Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Hunter Norpel
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2019-2020
Team Name
Williston
Williston JV
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/03
L
F 5-0 1:11
E. Spallinger
St. Mary`s
2024 WDA JV Tournament
JV Round 5
145
02/03
W
F 2-0 0:47
X. Villalvazo
Dickinson
2024 WDA JV Tournament
JV round 1
145
02/03
L
MD 14-3
T. Glass
Bismarck
2024 WDA JV Tournament
JV Round 3
145
01/20
W
DEC 7-6
L. Smith
Velva
2024 Badlands Classic JV
Semis/WB
145
01/20
W
F 7-1 2:22
J. Love
Killdeer
2024 Badlands Classic JV
Round 3
145
01/17
L
F 4-1 3:00
G. Davidson
Williams County
Alexander Mixer
Round 1
145
01/06
L
F 2-0 0:51
E. Spallinger
Bismarck St. Mary`s
2024 Bismarck Rotary - JV
Placement Matches (8 Man)
145A
01/06
W
DEC 4-3
J. Heck
Bismarck High School
2024 Bismarck Rotary - JV
Semis & 1st WB (8 Man)
145A
01/06
W
F 5-0 3:33
J. Beach
Moorhead
2024 Bismarck Rotary - JV
Quarterfinals (8 Man)
145A
12/22
L
F 2-0 0:53
C. Hanna
Bismarck Legacy
Bismarck Legacy @ Williston
Round 1
152
12/09
L
F 8-0 2:31
L. Soe
Huron
Rapid City Invitational
4th Wrestleback (32 Man)
JV 150
12/09
W
F 7-0 1:34
N. Witte
Aberdeen Central
Rapid City Invitational
Quarters & 3rd WB (32 Man)
JV 150
12/09
W
F 8-0 4:44
D. Subia
Spearfish
Rapid City Invitational
2nd Wrestleback (32 Man)
JV 150
12/08
W
F 9-0 2:01
A. Hayes
Mandan
Rapid City Invitational
Round 2 Champ & WB (32 Man)
JV 150
12/08
L
F 4-2 0:50
D. Wilkinson
White Shield
Rapid City Invitational
Round 1 (32 Man)
JV 150
12/02
L
DEC 7-4
T. Caton
Laurel
Sidney Eagle Invitational 2023
Placement 1st & 3rd
JV 152
12/02
W
F 2-0 0:54
M. Norris
Colstrip
Sidney Eagle Invitational 2023
4th WB (16 Man) & 6th WB (32 Man)
JV 152
12/02
W
F 7-2 2:38
J. Rieb
Rapid City
Sidney Eagle Invitational 2023
3rd WB (16 Man) & 5th WB (32 Man)
JV 152
12/02
W
F 0-0 1:49
R. Lecoe
Baker
Sidney Eagle Invitational 2023
2nd WB (16 Man) & 4th WB (32 Man)
JV 152
12/02
L
F 4-1 3:54
T. Caton
Laurel
Sidney Eagle Invitational 2023
Quarters / 1st WB (16 Man) / 3rd WB (32 Man)
JV 152
12/01
W
F 2-0 1:44
C. Howell
Huntley Project (Worden)
Williston vs. Huntley Project (Worden)
Round 1
152
12/01
W
F 2-0 1:43
C. Howell
Huntley Project
Sidney Eagle Dual Tournament 2023
Semis & WB (16 Team)
152
12/01
L
F 5-0 1:18
K. Wersland
Laurel
Sidney Eagle Dual Tournament 2023
Quarters & WB (16 Team)
152
12/01
L
F 2-0 0:10
T. Genatone
Post Falls
Sidney Eagle Dual Tournament 2023
Champ Round 1 (16 Team)
152
12/01
W
F 2-0 0:53
A. Parra
Dickinson JV
Sidney Eagle Dual Tournament 2023
Placement (16 Team)
152
11/18
L
F 0-0 0:18
C. Parisien
Turtle Mountain
2023 Minot Early Bird - Varsity/JV
Round 8
152
11/18
W
F 5-0 1:02
L. Silvis
Minot
2023 Minot Early Bird - Varsity/JV
Round 7
152
11/18
L
F 7-5 5:21
D. Wilkinson
White Shield
2023 Minot Early Bird - Varsity/JV
Round 3
152
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/04
L
F 2-0 1:16
Z. Richter
St. Mary`s
2023 WDA JV Tournament
JV Round 5
138B
02/04
W
DEC 7-2
J. Roemmich
Jamestown
2023 WDA JV Tournament
JV Round 3
138B
02/04
W
F 9-2 5:35
E. Racine
Minot
2023 WDA JV Tournament
JV round 1
138B.
