Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Tomorrow · 12:00 PM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 8-9, 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 8, 2:30 PM UTC
The 41st Alabama State Games - HS Boys D
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Jaykob Boozell
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Team Garcia
Team Garcia Wrestling
Team Garcia Wrestling Club
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/17
L
DEC 6-4 SV
E. Neiman
Ogallala Youth Wrestling
Sidney Smackdown
2nd Place Match (16 Man)
75
12/17
W
F 5-0 0:51
C. Anderson
Mitchell Wrestling Club
Sidney Smackdown
Placement Matches (16 Man)
75
12/17
W
DEC 6-0
L. Twombly
Panhandle Wrestling Academy
Sidney Smackdown
Cons. Semis (16 Man)
75
12/17
L
DEC 2-1 SV
O. Hernandez
Gering Wrestling Club
Sidney Smackdown
Semis & 3rd WB (16 Man)
75
12/17
W
F 2-0 0:22
T. McCloskey
Perkins County Youth Wrestling
Sidney Smackdown
Quarters & 1st WB (16 Man)
75
12/03
L
F 0-0
I. Soester
Scottsbluff Wrestling Club
Tri-State Border War
Round 3 (6 Man)
70-73
12/03
W
F 0-0
J. Lopez
Tri-State Grapplers
Tri-State Border War
Round 2 (6 Man)
70-73
12/03
W
F 0-0
T. Anderson
Tri-State Grapplers
Tri-State Border War
Round 4 (6 Man)
70-73
12/03
W
F 0-0
Q. Cisneros
Gladiator Wrestling Academy
Tri-State Border War
Round 1 (6 Man)
70-73
11/20
W
DEC 0-0
J. Jacobs
Bear Cave Wrestling Club
P2P - Rebel Shootout - DGC
Round 2 (6 Man)
73-75
11/20
W
F 0-0
K. Maczuga
Fort Lupton Metro Wrestling Club
P2P - Rebel Shootout - DGC
Round 3 (6 Man)
73-75
11/20
W
F 0-0
P. Cruz-Trujillo
Valley Wrestling Club
P2P - Rebel Shootout - DGC
Round 4 (6 Man)
73-75
11/20
L
DEC 0-0
J. Littlepage
Bald Eagle Wrestling
P2P - Rebel Shootout - DGC
Round 1 (6 Man)
73-75
11/04
L
Replay
F 2-0 0:42
T. Crawford
Ready RP
RMN Events - Monster Match
5th Place
73 lbs
11/04
L
Replay
F 6-0 1:48
J. Greene
G-Style WC
RMN Events - Monster Match
Consi-Semis
73 lbs
11/04
L
Replay
F 5-0 0:58
T. Crawford
Ready RP
RMN Events - Monster Match
Quarter-Finals
73 lbs
09/23
L
Replay
F 4-5 1:50
J. Ramos
EP Enforcers
RMN Events - Cosmic Clash
Consi of 8 #2
73 lbs
09/23
L
Replay
F 7-0 1:49
R. Gugelman
Elm Creek
RMN Events - Cosmic Clash
Quarter-Finals
73 lbs
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/31
L
F 0-0
C. Fitch
Bear Cave
P2P - Gladiators Clash
Round 3 (4 & 2)
63-67
03/31
W
F 0-0
S. Diggins
Top Notch
P2P - Gladiators Clash
Round 1 (4 & 2)
63-67
03/31
L
DEC 0-0
E. Reynolds
Natrona
P2P - Gladiators Clash
Round 2 (4 & 2)
63-67
03/18
L
DEC 7-0
K. Meyer
Wiggins
Wiggins Youth Wrestling Tournament
Round 4
61-68
03/18
W
DEC 8-2
J. Hurley
Eaton Reds Wrestling Club
Wiggins Youth Wrestling Tournament
Round 3
61-68
03/18
W
DEC 8-5
J. Shaw
Platte Valley Jr Wrestling
Wiggins Youth Wrestling Tournament
Round 2
61-68
03/18
L
F 5-0 1:59
K. Meyer
Wiggins
Wiggins Youth Wrestling Tournament
Round 1
61-68
02/12
L
DEC 4-0
L. Crider
---
Sidney Smackdown
2nd Place Match (8 Man)
65
02/12
W
MD 9-0
A. Jara
---
Sidney Smackdown
Placement Matches (8 Man)
65
02/12
W
F 2-0 0:32
M. Branham
Pride Wrestling Club
Sidney Smackdown
Cons. Semis (8 Man)
65
02/12
L
DEC 4-3
O. Hernandez
Gering Wrestling Club
Sidney Smackdown
Semis & WB (8 Man)
65
02/12
W
DEC 5-4
J. Pettit
Kearney Catholic
Sidney Smackdown
Quarterfinals (8 Man)
65
02/06
L
DEC 0-0
T. Frogge
Erie
P2P - Top Gun
Round 3 (4 & 2)
65-67 A
02/06
W
DEC 0-0
R. Robison
Black Fox
P2P - Top Gun
Round 2 (4 & 2)
65-67 A
02/06
W
DEC 0-0
K. Wood
Wranglers
P2P - Top Gun
Round 1 (4 & 2)
65-67 A
01/08
L
F 2-0 0:47
C. Cauffman
Midwest Destroyers
Ogallala Folkstyle Youth Tournament 2023
Round 4
65-68
01/08
W
DEC 6-1
D. Nation
Ogallala Wrestling Club
Ogallala Folkstyle Youth Tournament 2023
Round 3
65-68
01/08
W
DEC 4-0
C. Gallegos
Wray Eagles
Ogallala Folkstyle Youth Tournament 2023
Round 2
65-68
12/13
L
DEC 0-0
E. Vialpando
Bear Cave
P2P - Red Thunder Classic
Round 2 (4 & 2)
63-66
12/13
W
F 0-0
R. Chavez
Adams City
P2P - Red Thunder Classic
Round 3 (4 & 2)
63-66
12/13
L
DEC 0-0
T. Frogge
Erie
P2P - Red Thunder Classic
Round 1 (4 & 2)
63-66
11/16
L
F 0-0
L. Beard
Bear Cave
P2P - Rebel Shootout - DGC
Round 3 (4 & 2)
67-72
11/16
W
DEC 0-0
E. Martinez
Team Braves Wrestling Club
P2P - Rebel Shootout - DGC
Round 1 (4 & 2)
67-72
11/16
L
F 0-0
S. Chavez
Ridge
P2P - Rebel Shootout - DGC
Round 2 (4 & 2)
67-72
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024