Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Tomorrow · 12:00 PM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 8-9, 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 8, 2:30 PM UTC
The 41st Alabama State Games - HS Boys D
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Nathan Yang
Results
High School Results
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Appleton North
Manitowoc Lincoln
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/17
L
F 3-0 3:00
G. Wolters
Hartford Union
WIAA D1 Sect D @ Beaver Dam/Wayland Acad.
Quarterfinals (8 Man)
106
02/10
W
MD 10-2
K. Becker
Germantown
WIAA D1 Reg DII @ West Bend West
1st, 3rd, 5th (8 Man)
106
02/10
L
MD 14-5
C. Lynch
Cedarburg
WIAA D1 Reg DII @ West Bend West
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
106
02/10
L
NC 0-0
C. Lynch
Cedarburg
WIAA D1 Reg DII @ West Bend West
2nd & 4th (8 Man)
106
02/02
L
DEC 9-7
C. Beckett
Portage
2024 Wauwatosa Tom Janssen Dual Invitational
Round 1
106
01/26
L
DEC 9-7
C. Beckett
Portage
2024 Wauwatosa Tom Janssen Dual Invitational
Champ. Round 3
106
01/26
W
F 9-2 3:24
A. Yang
Sheboygan South
Sheboygan South @ Manitowoc Lincoln
Round 1
106
01/20
L
MD 16-4
B. Busler
Watertown
2024 Wauwatosa Tom Janssen Dual Invitational
Round 1
106
01/20
L
TF 17-2 5:30
A. Ebeling
Wisconsin Lutheran
2024 Wauwatosa Tom Janssen Dual Invitational
Round 1
106
01/19
W
DEC 11-5
C. Steele
Ashwaubenon
Manitowoc Lincoln @ Ashwaubenon
Round 1
106
01/13
L
F 9-4 4:23
P. Estrada
Manitowoc Lincoln
2024 Valders Viking Scramble
Round 5
113
01/13
W
F 2-0 1:15
H. Dantoin
Rhinelander
2024 Valders Viking Scramble
Round 3
113
01/13
W
F 12-4 2:18
G. Liebherr
Rhinelander
2024 Valders Viking Scramble
Round 2
113
01/12
L
TF 16-0
S. Corrigan
De Pere
Manitowoc Lincoln @ De Pere
Round 1
106
01/12
L
F 0-0
J. Booth
Oshkosh West
FVA Double Duals
Round 1
106
01/11
L
F 0-0
R. Moore
Hamilton
Hartford Duals
Round 1
106
12/22
W
MD 12-1
T. Jacquart
Bay Port
Manitowoc Lincoln vs. Bay Port
Round 1
106
12/21
L
DEC 9-4
J. Falk
Pulaski
FRCC Double Dual
Round 1
106
12/09
L
TF 19-1
G. Wolters
Hartford Union
Hartford Duals
Round 1
106
12/02
L
MD 13-2
H. Volkman
Shiocton
2023 Papermaker Invitational
Placement Matches
106
12/02
L
F 6-0 3:06
P. Owens
Coleman
2023 Papermaker Invitational
Round 4
106
12/02
W
F 7-0 3:20
C. Verhasselt
Freedom
2023 Papermaker Invitational
Round 3
106
12/02
W
F 9-1 2:58
G. Semenuk
Kimberly
2023 Papermaker Invitational
Round 2
106
12/02
W
F 11-4 5:50
N. Yang
Appleton North
2023 Papermaker Invitational
Round 1
106
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/17
L
F 4-0 1:30
N. Mielke
Wauwatosa West/East
2022 Tom Janssen Dual Invitational
Round 1
113
02/01
W
DEC 7-1
A. Daul
Chilton/Hilbert
Valders Multi
Round 1
106
01/22
L
F 0-0 4:38
C. Beckett
Portage
2022 Tom Janssen Dual Invitational
Round 1
113
01/21
L
F 6-3 3:34
F. Mulligan
Watertown
2022 Tom Janssen Dual Invitational
Round 1
113
01/21
W
F 4-1 1:27
D. Allen
Badger
2022 Tom Janssen Dual Invitational
Round 1
113
01/14
W
F 4-1 1:44
T. VanRemortel
Green Bay West/East/Southwest
2023 Valders Viking Scramble
Placement
106
01/14
W
F 12-1 5:19
J. Barone
Winneconne
2023 Valders Viking Scramble
Round 6
106
01/14
L
F 13-3 4:31
P. Estrada
Manitowoc Lincoln
2023 Valders Viking Scramble
Round 5
106
01/14
L
DEC 7-5
M. Schuenemann
Plymouth
2023 Valders Viking Scramble
Round 3
106
01/14
W
F 4-4 2:36
T. VanRemortel
Green Bay West/East/Southwest
2023 Valders Viking Scramble
Round 2
106
01/07
L
DEC 3-2
G. Zellner
Denmark
WI Challenge Series Neenah Qual
Round 5 - 16&32 Cons and 4 man 1st and 3rd place
106
01/07
W
F 2-0 0:46
B. Kopacz
Kimberly
WI Challenge Series Neenah Qual
Round 4 - All 8, 16 & 32 Quarter Final and Cons
106
01/07
L
DEC 10-9
J. Walker
De Pere
WI Challenge Series Neenah Qual
Round 2 - All 8, 16 and 32
106
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024