Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 17-19, 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18, 4:00 PM UTC
2024 PNL Duals at Werner Park
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 5-9, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Hudson Jaramillo
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
4A - Uintah
Uintah
Uintah Jr High Wrestling
Uintah Wrestling
Uintah wrestling
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
F 0-5 1:46
W. Brown
Wasatch
Utah Youth Super State
Cons round 4
70
02/10
W
DEC 6-0
H. Heyder
Sanderson Wrestling Academy
Utah Youth Super State
2nd WB, 32 semis, 64 quarters
70
02/10
L
DEC 14-7
M. Hamilton
Sanderson Wrestling Academy
Utah Youth Super State
Round 1 championship
70
01/27
L
Replay
DEC 5-2
D. Telford
Sanderson Wrestling Academy
Utah Northern State (4th-9th grade)
3rd place
67
01/26
W
Replay
F 5-0 1:27
B. Ashworth
Westlake
Utah Northern State (4th-9th grade)
Round 3, consi
67
01/26
W
Replay
F 4-0 1:04
P. Bright
Roy wrestling club
Utah Northern State (4th-9th grade)
Semis & Quarters
67
01/26
W
Replay
MD 8-0
K. Huber
Uintah
Utah Northern State (4th-9th grade)
Cons R1, Semis
67
01/26
L
Replay
F 13-1 3:22
O. Loveless
Elite Wrestling
Utah Northern State (4th-9th grade)
Champ round 2 & Quarters
67
01/26
W
Replay
F 2-0 0:09
K. Scott
Empire
Utah Northern State (4th-9th grade)
Round 1
67
01/20
L
DEC 4-2
T. Teeples
3A - Juab
1A-4A Boys Junior High/Middle State 2024
Semis & 5th WB (32 Man)
70
01/20
W
DEC 7-3
G. Rasmussen
3A - Emery
1A-4A Boys Junior High/Middle State 2024
4th Wrestleback (32 Man)
70
01/20
W
F 2-0 1:24
P. MECHAM
2A - North Sevier
1A-4A Boys Junior High/Middle State 2024
Quarters & 3rd WB (32 Man)
70
01/20
W
F 2-0 1:30
C. Mascaro
4A - Uintah
1A-4A Boys Junior High/Middle State 2024
2nd Wrestleback (32 Man)
70
01/19
L
DEC 6-2
T. Teeples
3A - Juab
1A-4A Boys Junior High/Middle State 2024
Round 2 Champ & WB (32 Man)
70
01/19
W
DEC 9-3
T. Vernon
4A - Timpanogos
1A-4A Boys Junior High/Middle State 2024
Round 1 (32 Man)
70
12/30
L
DEC 4-2
J. Higley
Juab Wrestling Club
TOA - 2023 Salt Lake Slam
Rd 5
70
12/30
W
F 7-0 1:58
L. Abbott
Sanderson Wrestling Academy
TOA - 2023 Salt Lake Slam
Rd 3
70
12/30
L
F 2-0 0:35
A. Adams
Salem Elite Mat Club
TOA - 2023 Salt Lake Slam
Rd 2.5
70
12/30
W
DEC 4-1
G. Childs
Champions Wrestling Club
TOA - 2023 Salt Lake Slam
Rd 4 Quarters
70
12/30
W
F 6-0 1:53
R. Robison
Black Fox Wrestling Academy
TOA - 2023 Salt Lake Slam
Rd 1.5
70
12/28
L
DEC 8-2
C. Stephenson
Elite Wrestling
Coleman & Trevan Memorial (Wasatch)
Round 3 (4 Man)
67-70
12/28
L
DEC 6-4
G. Rasmussen
Emery all stars
Coleman & Trevan Memorial (Wasatch)
Round 3 (4 Man)
68-70
12/28
L
DEC 6-1
D. Telford
Sanderson Wrestling Academy
Coleman & Trevan Memorial (Wasatch)
Round 2 (4 Man)
67-70
