Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Samuel Willis
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/03
L
F 2-4 3:43
A. Thomas
Benjamin Russell
East Alabama JH Championships
1st & 3rd (16 Man)
205
02/03
W
F 13-4 4:21
K. Ross
Auburn
East Alabama JH Championships
Semis & 3rd WB (16 Man)
205
02/03
W
F 5-0 2:54
J. Johnson
Russell County
East Alabama JH Championships
Quarters & 1st WB (16 Man)
205
02/03
W
F 1-5 2:43
L. Gamble
Benjamin Russell
East Alabama JH Championships
Round 1 (16 Man)
205
01/27
L
F 4-2 1:07
T. Cunningham
Sparkman
2024 Dick Clem Memorial
Round 4 - QFs and WBs
217
01/27
L
F 2-0 0:22
G. Roll
Bob Jones
2024 Dick Clem Memorial
Round 2
217
01/06
L
F 2-0 0:28
H. West
East Limestone
Michael Pruitt Invitational
4th Wrestleback (32 Man)
217
01/06
L
F 2-0 0:32
D. Boxley
Alexandria HS
Michael Pruitt Invitational
Round 2 Champ & WB (32 Man)
217
12/08
W
F 2-0 1:12
B. Ingle
J.B. Pennington
JBP Duals 2
Round 1
285
12/08
W
F 4-0 5:44
P. Hall
Albertville
JBP Duals 2
Round 1
285
12/06
L
F 0-0
M. Wood
J.B. Pennington
Susan Moore: Arab, Pennington, brewer, Hayden
Round 1
215
12/03
L
F 2-0 0:25
M. Ruble
Picayune High School
Saints Invitational III
Placement Rounds
215
12/02
W
F 0-0
P. Ruth
Oak Grove HS
Saints Invitational III
Semi Finals
215
12/02
W
F 3-0 1:21
J. McGill
Mendenhall High School
Saints Invitational III
Quarter Finals
215
12/02
L
F 2-0 0:48
R. Wilson
Vancleave High School
Saints Invitational III
Round Robin -- Round 5
215
12/02
W
F 5-0 1:27
B. Gibson
Oak Grove HS
Saints Invitational III
Round Robin -- Round 4
215
12/02
L
F 4-6 1:08
A. Flannigan
St Martin
Saints Invitational III
Round Robin -- Round 2
215
12/01
L
F 2-0 1:05
M. Ruble
Picayune High School
Saints Invitational III
Round Robin -- Round 1
215
11/27
L
F 0-0
T. Swallows
Springville
Hayden`s Thanksgiving Duals
Round 1
285
11/22
L
Replay
F 2-0 0:50
E. Lessears
Mcadory
2023 Patrick Aaron Memorial Duals
Champ Round 1 (16 Team)
215
11/22
L
Replay
F 13-7 3:14
J. Wells
Pinson Valley
2023 Patrick Aaron Memorial Duals
Quarters & WB (16 Team)
215
11/22
L
Replay
F 2-0 1:02
C. Freeman
Auburn
2023 Patrick Aaron Memorial Duals
Semis & WB (16 Team)
215
11/22
L
Replay
F 2-0 0:31
J. Miranda
Enterprise HS
2023 Patrick Aaron Memorial Duals
Placement (16 Team)
215
11/21
L
F 2-0 0:43
T. Swallows
Springville
Hayden`s Thanksgiving Duals
Round 1
285
11/11
W
F 2-2 1:03
C. Madrid
Chelsea
The Growler JH Tournament
Placement Matches (8 Man)
205
11/11
W
F 2-2 0:54
T. Brayman
Chelsea
The Growler JH Tournament
Cross Bracket (8 Man)
205
11/11
W
F 6-5 2:35
C. Madrid
Chelsea
The Growler JH Tournament
Round 3 (8 Man)
205
11/11
W
F 2-2 0:36
N. Poplar
Hazel Green HS
The Growler JH Tournament
Round 2 (8 Man)
205
11/11
W
F 2-0 1:10
A. Fitten
Piedmont
The Growler JH Tournament
Round 1 (8 Man)
205
11/04
W
F 2-0 0:44
B. Hammett
Piedmont
Coach Payne Memorial
1st & 3rd (16 Man)
205
11/04
W
F 2-0 1:18
A. Fitten
Piedmont
Coach Payne Memorial
4th Wrestleback (16 Man)
205
11/04
L
F 2-0 0:58
Z. Hooks
Weaver
Coach Payne Memorial
Semis & 3rd WB (16 Man)
205
11/04
W
F 2-0 0:26
C. Sanders
Bob Jones
Coach Payne Memorial
Quarters & 1st WB (16 Man)
205
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/21
L
F 2-0 0:20
H. Jones
Huntsville
North Alabama Championship
Round 4 - QF and WB
JH 177
01/21
L
F 2-0 1:14
B. Albin
Bob Jones
North Alabama Championship
Round 2
JH 177
11/12
L
F 2-2 0:39
B. Hicks
Benjamin Russell
Piedmont JH (7-9) & Girls (7-12) Tournament
2nd Wrestleback (16 Man)
177
11/12
W
F 2-0 0:21
M. Hoskins
West End High School
Piedmont JH (7-9) & Girls (7-12) Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
177
11/12
L
F 2-0 1:11
K. Hill
Benjamin Russell
Piedmont JH (7-9) & Girls (7-12) Tournament
Round 1 (16 Man)
177
11/05
L
F 2-0 0:46
Z. Hooks
---
Coach Payne Memorial
Placement Matches (8 Man)
205
11/05
W
F 4-2 0:41
X. Endicott
Oxford
Coach Payne Memorial
Semis & 1st WB (8 Man)
205
11/05
W
F 4-4 1:15
D. Dean
West End High School
Coach Payne Memorial
Quarterfinals (8 Man)
205
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020