Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15 · Resumes Today at 1:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15 · Resumes Today at 1:50 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Kaden Tesarik
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
2015-2016
Team Name
MISHICOT
Mishicot
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
F 2-0 0:26
C. Steinert
Ozaukee
WIAA D3 Reg BII @ Cedar Grove-Belgium
4th Place Match (16 Man)
132
02/10
W
DEC 8-2
T. Gauthier
Kewaunee
WIAA D3 Reg BII @ Cedar Grove-Belgium
Placement (16 Man)
132
02/10
W
F 11-10 5:55
L. Lodel
Reedsville
WIAA D3 Reg BII @ Cedar Grove-Belgium
Semis & 3rd WB (16 Man)
132
02/10
W
MD 8-0
T. Ebert
Winnebago Luth. Ac.
WIAA D3 Reg BII @ Cedar Grove-Belgium
2nd Wrestleback (16 Man)
132
02/10
L
F 2-0 0:47
M. Motquin
Southern Door
WIAA D3 Reg BII @ Cedar Grove-Belgium
Quarters & 1st WB (16 Man)
132
02/10
W
F 2-0 0:50
T. Sajeev
Saint Lawrence Seminary
WIAA D3 Reg BII @ Cedar Grove-Belgium
Round 1 (16 Man)
132
02/03
L
F 2-0 0:32
C. Steinert
Ozaukee
Big East Conference Tournament 2024
Round 4 Placement Matches (8 Man)
132
02/03
W
MD 12-2
J. Horn
Elkhart Lake-Glenbeulah/Howards Grove
Big East Conference Tournament 2024
round 3
132
02/02
L
F 2-0 1:07
S. Race
Cedar Grove
Big East Conference Tournament 2024
round 2
132
02/02
W
F 14-0 3:08
T. Mentch
Oostburg
Big East Conference Tournament 2024
round 1
132
01/29
W
F 0-0 4:52
E. Sebo
Reedsville
Big East Quad
Round 1
132
01/29
W
DEC 6-3
J. Horn
Elkhart Lk.-Gl./Howards Gr.
Big East Quad
Round 1
132
01/27
L
F 0-5 2:57
D. Kastein
Laconia
Bruce Tourbier Memorial Scramble
Placement Matches (8 Man)
132
01/27
L
F 2-0 0:30
R. Nickel
Ripon
Bruce Tourbier Memorial Scramble
Cross Bracket (8 Man)
132
01/27
L
DEC 6-0
D. Kastein
Laconia
Bruce Tourbier Memorial Scramble
Round 3 (8 Man)
132
01/27
W
F 2-0 0:21
B. Crofoot
Ripon
Bruce Tourbier Memorial Scramble
Round 2 (8 Man)
132
01/20
L
DEC 9-6
J. Horn
Elkhart Lk.-Gl./Howards Gr.
Herb Tyler Invitational
Quarters & WB (32 Man)
132
01/20
L
MD 16-6
E. Agnew
West DePere
Herb Tyler Invitational
Round 2 Champ (32 Man)
132
01/11
L
DEC 11-9
S. Race
Cedar Grove-Belgium
Big East Tri @ Ozaukee
Round 1
132
12/30
W
M FOR 0-0
O. Moran
Libertyville
2023 Lourdes OTW Wrestling Classic
Round 10
132
12/30
L
Replay
F 9-0 3:50
B. Shepard
Wabeno/Laona/Th. Lakes
2023 Lourdes OTW Wrestling Classic
Round 9
132
12/30
L
Replay
F 5-0 1:49
C. Botting
Hortonville
2023 Lourdes OTW Wrestling Classic
Round 7
132
12/30
W
Replay
DEC 4-0
L. Carley
Omro
2023 Lourdes OTW Wrestling Classic
Round 6
132
12/30
W
Replay
MD 12-0
B. Johnson
Chippewa Falls
2023 Lourdes OTW Wrestling Classic
Round 5
132
12/29
L
Replay
F 8-0 2:41
L. Sheppard
Neenah
2023 Lourdes OTW Wrestling Classic
Round 3
132
12/29
