Mar 23-Dec 31, 6:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 2-3, 4:00 PM UTC
2024 Alaska USAW State Fk/FS/GR Champion
May 4-5, TBD
USAWKS FRECO State
May 4-5, TBD
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
May 4-5, 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
May 4-5, 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
May 4-5, 12:30 PM UTC
Ultimate Club Girls Freestyle Duals
May 4, 1:00 PM UTC
Tennessee Iron Man
May 4-5, 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
May 4, 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
May 4-5, 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
May 4-5, 2:00 PM UTC
WWF Freestyle/Greco State Champs
May 4, 3:00 PM UTC
Clash at Bullhead
May 4-5, 4:00 PM UTC
WSWA Freestyle and Greco State
May 4-5, 5:00 PM UTC
Minnesota FS/GR State Tournament
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Aiden Merrill
Results
High School Results
High School
High School
Other
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
F 0-0
M. Wibholm
Gilbert
IHSAA 2A District 10 @ Webster City
Cons. Semis (12 Man)
120
02/10
W
DEC 10-7
R. Berninghaus
Webster City
IHSAA 2A District 10 @ Webster City
Semis & WB (12 Man)
120
02/10
L
F 10-0 2:41
M. Morgan
Eagle Grove
IHSAA 2A District 10 @ Webster City
Quarters (12 Man)
120
02/03
L
F 6-0 1:22
D. Heater
Grinnell
Grinnell Duals 2024
Round 4 (6 Team)
120
02/03
L
F 4-4 2:25
E. Lewis
Des Moines East
Grinnell Duals 2024
Round 2 (6 Team)
120
01/27
L
F 2-0 1:51
C. McLaughlin
Denver
NICL Tournament
2nd Wrestleback (16 Man)
120
01/27
L
F 2-0 1:06
L. Frost
Wapsie Valley
NICL Tournament
Round 1 (16 Man)
120
01/20
W
MD 10-1
H. Neuhaus
Belle Plaine
Kurt Hinschberger Invitational
Placement Matches (8 Man)
120
01/20
L
F 2-2 0:40
H. Wyk
Lynnville-Sully
Kurt Hinschberger Invitational
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
120
01/20
L
F 5-0 0:44
G. Kiger
Logan-Magnolia
Kurt Hinschberger Invitational
Quarterfinals (8 Man)
120
01/19
L
TF 20-5 4:57
L. Ragsdale
Dike-New Hartford
Jesup/AP-GC/DNH
Round 1
120
01/19
L
F 4-1 0:48
C. Hinz
Jesup
Jesup/AP-GC/DNH
Round 1
120
01/06
W
F 2-0 0:24
D. Scheetz
Independence JV
BGM Corky Stuart Invitational 2024
Round 6 (16-5th&7th, 8-5th&7th, 6-R5)
120
01/06
L
F 2-0 0:13
D. Cleveland
Sioux City East
BGM Corky Stuart Invitational 2024
Round 4 (16-Cons Semi, & 6-R4)
120
01/06
W
DEC 15-10
B. Jones
Prairie, Cedar Rapids JV
BGM Corky Stuart Invitational 2024
Round 3 (All bracket types)
120
01/06
L
F 4-0 1:47
R. Graver
Monticello
BGM Corky Stuart Invitational 2024
Round 2 (16, 8 & 6 Man brackets only)
120
01/06
L
F 7-0 3:07
C. Steinkamp
Center Point-Urbana
BGM Corky Stuart Invitational 2024
Round 1 (All bracket types)
120
01/05
W
DEC 5-3
C. Hogendorn
Columbus Catholic
Aplington-Parkersburg/ Columbus Catholic/ Sumner-Fredericksburg
Round 1
120
01/05
L
F 6-1 0:43
S. Egan
Sumner-Fredericksburg
Aplington-Parkersburg/ Columbus Catholic/ Sumner-Fredericksburg
Round 1
120
12/22
L
F 5-0 1:04
L. Frost
Wapsie Valley
Wapsie Valley/AP-GC/AGWSR
Round 1
120
12/15
L
F 2-0 1:41
J. Meling
East Marshall/GMG
Denver, AP-GC, East Marshall/GMG, North Butler-Clarksville Quad
Round 1
126
12/15
L
F 3-2 1:52
R. Brandt
Denver
Denver, AP-GC, East Marshall/GMG, North Butler-Clarksville Quad
Round 1
126
12/08
W
F 4-0 1:14
C. Warnell
Hudson
AP-GC, Hudson, Don Bosco
Round 1
126
12/01
L
F 4-0 1:36
M. Homewood
Vinton-Shellsburg
Union/AP-GC/Vinton/North Tama
Round 1
120
12/01
L
F 5-0 1:08
K.
Union, LaPorte City
Union/AP-GC/Vinton/North Tama
Round 1
120
Related Content
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Spotlight
Feb 24, 2022
The Bader Show
Apr 14, 2021
2023-24 Ohio State Wrestling
Dec 13, 2023
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023