01/21
L
F 7-1 2:27
C. Chamley
Williston
2023 Metro JV (Sat - Davies)
Round 3
131-137
01/21
W
DEC 6-0
B. Wylde
Bismarck Century
2023 Metro JV (Sat - Davies)
Round 2
131-137
01/21
W
DEC 8-6 SV
D. Decoteau
Minot
2023 Metro JV (Sat - Davies)
Round 1
131-137
01/21
L
F 2-0 1:05
A. Wylde
Bismarck Century
2023 Metro JV (Fri - Sheyenne)
Round 4 (5 Man)
133-134
01/21
L
DEC 6-0
D. Decoteau
Minot
2023 Metro JV (Fri - Sheyenne)
Round 3
133-134
01/21
L
F 2-3 2:59
J. Wadeson
West Fargo Sheyenne
2023 Metro JV (Fri - Sheyenne)
Round 2
133-134
01/07
L
F 9-5 3:52
C. Hanna
Bismarck Legacy
2023 Bismarck Rotary - JV
2nd Wrestleback (8 Man)
132C
01/07
W
F 2-0 0:40
B. Mack
Grand Forks Central
2023 Bismarck Rotary - JV
Semis & 1st WB (8 Man)
132C
01/07
L
F 2-0 0:44
L. Trevithick
Jamestown
2023 Bismarck Rotary - JV
Quarterfinals (8 Man)
132C
01/05
L
F 2-0 2:51
A. Lang
Bismarck Legacy
Williston @ Bismarck Legacy
Round 1
132
12/10
L
FOR 0-0
P. Haugen
---
Rapid City Invitational
4th Wrestleback (32 Man)
JV 132
12/09
L
F 2-0 1:15
A. Laden
---
Rapid City Invitational
Quarters & 3rd WB (32 Man)
JV 132
12/09
W
F 4-0 1:57
J. Salander
Bismarck
Rapid City Invitational
Round 2 Champ & WB (32 Man)
JV 132
12/02
L
F 0-0
L. Martinez
Dickinson JV
Sidney Eagle Dual Tournament 2022
Round 4 (6 Team)
132
12/02
L
F 0-0
E. Hill
Laurel JV
Sidney Eagle Dual Tournament 2022
Round 1 (6 Team)
132
11/19
L
F 12-4 4:15
E. Berg
Minot
2022 Minot Early Bird - Varsity/JV
Round 8
130-143
11/19
W
F 2-0 0:20
A. Tholborn
Williston
2022 Minot Early Bird - Varsity/JV
Round 5
130-143
11/19
W
DEC 8-1
S. Barrette
Des Lacs-Burlington
2022 Minot Early Bird - Varsity/JV
Round 3
130-143
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/21
L
F 7-2 2:48
J. Lematta
Harvey
2019 ND Junior High State
Semis & 3rd WB (16 Man)
95
12/21
L
F 2-2 1:24
E. Faris
Mandan
2019 ND Junior High State
Quarters & 1st WB (16 Man)
95
12/14
W
F 2-0 1:16
I. Goche
Miles City
Sidney Eagle Middle School Invitational
Round 4
92-95
12/14
W
F 5-6 4:09
A. Parshall
Poplar
Sidney Eagle Middle School Invitational
Round 3
92-95
12/14
W
F 7-2 3:40
C. Cornwell
Glasgow
Sidney Eagle Middle School Invitational
Round 2 (5 Man)
92-95
12/14
W
F 2-2 2:36
L. Wenz
Circle
Sidney Eagle Middle School Invitational
Round 1
92-95
11/23
L
F 2-0 0:22
S. Sorenson
Watford City
H.L. Pedersen MS Wrestling Tournament
Round 3 (4 Man)
88-96
11/23
W
F 9-2 2:29
G. Boyer
Williston
H.L. Pedersen MS Wrestling Tournament
Round 2 (4 Man)
88-96
11/23
L
F 2-0 1:00
T. See
---
H.L. Pedersen MS Wrestling Tournament
Round 1 (4 Man)
88-96
11/09
W
DEC 6-2
J. Draime
Mandan
2019 Dave Mellen Memorial Tournament
Round 3
F
11/09
W
F 2-0 0:35
A. Skinner
Minot
2019 Dave Mellen Memorial Tournament
Round 2
F
11/08
W
F 11-4 1:30
D. Dumas
Killdeer
2019 Dave Mellen Memorial Tournament
Round 1
F
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024