Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Gabriel Smith
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2018-2019
2017-2018
2016-2017
2015-2016
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/16
L
F 9-0 1:46
P. Lozano
McAllen Rowe
2019 UIL Boys Region 4-6A
Rnd 4 Semis & 3rd WB
145
02/16
W
DEC 10-3
H. Garcia
---
2019 UIL Boys Region 4-6A
Rnd 3 2nd W
145
02/15
L
DEC 8-4
I. Dugar
Converse Judson
2019 UIL Boys Region 4-6A
Rnd 2 Qtrs 1st WB
145
02/15
W
F 11-0 5:11
M. Maldonado
Edinburg North
2019 UIL Boys Region 4-6A
Round 1 (16 Man)
145
02/09
L
DEC 9-3
K. Kornblith
---
UIL Boys District 13-6A
Finals
145
02/09
W
DEC 4-0
P. Denney
Austin Lake Travis
UIL Boys District 13-6A
Semis
145
02/08
W
F 7-1 3:23
D. Cortez
Comal Smithson Valley
UIL Boys District 13-6A
Quarters
145
01/26
L
MD 15-4
K. Kornblith
---
2019 Boys Black N Blue Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
145
01/26
W
F 6-1 1:39
C. Cannon
College Station A&M Consolidated
2019 Boys Black N Blue Invitational
2nd Wrestleback (16 Man)
145
01/26
L
F 5-0 0:35
C. WARDEN
---
2019 Boys Black N Blue Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
145
01/26
W
F 4-1 1:47
H. Bartusek
Leander
2019 Boys Black N Blue Invitational
Round 1 (16 Man)
145
01/12
W
DEC 8-6 SV
P. Denney
Austin Lake Travis
2019 Cavalier Classic Boys
Finals
145
01/12
W
DEC 6-3
E. Barnhart
Austin Westlake
2019 Cavalier Classic Boys
Round 5
145
01/12
W
F 4-0 1:57
H. Bartusek
Leander
2019 Cavalier Classic Boys
Round 4
145
01/12
L
MD 16-4
T. Barrett
San Antonio Churchill
2019 Cavalier Classic Boys
Round 2
145
01/04
L
F 7-1 1:32
J. Harrison
Cypress Lakes
17th Annual CY Fair ISD Invitational
2nd Wrestleback (64 Man)
Boys 145
01/04
L
DEC 9-7
K. Jackson
Prosper High School
17th Annual CY Fair ISD Invitational
Round 1 (64 Man)
Boys 145
12/22
L
DEC 7-6
A. Patten
Conroe Hs
22nd Annual Doc Hess Boys Classic
4th Wrestleback (16 Man)
145B
12/22
L
F 2-0 0:59
E. Reyes
---
22nd Annual Doc Hess Boys Classic
Semis & 3rd WB (16 Man)
145B
12/22
W
DEC 10-6
M. Hill
Killeen Shoemaker Hs
22nd Annual Doc Hess Boys Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
145B
12/13
L
F 0-0 1:09
L. Sloan
Austin Vandegrift
Austin Vandegrift @ Austin Westlake
Round 1
145
12/03
L
F 9-3 4:24
P. Moore
---
New Braunfels @ Austin Westlake
Round 1
145
12/01
L
DEC 3-2 UTB
T. Waugh
Vandegrift
2018 Capital Classic - Boys
Consol Roundof8
145
12/01
L
F 5-0 0:52
G. Villaverde
McNeil HS
2018 Capital Classic - Boys
Quarters and WB
145
12/01
W
MD 12-3
P. Perkins
Georgetown
2018 Capital Classic - Boys
Round of 16
145
12/01
W
F 8-0 3:52
A. Williams
Lake Travis
2018 Capital Classic - Boys
Round 1 (32 Man)
145
11/29
L
DEC 8-6
C. Laws
Comal Canyon
Comal Canyon @ Austin Westlake
Round 1
152
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/16
L
F 6-0 2:32
P. Lozano
McAllen Rowe
2018 UIL Region 4 - 6A Boys
Rnd 2 Qtrs 1st WB
138
02/16
L
DEC 6-1
B. Robison
Copperas Cove
2018 UIL Region 4 - 6A Boys
Round 1 (16 Man)
138
02/10
L
F 6-2 4:46
J. Banda
San Marcos
2018 District 14-6A Boys
Finals
138
02/10
W
F 4-2 3:52
J. Jarrell
Austin Akins Hs
2018 District 14-6A Boys
Cons Semis
138
02/10
W
DEC 6-4
K. Kornblith
Austin Anderson Hs
2018 District 14-6A Boys
