Man)
115
01/18
W
F 2-0 2:16
H. Reel
Dubuque Senior
Solon JV Wrestling Invitational
Round 3 (4 Man)
4
01/18
L
DEC 4-3
C. Reiter
---
Solon JV Wrestling Invitational
Round 2 (4 Man)
4
01/17
W
F 2-0 0:17
M. Plotz
Mount Vernon
Solon JV Wrestling Invitational
Round 1 (4 Man)
4
01/08
W
F 4-2 2:20
D. Linn
Colfax-Mingo
Highland Girls Wrestling Tournament
Round 3 (4 Man)
4
01/08
W
F 6-2 1:31
M. McBride
Clear Creek-Amana
Highland Girls Wrestling Tournament
Round 2 (4 Man)
4
01/07
W
DEC 3-2
A. Blint
Mount Pleasant
Highland Girls Wrestling Tournament
Round 1 (4 Man)
4
01/04
W
F 4-3 1:27
H. Rogers
Wilton
Anamosa Girls Tournament
Round 3 (4 Man)
112-120
01/04
W
F 5-0 1:00
L. Rogalla
Bettendorf
Anamosa Girls Tournament
Round 2 (4 Man)
112-120
12/18
W
F 2-0 0:34
C. Session
Davenport Central
Wilton JV & Women`s Wrestling Tournament
Round 3 (4 Man)
5
12/18
W
F 2-0 0:24
I. Johnson
Bettendorf
Wilton JV & Women`s Wrestling Tournament
Round 2 (4 Man)
5
12/18
W
F 2-0 1:11
C. Gaffney
Mt. Vernon
Wilton JV & Women`s Wrestling Tournament
Round 1 (4 Man)
5
12/14
W
F 2-0 0:31
M. Black
Eddyville-Blakesburg-Fremont
City High JV Tournament
Round 2
G-9
12/14
W
DEC 5-2
A. Scranton
Anamosa
City High JV Tournament
Round 1
G-9
12/10
W
F 4-1 1:34
A. Harms
---
North Cedar/Bellevue/Durant/West Branch
Champ. Round 1
120
12/09
W
F 4-1 1:18
G. Thoma
Durant
North Cedar/Bellevue/Durant/West Branch
Champ. Round 1
120
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/22
W
F 2-0 0:19
A. Betances
Charlie`s Angels-GA3
2021 AAU Scholastic Duals - Girls Natl
Round 9 (10 Team)
112
06/22
W
F 21-7 5:16
S. Wade
STL Yellow
2021 AAU Scholastic Duals - Girls Natl
Round 1 (10 Team)
112
06/22
W
MD 11-2
H. Robles-Wright
Nxt Level Wrestling
2021 AAU Scholastic Duals - Girls Natl
Round 3 (10 Team)
112
06/22
W
F 2-0 0:46
A. Couillard
SOWA Orange
2021 AAU Scholastic Duals - Girls Natl
Round 6 (10 Team)
112
06/22
L
DEC 5-1
T. Blasz
Hammer Chicks
2021 AAU Scholastic Duals - Girls Natl
Round 4 (10 Team)
112
06/22
L
F 4-1 3:44
A. Stusse
Nebraska Bibs
2021 AAU Scholastic Duals - Girls Natl
Round 7 (10 Team)
112
06/22
L
TF 16-0 4:56
K. Oliver
SOWA Blue
2021 AAU Scholastic Duals - Girls Natl
Semis & WB (16 Team)
112
06/22
W
F 3-2 1:08
K. Oliver
SOWA Blue
2021 AAU Scholastic Duals - Girls Natl
Round 5 (10 Team)
112
06/22
W
F 14-1 4:54
H. Davis
Charlie`s Angels-FL
2021 AAU Scholastic Duals - Girls Natl
Champ Round 1 (16 Team)
112
06/22
W
F 2-0 1:07
M. Gillen
SD Heat
2021 AAU Scholastic Duals - Girls Natl
Round 2 (10 Team)
112
06/22
W
F 2-0 1:07
C. Kowitski
Ponte Vedra Sharks
2021 AAU Scholastic Duals - Girls Natl
Round 8 (10 Team)
112
04/02
W
F 8-1 3:06
B. Allen
---
2021 Twin Rivers High School Girls Duals
Round 4 (6 Team)
112
04/02
W
F 3-10 4:32
A. Stusse
Nebraska Bibs
2021 Twin Rivers High School Girls Duals
Quarterfinals (8 Team)
112
04/02
L
MD 18-5
R. Marshall
Team Wisconsin
2021 Twin Rivers High School Girls Duals
Finals (8 Team)
112
04/02
W
F 2-0 0:14
A. Anderson
South Dakota Heat
2021 Twin Rivers High School Girls Duals
Finals (2 Team)
