Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18, 4:00 PM UTC
2024 PNL Duals at Werner Park
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Evy Marlin
Results
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Creston
Highway 34
S.W.A.T. Valkyrie
S.W.A.T. Valkyrie,
SWAT
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/02
L
F 3-2 5:45
A. Seippel
Dubuque Senior
IGHSAU State Championships
Round 3: 2nd WB
130
02/01
L
F 2-0 0:32
L. Petersen
Bettendorf
IGHSAU State Championships
Round 2: 2nd Round and WB1
130
02/01
W
F 4-1 1:11
I. Christensen
Sumner-Fredericksburg
IGHSAU State Championships
Round 1: 1st Round
130
01/26
W
MD 9-1
N. Bond
Red Oak
IGHSAU Regional Qualifier 1
Round 8A: Finals
130
01/26
W
F 8-0 2:58
K. Downey
Clarinda
IGHSAU Regional Qualifier 1
Round 6: Semifinals & 5th WB
130
01/26
W
F 2-0 1:57
D. Feigenbutz
Riverside, Oakland
IGHSAU Regional Qualifier 1
Round 4: Quarterfinals & 3rd WB
130
01/26
W
F 2-0 0:22
B. Hoppe
LeMars
IGHSAU Regional Qualifier 1
Round 2: 2nd Round & 1st WB
130
01/22
W
F 4-4 1:06
M. Kirkpatrick
Eddyville-Blakesburg-Fremont
2024 Pleasantville Girls Dual Tournament
Round 2 (8 Team)
130
01/22
W
F 10-0 5:00
C. Bowers
Gilbert
2024 Pleasantville Girls Dual Tournament
Round 1 (8 Team)
130
01/22
W
F 5-0 1:04
R. Lindsey
Ballard
2024 Pleasantville Girls Dual Tournament
Round 3 (8 Team)
130
01/20
W
DEC 13-7
M. Kirkpatrick
Eddyville-Blakesburg-Fremont
2024 Rich Gray Women`s Wrestling Invitational
1st and 3rd
130
01/20
W
F 5-0 1:57
R. Miller
West Central Valley
2024 Rich Gray Women`s Wrestling Invitational
Semis & 1st WB
130
01/12
W
F 5-1 2:51
J. McLaren
Winterset
Winterset/Hwy 34 (Creston)/Carroll
Round 1
130
01/06
W
F 5-0 0:49
M. Grove
Cardinal Community
Ottumwa Girls Invitational 2024
Round 6
130
01/06
W
F 2-0 1:28
S. Frantz
Ottumwa
Ottumwa Girls Invitational 2024
Round 4
130
01/05
W
F 2-0 0:33
M. Connell
Eddyville-Blakesburg-Fremont
Ottumwa Girls Invitational 2024
Round 3
130
12/07
W
TF 17-2 2:18
E. Knipers
Red Oak
Creston @ Red Oak
Round 1
130
11/28
W
F 9-1 2:33
L. Rinard
Winterset
Interstate 35
Round 1
130
11/28
W
F 7-1 1:42
M. Dickinson
Interstate 35
Interstate 35
Round 1
130
11/19
L
F 3-0 3:11
L. Rozevink
Ames
2023 Central Iowa Kickoff Tournament
Champ Placing Matches
130
11/19
W
F 8-2 2:47
M. Mitchell
Raccoon River-Northwest
2023 Central Iowa Kickoff Tournament
Champ Semis & Consi Round 3
130
11/18
W
DEC 10-8
H. Anglo
Johnston
2023 Central Iowa Kickoff Tournament
Champ Quarters & Consi Round 2
130
11/18
W
F 6-0 3:30
L. Leininger
Boone
2023 Central Iowa Kickoff Tournament
Champ Round 2 & Consi Round 1
130
11/14
L
DEC 5-3
N. Bond
Red Oak
Valkyrie Open Invitational
Placement Matches (16 Man)
130
11/13
W
F 8-2 1:55
C. Gerdts
Clarinda
Valkyrie Open Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
130
11/13
W
F 4-0 1:49
S. Joyc
Logan-Magnolia
Valkyrie Open Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
130
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/27
L
F 3-4 3:28
B. Beers
Humboldt
IGHSAU Regional Qualifier 1
Round 8A: Finals
130
01/27
W
F 9-0 3:59
L. Flint-Spencer
Glenwood
IGHSAU Regional Qualifier 1
Round 6: Semifinals & 5th WB
130
01/27
W
F 4-0 1:07
E. Gregg
Treynor
IGHSAU Regional Qualifier 1
Round 4: Quarterfinals & 3rd WB
130
01/16
L
F 4-0 2:15
J. Campbell
Yutan Girls
2023 Titan Starcade
Round 5
130 Gold
01/16
W
F 2-0 0:36
L. Flint-Spencer
Glenwood Girls
2023 Titan Starcade
Round 4
130 Gold
01/16
W
F 7-2 2:48
O. Villegas
East Sac County Girls
2023 Titan Starcade
Round 2
130 Gold
01/14
W
F 2-0 1:31
L. Kerger
Logan-Magnolia
2023 Perry Girls Invitational
Round 5
135
01/14
L
F 3-5 1:18
E. Anliker
Urbandale
2023 Perry Girls Invitational
Round 3
135
01/13
W
F 2-0 0:22
K. Lynch
Panorama
2023 Perry Girls Invitational
Round 2
135
12/10
L
F 5-2 1:07
H. Glade
Earlham
Riverside Girls Wrestling Tournament
Round 3 (4 Man)
135
12/10
W
F 7-7 2:44
K. Bengtson
Aurora
Riverside Girls Wrestling Tournament
Round 2 (4 Man)
135
12/09
W
F 5-0 1:30
M. Kuhns
Creston
Riverside Girls Wrestling Tournament
Round 1 (4 Man)
135
12/03
W
F 4-0 3:09
A. Erickson
Perry
Audubon Girls VARSITY Tournament
Round 3 (4 Man)
135
12/03
W
F 9-2 3:02
A. Burke
Carroll
Audubon Girls VARSITY Tournament
Round 2 (4 Man)
135
12/03
W
F 2-0 0:30
A. Howard
Western Iowa
Audubon Girls VARSITY Tournament
Round 1 (4 Man)
135
11/22
L
F 4-5 3:35
M. Walz
East Buchanan
East vs West Dual Tournament**
Champ. Round 1
135
11/22
W
F 11-6 3:35
M. Medberry
Central Community, Elkader
East vs West Dual Tournament**
Champ. Round 1
135
11/18
W
DEC 11-6
M. Medberry
Central Community, Elkader
East vs West Dual Tournament**
Champ. Round 1
130
Related Content
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021