Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Tomorrow · 12:00 PM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 8-9, 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 8, 2:30 PM UTC
The 41st Alabama State Games - HS Boys D
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Seth Chevalier
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
F 2-0 0:37
D. Schisel
Valders
WIAA D3 Reg BII @ Cedar Grove-Belgium
2nd Wrestleback (16 Man)
144
02/10
L
F 2-0 0:58
C. Bretz
Cedar Grove-Belgium
WIAA D3 Reg BII @ Cedar Grove-Belgium
Round 1 (16 Man)
144
02/02
L
F 0-2 0:21
A.
Crivitz/Wausaukee
Oconto/Kewaunee/Crivitz
Round 1
150
02/02
L
F 6-0 2:42
S. Shultz
Oconto
Oconto/Kewaunee/Crivitz
Round 1
144
01/31
W
F 0-0 3:48
D. Lee
Sheboygan South
Kewaunee Quad
Round 1
144
01/31
W
F 0-0 1:02
J. Peters
Marinette
Kewaunee Quad
Round 1
144
01/31
L
F 0-0 1:08
M. Peterson
Lena
Kewaunee Quad
Round 1
144
01/26
L
F 2-0 0:37
N. Kleikamp
Peshtigo
Kewaunee @ Peshtigo
Round 1
144
01/24
L
F 0-0 1:30
C. Evers
Appleton West
Waupun Quad
Round 1
144
01/24
L
F 0-0
F. Mungo
St. John`s NW Ac./Chest./Un. Lake
Waupun Quad
Round 1
144
01/23
L
F 5-2 2:53
L. Bresser
Waupun
Waupun Quad
Round 1
144
12/02
L
F 0-0 0:27
T. Allen
Ashwaubenon
2023 Papermaker Invitational
Placement Matches
150
12/02
L
F 15-5 5:45
R. Hoppens
Dodgeland Juneau
2023 Papermaker Invitational
Round 4
150
12/02
L
F 2-0 0:43
T. Cruse
Kimberly
2023 Papermaker Invitational
Round 3
150
12/02
L
F 6-1 1:13
C. Wheeler
Merrill
2023 Papermaker Invitational
Round 2
150
12/02
L
F 13-0 3:30
E. Becker
Manitowoc Lincoln
2023 Papermaker Invitational
Round 1
150
12/01
L
F 0-0 0:24
D. Swetlik
Denmark
Southern Door Multi Dual, Denmark, Kewaunee, Two Rivers
Round 1
150
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/01
L
F 0-0 2:14
W. Estes
Sturgeon Bay/Sevastopol
Kewaunee @ Sturgeon Bay/Sevastopol
Round 1
138
01/21
L
F 2-0 0:39
A. Stingle
Little Chute
Herb Tyler Invitational
Ratail Round 2
126
01/21
L
F 9-2 3:34
M. Carpenter
Elkhart Lk.-Gl./Howards Gr.
Herb Tyler Invitational
Ratail Round 1
126
01/07
L
F 3-2 0:54
D. Laabs
Freedom
WI Challenge Series Neenah Qual
Round 3 - 4 man and Cons 32
132
01/07
L
F 4-1 1:26
M. Long
Fox Valley Luth.
WI Challenge Series Neenah Qual
Round 1 (32 Man)
132
12/10
L
F 5-0 1:18
B. Guyette
New London
Neenah Varsity Invite 2022
3rd Wrestleback (16 Man)
132
12/09
L
F 5-0 1:04
C. Maier
---
Neenah Varsity Invite 2022
Champ Round 1 (16 Man)
132
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024