112
04/02
W
F 6-2 2:28
L. Hamma
Iowa Renegade
2021 Twin Rivers High School Girls Duals
Round 5 (6 Team)
112
04/02
W
DEF 9-4 3:37
T. Angle
Montana Gold
2021 Twin Rivers High School Girls Duals
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
112
04/02
W
F 8-13 3:10
A. Mayer
Mat Kat Blue
2021 Twin Rivers High School Girls Duals
Round 2 (6 Team)
112
04/02
W
F 6-3 4:26
C. Mickles
Iowa Fabulous N Furious
2021 Twin Rivers High School Girls Duals
Round 1 (6 Team)
112
01/23
L
TF 15-0 4:32
E. Diaz
---
IWCOA Girls State
Round 10 - Placement (64, 32, 16, 8 Man)
113
01/23
W
F 4-4 2:41
L. Chandler
Chariton
IWCOA Girls State
Round 8 - Semi & Consolations (64, 32, 16, 8 Man)
113
01/23
W
F 12-0 5:39
E. Heise
Waverly-Shell Rock
IWCOA Girls State
Round 6 - Quarterfinals (64, 32, 16, 8 Man)
113
01/22
W
F 2-0 0:44
C. Gaffney
Mount Vernon
IWCOA Girls State
Round 4 (64, 32 Man)
113
01/22
W
F 2-0 0:14
B. Nicholson
Cedar Falls
IWCOA Girls State
Round 2 (64, 32 Man)
113
01/16
W
F 3-0 2:54
R. Strelow
Cedar Falls
Independence JV and Girls Tournament
Round 4
G-3
01/16
L
F 14-1 3:45
E. Diaz
Waverly-Shell Rock
Independence JV and Girls Tournament
Round 3
G-3
01/16
W
F 0-0 1:00
A. McCraken
Waterloo East
Independence JV and Girls Tournament
Round 2
G-3
01/09
W
DEC 7-5
K. Connell
Charles City
Central Invitational Girl`s Division
Round 3
113-120 A
01/09
W
F 7-4 3:01
M. Snitker
---
Central Invitational Girl`s Division
Round 2
113-120 A
01/09
W
F 4-0 1:26
R. Strelow
Cedar Falls
Central Invitational Girl`s Division
Round1
113-120 A
01/05
W
F 2-0 0:45
M. Hoyle
Solon
Anamosa Girls Tournament
Round 3 (4 Man)
Division3B
01/05
L
F 9-1 2:51
E. Diaz
---
Anamosa Girls Tournament
Round 2 (4 Man)
Division3B
01/04
W
F 2-0 0:17
A. Andersen
Kennedy
Anamosa Girls Tournament
Round 1 (4 Man)
Division3B
01/02
W
F 8-0 2:45
A. Blint
Mount Pleasant
West LIberty Girls Tournament
Rnd.3 (ALL)
107-118
01/02
W
F 2-1 1:22
M. Hoyle
Solon
West LIberty Girls Tournament
Rnd.2 (ALL)
107-118
01/02
W
F 2-1 0:47
M. McFarland
Highland, Riverside
West LIberty Girls Tournament
Rnd.1 (ALL)
107-118
12/19
W
F 5-0 1:04
E. McNamee
Mt. Pleasant
Wilton Girl`s Tournament
Rnd.3 (ALL)
3
12/19
W
F 2-0 0:31
S. Kirk
Anamosa
Wilton Girl`s Tournament
Rnd.2 (ALL)
3
12/19
W
F 2-0 0:45
M. McFarland
Highland
Wilton Girl`s Tournament
Rnd.1 (ALL)
3
12/15
W
F 2-0 1:24
S. Kirk
Anamosa
Mid-Prairie JV & Girls Invite
Round 3 (4 Man)
113-120
12/15
W
F 2-0 0:22
T. Schreiber
Clear Creek-Amana
Mid-Prairie JV & Girls Invite
Round 2 (4 Man)
113-120
12/14
W
F 2-0 0:18
E. Harmston
Mid-Prairie
Mid-Prairie JV & Girls Invite
Round 1 (4 Man)
113-120
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
11/24
L
F 0-0 1:44
E. Wheeler
Anamosa Wrestling Club
AWC Mini Raider Wrestling Tournament
Round 3 (4 Man)
117-121
11/24
W
F 0-0 1:46
L. Schneider
---
AWC Mini Raider Wrestling Tournament
Round 2 (4 Man)
117-121
11/24
W
F 0-0 1:34
S. Schwab
Hammerin Hawks
AWC Mini Raider Wrestling Tournament
Round 1 (4 Man)
117-121
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024