Semis
138
02/09
W
F 3-6 2:42
M. Henderson
Austin Bowie Hs
2018 District 14-6A Boys
2nd Wrestleback (16 Man)
138
02/09
L
DEC 8-3
D. Shanklin
Comal Smithson Valley
2018 District 14-6A Boys
Round 1 (16 Man)
138
02/09
W
NC 0-0
J. Jarrell
Austin Akins Hs
2018 District 14-6A Boys
WB
138
01/27
L
F 2-0 0:46
A. Maldonado
SA ROOSEVELT
2018 BOYS BLACK AND BLUE CLASSIC
Semis & 3rd WB (16 Man)
138
01/27
W
F 4-0 2:22
J. Pham
SA CHURCHILL
2018 BOYS BLACK AND BLUE CLASSIC
2nd Wrestleback (16 Man)
138
01/27
L
F 2-0 0:38
J. Jarrell
AUSTIN AKINS HS
2018 BOYS BLACK AND BLUE CLASSIC
Quarters & 1st WB (16 Man)
138
01/27
W
F 4-0 3:28
A. Tanner
---
2018 BOYS BLACK AND BLUE CLASSIC
Round 1 (16 Man)
138
01/05
L
DEC 9-3
D. Toliver
ROCKWALL-HEATH
16th Annual Cy Fair ISD Invitational
2nd Wrestleback (64 Man)
Boys 138
01/05
L
TF 19-4 5:47
J. Gutierrez
Houston Jersey Village
16th Annual Cy Fair ISD Invitational
Round 1 (64 Man)
Boys 138
12/23
L
DEC 5-4
E. Hunphrey
---
21st Annual Doc Hess Classic
Semis & 3rd WB (16 Man)
132A
12/23
W
F 4-0 1:15
J. Weber
San Antonio Madison Hs
21st Annual Doc Hess Classic
2nd Wrestleback (16 Man)
132A
12/23
L
F 4-0 2:54
V. Villanueva
---
21st Annual Doc Hess Classic
Round 1 (16 Man)
132A
12/01
W
DEC 3-0
R. Trevino
Schertz Clemens
2017 Capital Classic - JV
Placement Matches (8 Man)
133-134
12/01
W
F 2-0 1:38
G. Lensing
Cedar Park
2017 Capital Classic - JV
Semis & 1st WB (8 Man)
133-134
12/01
W
F 6-1 1:40
S. Joseph
Pflugerville Weiss
2017 Capital Classic - JV
Quarterfinals (8 Man)
133-134
11/30
W
DEC 8-3
G. Wieting
New Braunfels HS
Austin Westlake @ New Braunfels HS
Round 1
---
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/17
L
F 2-0 0:31
L. Mendez
---
2017 UIL Region 4 - 6A Boys
Round 1 (16 Man)
6A 138
02/11
W
DEC 13-7
J. Jarrell
Austin Akins Hs
2017 District 14-6A Boys
Finals
138
02/11
W
DEC 5-4
C. Lano
New Braunfels HS
2017 District 14-6A Boys
Cons Semis
138
02/11
W
FOR 0-0
G. Wilson
---
2017 District 14-6A Boys
Semis
138
02/10
L
F 2-0 0:44
J. Crandell
New Braunfels Canyon
2017 District 14-6A Boys
Quarters
138
12/25
L
F 4-0 0:30
R. Brown
Schertz Clemens
2017 UIL Region 4 - 6A Boys
Rnd 2 Qtrs 1st WB
6A 138
11/18
W
DEC 5-2
P. Walinsky
Lake Travis
2016 Capital Classic - JV
Quarterfinals (8 Man)
131-134
2015-2016
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/17
L
DEC 5-3
J. Wingard
Rouse
2016 Capital Classic - JV
2nd Wrestleback (8 Man)
131-134
01/31
L
DEC 4-0
M. Henderson
Bowie
2016 Capital Classic - JV
Semis & 1st WB (8 Man)
131-134
01/23
W
F 2-0 0:37
A. Cazares
LEANDER
Cedar Park JV Tournament
Round 5 (5 Man)
115-128
01/23
W
F 2-0 0:45
S. Shootman
AUSTIN WESTLAKE
Cedar Park JV Tournament
Round 4 (5 Man)
115-128
01/23
L
DEC 4-3
L. Ziaja
AUSTIN WESTLAKE
Cedar Park JV Tournament
Round 3 (5 Man)
115-128
01/23
L
DEC 8-3
Z. Anderson
AUSTIN WESTLAKE
Cedar Park JV Tournament
Round 1 (5 Man)
115-128
11/20
L
F 2-0 0:56
D. Pall
Bowie
2015 Capital Classic - JV
2nd Wrestleback (8 Man)
124-128
11/20
W
MD 13-0
H. Snow
Leander
2015 Capital Classic - JV
Semis & 1st WB (8 Man)
124-128
11/20
L
F 14-3 1:56
I. Searcy
Rudder
2015 Capital Classic - JV
Quarterfinals (8 Man)
124-128
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024