Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15 · Resumes Today at 1:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15 · Resumes Today at 1:50 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Asher Hood
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Charger Wrestling Club
Charger wrestling club
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/20
L
F 2-0 0:41
P. Pitcher
Sanderson Wrestling Academy
Utah Freestyle State Championships
First Place
53
04/20
L
DEC 12-10
C. Woody
Sons Of Atlas Wrestling Club
Utah Freestyle State Championships
Round 2
53
04/20
W
F 8-0 1:34
N. Yates
Champions Wrestling Club
Utah Freestyle State Championships
Round 1
53
03/22
W
DEC 12-5
D. Burton
Altamont Longhorns
Duchesne Rec League Tour. 2024
Round 3 (4 Man)
40-51
03/22
W
F 2-0 0:39
D. Steffey
Cougars Daniels/Perry
Duchesne Rec League Tour. 2024
Round 2 (4 Man)
50-52
02/09
L
F 9-3 2:41
J. Goulding
Iron County Wrestling Academy
Utah Youth Super State
Cons round 4
50
02/09
W
F 2-0 0:39
B. Wood
Bear River Junior High Wrestling Club
Utah Youth Super State
Cons Round 3
50
02/09
L
MD 10-2
C. Woody
Sons Of Atlas Wrestling Club
Utah Youth Super State
Round 1 championship
50
01/06
L
F 2-0 2:03
N. Yates
Champions Wrestling Club
Josie Garcia Memorial Youth Tournament
Round 4
48-51
01/06
W
DEC 11-4
R. Mondragon
Ravage
Josie Garcia Memorial Youth Tournament
Round 3
48-51
01/06
L
DEC 6-0
C. Woody
Sons Of Atlas Wrestling Club
Josie Garcia Memorial Youth Tournament
Round 2
48-51
12/30
L
DEC 2-2
T. Williams
Westlake
New Year Lakeridge Bruin Brawl
Round 3 (4 Man)
50-55
12/30
W
TF 18-2 4:30
C. Kay
Team Prestige
New Year Lakeridge Bruin Brawl
Round 2 (4 Man)
50-55
12/30
L
FOR 0-0
T. Walker
Juab Wrestling Club (JWC)
New Year Lakeridge Bruin Brawl
Round 1 (4 Man)
50-55
12/16
W
DEC 4-2
J. Goulding
Iron County Wrestling Academy
2023 Juab Winter Classic K-9
Round 3 (4 Man)
48-51
12/16
W
DEC 6-2
R. Mondragon
Ravage Wrestling Club
2023 Juab Winter Classic K-9
Round 2 (4 Man)
48-51
12/16
W
MD 12-0
C. Sorensen
North Sevier Wolf Pack
2023 Juab Winter Classic K-9
Round 1 (4 Man)
48-51
11/18
W
DEC 4-2
R. Mondragon
Ravage Wrestling Club
Charger Classic
Round 3 (4 Man)
45-50
11/18
W
TF 17-0 3:00
S. Barton
Olympus-Skyline
Charger Classic
Round 2 (4 Man)
45-50
11/18
W
DEC 9-4
C. Child
West Jordan
Charger Classic
Round 1 (4 Man)
45-50
11/11
W
F 7-0 2:00
F. Clark
JWC
Caleb Williams Memorial 2023
Round 3 (4 Man)
52-56
11/11
W
F 7-3 2:16
A. Valentine
Westlake
Caleb Williams Memorial 2023
Round 2 (4 Man)
52-56
11/11
W
DEC 6-2
N. Yates
Champions Wrestling Club
Caleb Williams Memorial 2023
Round 1 (4 Man)
52-56
11/04
L
F 2-0 0:53
K. Oldroyd
Westlake
Darold Henry Dynasty Youth Tournament
round 3
49-52
11/04
W
DEC 7-6
C. Woody
Sons Of Atlas
Darold Henry Dynasty Youth Tournament
round 2
49-52
11/04
W
DEC 4-0
N. Yates
Champions Wrestling Club
Darold Henry Dynasty Youth Tournament
Round 1
49-52
10/21
L
Replay
F 6-6 1:45
Q. Robison
Westlake
Western States Preseason Championships
Placement matches
55
10/21
W
Replay
MD 9-0
H. Langford
Olympus Wrestling
Western States Preseason Championships
Round 4
55
10/21
L
Replay
F 2-0 0:43
P. Pitcher
Sanderson Wrestling Academy
Western States Preseason Championships
Round 1
55
09/23
L
Replay
MD 10-0
P. Pitcher
Sanderson Wrestling Academy
Utah Fall Classic
2nd WB & Quarters
49-52
09/23
W
Replay
DEC 6-1
C. Woody
Sons Of Atlas Wrestling Club
Utah Fall Classic
Round 2
49-52
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
Replay
MD 11-2
C. Woody
Sons Of Atlas
Utah Youth Super State
Medal Rounds
46
02/10
W
Replay
DEC 8-6 SV
M. Cluff
Sons Of Atlas
Utah Youth Super State
4th Wrestleback (16 Man)
46
02/10
W
Replay
DEC 4-2
E. Jones
Sanderson Wrestling Academy
Utah Youth Super State
Semis & 3rd WB (16 Man)
46
02/10
W
Replay
F 4-0 1:30
R. Quinlan
Payson Pride Wrestling
Utah Youth Super State
2nd Wrestleback (16 Man)
46
02/10
L
Replay
DEC 6-0
C. Woody
Sons Of Atlas
Utah Youth Super State
Quarters & 1st WB (16 Man)
46
02/10
W
Replay
DEC 7-0
R. Best
Westlake
Utah Youth Super State
Round 1 Small Weights
46
01/14
W
DEC 6-2
N. Harris
SYRACUSE
CHRISTY`S CLASH
Round 3 (4 Man)
43-47
01/14
W
DEC 3-2
C. WOODY
Sons of Atlas
CHRISTY`S CLASH
Round 2 (4 Man)
43-47
01/14
W
DEC 7-2
C. Child
West Jordan
CHRISTY`S CLASH
Round 1 (4 Man)
43-47
01/07
W
DEC 11-9
B. Blunt
Aviator Wrestling Club
Josie Garcia Memorial Youth Tournament
Round 4
46-49
01/07
L
DEC 4-3
C. Day
Evanston Elite Wrestling Club
Josie Garcia Memorial Youth Tournament
Round 3
46-49
01/07
W
DEC 4-1
S. Anderton
Andertonwrestling.com
Josie Garcia Memorial Youth Tournament
Round 2
46-49
11/12
L
F 6-0 2:46
T. Dias
Shootbox wrestling club
Caleb Williams Memorial
Round 3 (3 Man)
44-46
11/12
W
DEC 6-2
S. Barton
Westlake
Caleb Williams Memorial
Round 2 (3 Man)
44-46
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024