Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Jordan Andel
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Schuyler
Schuyler Middle School
Warrior Wrestling Academy
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/25
L
F 2-0 2:00
C. Schueth
Double Dog Wrestling
Columbus Wrestling Anchor Tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
170-190
02/25
L
F 6-1 4:18
A. Ventura
Norfolk Jr Wrestling Club
Columbus Wrestling Anchor Tournament
Quarterfinals (8 Man)
170-190
02/24
L
F 10-2 2:28
H. Gall
Clarkson Leigh
2024 North Bend MatCat Tournament
Round 3 (3 Man)
171-172
02/24
W
F 4-1 2:20
H. Michalak
DUNCAN WRESTLING CLUB
2024 North Bend MatCat Tournament
Round 2 (3 Man)
171-172
02/18
L
F 5-0 0:44
E. McMillin
Western Edge
2024 FREMONT WRESTLING CLUB TOURNAMENT
Round 3 (4 Man)
164-173
02/18
L
F 16-4 3:26
H. Gall
Clarkson Leigh
2024 FREMONT WRESTLING CLUB TOURNAMENT
Round 2 (4 Man)
164-173
02/18
W
F 3-2 2:42
A. Ventura
Norfolk Jr Wrestling Club
2024 FREMONT WRESTLING CLUB TOURNAMENT
Round 1 (4 Man)
164-173
02/11
L
F 0-2 0:50
C. Fix
Millard South Wresting Club
Tekamah-Herman Youth Boy`s & Girl`s 2024
Round 3 (4 Man)
166-182
02/11
W
F 10-4 3:14
T. Richter
Oakland-Craig
Tekamah-Herman Youth Boy`s & Girl`s 2024
Round 2 (4 Man)
166-182
02/11
L
F 0-0 1:49
B. Bromm
Tekamah-Herman
Tekamah-Herman Youth Boy`s & Girl`s 2024
Round 1 (4 Man)
166-182
02/04
L
F 2-0 0:13
K. Collier
Hartington
Howells-Dodge Youth Wrestling Tournament
Round 3
176-191
02/04
W
F 4-2 3:30
J. Brown
Shamrock Wrestling Club
Howells-Dodge Youth Wrestling Tournament
Round 2
176-191
02/04
W
F 3-0 2:22
J. Quiroz
Logan View
Howells-Dodge Youth Wrestling Tournament
Round 1d
176-191
01/28
W
F 2-0 1:04
W. Manwarren
Lakeview
Aurora Youth Tourney
round 2
7th/8th B15
01/28
W
F 2-0 1:07
C. Walters
Aurora Wrestling Club
Aurora Youth Tourney
round 1
7th/8th B15
01/27
L
DEC 5-2
A. Willis
Double Dog Wrestling
Double Dog Tournament-Shelby, NE
Round 3 (4 Man)
171-192
01/27
L
F 0-0 0:46
D. Hernandez
DC Outlaws Wrestling
Double Dog Tournament-Shelby, NE
Round 2 (4 Man)
171-192
01/27
L
DEC 4-0
C. Schueth
Double Dog Wrestling
Double Dog Tournament-Shelby, NE
Round 1 (4 Man)
171-192
01/21
W
DEC 4-0
C. Schueth
Double Dogs Wrestling
Lakeview Wrestling Club Tournament
Round 3
172-183
01/21
L
F 2-1 1:14
P. Andresen
CWO
Lakeview Wrestling Club Tournament
Round 2
172-183
01/21
W
F 3-2 2:44
W. Manwarren
Lakeview
Lakeview Wrestling Club Tournament
Round 1
172-183
01/08
W
F 0-0 4:15
H. Michalak
Duncan Wrestling Club
Monarch Wrestling Club Tournament
Round 1 (3 Man)
175-180
01/08
W
F 0-0 2:20
D. Ancheta
Wood river
Monarch Wrestling Club Tournament
Round 3 (3 Man)
175-180
01/07
W
F 5-0 3:00
J. Welsh
O`Neill Leprechaun Wrestling
Titan Club Wrestling Trophy Tournament
Round 2 (Best of 3)
179-180
01/07
W
F 5-0 2:39
J. Welsh
O`Neill Leprechaun Wrestling
Titan Club Wrestling Trophy Tournament
Round 1 (Best of 3)
179-180
12/02
W
DEC 5-4
A. Oltmer
Aquinas Catholic
Schuyler Middle School Invite
Round 4
195
12/02
W
F 4-0 1:45
A. Arellano
Schuyler Middle School
Schuyler Middle School Invite
Round 2
195
11/17
W
F 2-0 1:07
G. Argo
Southern
Crete Middle School Invite-Boys
Round 3
172-183
11/17
W
F 6-1 3:31
A. Garcia
Crete
Crete Middle School Invite-Boys
Round 2
172-183
11/16
W
F 2-0 1:25
S. Baxa
Wilber-Clatonia
Crete Middle School Invite-Boys
Round 1
172-183
11/10
W
F 0-2 2:38
D. Rodriguez
Schuyler
York Middle School Triangular
Round 3
B-26
11/09
W
F 2-0 0:54
J. Strehle
Crete
York Middle School Triangular
Round 2
B-26
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/17
W
F 2-0 1:15
J. Brown
Shamrock Wrestling Club
Mayhem at Midland
Round 3 (3 Man)
181-184
06/17
W
DEC 2-0
J. Schafer
WWC Predator Wrestling
Mayhem at Midland
Round 1 (3 Man)
181-184
03/18
L
F 4-0 0:50
J. Bowen
Trojan Wrestling Club
NEUSA State 2023 PK-8 Boys/Girls
Round 4
200
03/18
W
F 2-0 0:48
C. Melrose
Jr Titans Wrestling Club
NEUSA State 2023 PK-8 Boys/Girls
Round 3
200
03/18
L
F 2-2 1:37
J. Welsh
O`Neill Leprechaun Wrestling
NEUSA State 2023 PK-8 Boys/Girls
Round 2
200
01/22
W
F 2-0 0:03
K. Predmore
Boone Central
Lakeview Wrestling Club Tournament
Round 3 (Best of 3)
157-178
01/22
L
F 2-0 0:19
K. Predmore
Boone Central
Lakeview Wrestling Club Tournament
Round 2 (Best of 3)
157-178
01/22
W
F 2-0 0:44
K. Predmore
Boone Central
Lakeview Wrestling Club Tournament
Round 1 (Best of 3)
157-178
01/15
W
F 6-0 1:36
W. Manwarren
Lakeview
Warrior Wrestling Academy Tournament
Round 4
164-176
01/15
W
DEC 6-0
W. Manwarren
Lakeview
Warrior Wrestling Academy Tournament
Round 3
164-176
01/15
L
F 2-0 0:19
W. Manwarren
Lakeview
Warrior Wrestling Academy Tournament
Round 2
164-176
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024