12/28
W
F 2-0 0:25
W. Hatchell
Wasatch Wrestling Club
Coleman & Trevan Memorial (Wasatch)
Round 2 (4 Man)
68-70
12/28
L
DEC 4-0
N. Tibbs
Ravage Wrestling Club
Coleman & Trevan Memorial (Wasatch)
Round 1 (4 Man)
67-70
12/28
W
MD 8-0
E. Gregory
Lehi JR Wrestling
Coleman & Trevan Memorial (Wasatch)
Round 1 (4 Man)
68-70
12/16
W
F 5-3 1:25
D. Landis
Southern Utah Elite Wrestling
2023 Juab Winter Classic K-9
1st & 3rd (16 Man)
70
12/16
W
DEC 9-2
T. Warburton
JWC
2023 Juab Winter Classic K-9
4th Wrestleback (16 Man)
70
12/16
W
F 2-0 0:38
G. Rasmussen
Emery
2023 Juab Winter Classic K-9
Semis & 3rd WB (16 Man)
70
12/16
W
MD 15-1
E. Gregory
Lehi JR Wrestling
2023 Juab Winter Classic K-9
2nd Wrestleback (16 Man)
70
12/16
L
MD 11-0
Z. Sanchez
Sanderson Wrestling Academy
2023 Juab Winter Classic K-9
Quarters & 1st WB (16 Man)
70
12/16
W
F 5-0 0:41
B. Valdez
Carbon
2023 Juab Winter Classic K-9
Round 1 (16 Man)
70
11/18
W
F 5-0 0:49
C. Petersen
Delta Wrestling Club
Charger Classic
Round 3 (4 Man)
65-69
11/18
W
F 8-3 2:34
T. Vernon
Timpanogos Wrestling
Charger Classic
Round 2 (4 Man)
65-69
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/11
L
Replay
DEC 5-3
M. Hamilton
North Summit Youth Wrestling Club
Utah Youth Super State
4th Wrestleback (32 Man)
67
02/11
W
Replay
F 2-0 0:23
K. Whiting
Uintah Jr High Wrestling
Utah Youth Super State
Quarters & 3rd WB (32 Man)
67
02/11
W
Replay
F 2-0 0:38
B. Mangum
Ravage Wrestling Club
Utah Youth Super State
2nd Wrestleback (32 Man)
67
02/11
L
Replay
MD 8-0
A. Sandness
---
Utah Youth Super State
Round 1 (32 Man)
67
01/14
L
DEC 6-4
T. Roberts
Ridgeline Riverhawks
CHRISTY`S CLASH
Round 3 (4 Man)
64-67
01/14
W
F 3-0 1:42
R. Robbins
Bridger Valley Bruins
CHRISTY`S CLASH
Round 2 (4 Man)
64-67
01/14
L
DEC 6-4 SV
H. LaRose
Fremont Wrestling Club
CHRISTY`S CLASH
Round 1 (4 Man)
64-67
12/29
W
DEC 8-4
C. Stephenson
Salem Elite Wrestling Club
Coleman & Trevan Memorial (Wasatch)
Round 3 (4 Man)
60-64
12/29
L
DEC 7-0
T. Teeples
Elite Wrestling
Coleman & Trevan Memorial (Wasatch)
Round 2 (4 Man)
60-64
12/29
W
DEC 4-3
Q. Romano
Ravage
Coleman & Trevan Memorial (Wasatch)
Round 1 (4 Man)
60-64
12/17
W
F 2-0 0:51
M. Hamilton
North Summit Youth Wrestling C
Jaydon Rogers Memorial Tournament
Round 3 (4 Man)
63-64 A
12/17
W
F 2-0 0:53
L. Hunsaker
Roy wrestling club
Jaydon Rogers Memorial Tournament
Round 2 (4 Man)
63-64 A
12/17
W
F 4-0 1:36
H. Gerhardt
Box Elder Stingers
Jaydon Rogers Memorial Tournament
Round 1 (4 Man)
63-64 A
12/03
L
F 4-0 2:24
W. Sweitzer
Sanderson Wrestling Academy
Thunder Classic
Round 3 (4 Man)
64-65
12/03
W
MD 13-2
M. Filimoeatu
Payson Pride
Thunder Classic
Round 2 (4 Man)
64-65
12/03
L
TF 16-0 3:45
K. Hardee
Ravage
Thunder Classic
Round 1 (4 Man)
64-65
Related Content
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023