W
Replay
DEC 2-0 SV
C. Gruber
Coleman
2023 Lourdes OTW Wrestling Classic
Round 2
132
12/29
W
Replay
F 11-0 3:33
L. Moreland
Kenosha Indian Trail
2023 Lourdes OTW Wrestling Classic
Round 1
132
12/22
L
F 0-0 2:42
D. Brody
Random Lake
Big East Tri
Round 1
132
12/22
W
TF 18-1 3:49
T. Mentch
Oostburg
Big East Tri
Round 1
132
12/16
W
F 9-3 1:50
B. Knudtson
Kaukauna
Willard Schmidt Invitational
Finals Round
132
12/16
L
F 12-1 2:37
M. Motquin
Southern Door
Willard Schmidt Invitational
Round 4 (16 Man)
132
12/16
W
F 2-0 1:08
J. Ward
Lomira
Willard Schmidt Invitational
Round 3 (16 Man)
132
12/16
W
F 5-0 2:25
S. Yang
Green Bay Preble
Willard Schmidt Invitational
Round 2 (16 Man)
132
12/16
W
F 7-0 1:44
S. Gebhardt
Southern Door
Willard Schmidt Invitational
Round 1 (16 Man)
132
12/09
W
DEC 10-5
K. Bradley
Denmark
Battle on the Bay
Placement (32 Man)
132
12/09
W
DEC 14-11
J. Nozar
Winneconne
Battle on the Bay
Semis & 3rd WB (32 Man)
132
12/09
L
F 2-2 3:12
T. Viljevac
Brookfield East
Battle on the Bay
Champ Round 3 & 2nd WB (32 Man)
132
12/09
L
F 2-0 1:12
E. Becker
Slinger
Battle on the Bay
Champ Round 1 (32 Man)
132
12/06
W
DEC 10-6
A. Beatty
Mosinee
Mishicot vs Oconto/Mosinee
Round 1
132
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/27
L
F 0-0 1:17
C. Meiselwitz
Elkhart Lake-Glenbeulah/Howards Grove
Elkhart Lake Quad
Round 1
132
01/21
L
F 9-0 5:21
K. Popelka
Shawano Community
Herb Tyler Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
132
01/21
W
F 6-2 3:16
C. Rodriguez
Sheboygan North
Herb Tyler Invitational
Ratail Round 2
132
01/21
L
F 11-3 1:17
R. Schneider
Oshkosh West
Herb Tyler Invitational
Round 1 (16 Man)
132
01/05
L
FOR 2-2
L. DeZoute
Oostburg
Random Lake Tri
Round 1
132
01/05
L
F 2-0 0:48
S. Smallish
Random Lake
Random Lake Tri
Round 1
138
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/15
L
F 8-0 3:13
L. Anderson
Amery
2022 Freedom Irish Invitational
round 4
113
01/15
W
F 2-0 1:34
K. Kakes
Two Rivers
2022 Freedom Irish Invitational
round 2
113
01/15
L
F 2-0 1:15
T. Sigmund
Medford
2022 Freedom Irish Invitational
round 1
113
12/29
L
F 6-4 4:07
R. Lesnik
Germantown
2021 Lourdes OTW Wrestling Classic
Round 4
113
12/29
L
F 4-0 1:55
E. Becker
Slinger
2021 Lourdes OTW Wrestling Classic
Round 2
113
2015-2016
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/02
W
F 6-4 2:42
C. Jossart
DePere
17TH ANNUAL DENMARK YOUTH WRESTLING
Round 5 (6 Man)
63-67
01/02
W
DEC 3-2
C. Petersen
DENMARK
17TH ANNUAL DENMARK YOUTH WRESTLING
Round 4 (6 Man)
63-67
01/02
W
DEC 7-2
P. Haese
STURGEON BAY
17TH ANNUAL DENMARK YOUTH WRESTLING
Round 3 (6 Man)
63-67
01/02
L
DEC 5-2
E. Birrenkott
WORLD GOLD WRESTLING
17TH ANNUAL DENMARK YOUTH WRESTLING
Round 2 (6 Man)
63-67
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024