Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 17-19, 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18, 4:00 PM UTC
2024 PNL Duals at Werner Park
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 5-9, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Max Pedersen
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Elton Gregory
Elton Gregory Middle School
Rock of Redmond Wrestling
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/02
W
F 8-3 3:34
H. Clarke
Cascade Middle School
2024 Central Regional MS State Qualifier
Session 5: Semis & 5th WB (32 Man)
B 125
03/02
W
F 2-0 0:51
L. Fowler
Pilot Butte Middle School
2024 Central Regional MS State Qualifier
Session 3: Quarters & 3rd WB (32 Man)
B 125
03/02
L
TF 17-2 3:47
B. Nash
Crook County Middle School
2024 Central Regional MS State Qualifier
Session 1: Round 1 (32 Man)
B 125
01/14
L
F 5-2 2:51
H. Smith
Lebanon Mat Club
2024 Oregon Classic (8U-14U Boys)
2nd Wrestleback (16 Man)
136
01/14
W
F 2-0 0:54
J. Stiner
Pleasant Hill Wrestling Club
2024 Oregon Classic (8U-14U Boys)
Quarters & 1st WB (16 Man)
136
01/14
L
F 2-0 0:56
S. Kjar
Liberty Warriors Wrestling Academy
2024 Oregon Classic (8U-14U Boys)
Round 1 (16 Man)
136
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/11
L
DEF 9-3 2:37
D. Duncan
Minutemen Youth Wrestling
Best Of The Northwest
ROUND 3
125-132
03/11
W
DEC 6-0
D. Duran-Puente
Baker/Powder Valley
Best Of The Northwest
ROUND 2
125-132
03/11
L
F 2-0 0:40
T. Cobb
Weiser
Best Of The Northwest
ROUND 1
125-132
01/20
L
DEC 6-3
J. Rutledge
Culver Middle School
Culver Middle School Tournament
Placement Matches (8 Man)
122-126
01/19
W
F 5-0 0:45
T. Paulovits
Skyview Middle School
Culver Middle School Tournament
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
122-126
01/19
W
F 2-0 1:08
M. Tebault
Pilot Butte
Culver Middle School Tournament
Quarterfinals (8 Man)
122-126
Related Content
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023