Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 12:00 PM UTC
War At The Shore
Tomorrow · 1:00 PM UTC
Heartland National Duals
Tomorrow · 2:00 PM UTC
Midwest Classic Nationals
Tomorrow · 9:00 PM UTC
Black Hills & AAU Folkstyle Nationals
Tomorrow · 10:30 PM UTC
Journeymen World Classic Duals
Mar 30, 1:00 PM UTC
Wolf Classic Kickoff
Mar 30, 1:30 PM UTC
Coppell Spring Jam
Mar 30, 4:00 PM UTC
2024 SCC Women`s Wrestling Open
Mar 30, 7:00 PM UTC
2024 Pittsburgh Wrestling Classic
Apr 4-7, 5:30 PM UTC
NYWA MN Youth State
Apr 4-7, 11:00 PM UTC
Reno Worlds
Apr 5-7, 6:30 AM UTC
European Qualifiers
Apr 5-7, 12:00 PM UTC
NHSCA High School Nationals
Apr 5-7, 1:00 PM UTC
U15, U17 & U19 Canadian Wrestling Champ
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Sign In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Tucker Glaser
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Denver Cyclones Wrestling Club
Denver Wrestling Club
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/27
W
DEC 1-0
B. Schleisman
Comet Wrestling Club
West Marshall Mat-Club 2024
Round 3 (4 Man)
65-69
01/27
W
F 6-1 1:41
A. Cowan
West Marshall Mat Club
West Marshall Mat-Club 2024
Round 2 (4 Man)
65-69
01/27
L
MD 11-2
O. Gliem
Apex Wrestling
West Marshall Mat-Club 2024
Round 1 (4 Man)
65-69
01/21
W
TF 15-0 1:59
E. Price
Indee Mat Club
Little Buc Wrestling Tournament 2024
Round 3
5th-6th 7
01/21
W
F 11-2 1:39
E. Price
Indee Mat Club
Little Buc Wrestling Tournament 2024
Round 2
5th-6th 7
01/07
W
DEC 3-2
L. Wiechmann
Tiger Wrestling Club
Denver Wrestling Club Tournament
Round 3 (4 Man)
40
01/07
W
DEC 6-0
K. Deering
Northeast Iowa Wrestling Club
Denver Wrestling Club Tournament
Round 2 (4 Man)
40
01/07
W
F 2-2 2:32
E. Himschoot
USA Mat Club
Denver Wrestling Club Tournament
Round 1 (4 Man)
40
12/28
L
F 5-0 1:49
R. Uhlenhake
Immortal Athletics Wrestling Club
2023 BOYS W-SR Little Go-Hawk Tournament
Round 3 (4 Man)
Bracket 33
12/28
W
F 9-0 1:24
R. Hoveland
Riverhawk Wrestling Club
2023 BOYS W-SR Little Go-Hawk Tournament
Round 2 (4 Man)
Bracket 33
12/28
W
F 4-0 0:47
E. Himschoot
USA Mat Club
2023 BOYS W-SR Little Go-Hawk Tournament
Round 1 (4 Man)
Bracket 33
12/02
L
F 2-0 1:22
C. Miller
Mollitium Wrestling Club
Cedar Valley Winter Classic Individual
Round 3
66-73
12/02
L
F 2-0 0:58
N. Porter
Charlotte
Cedar Valley Winter Classic Individual
Round 2
66-73
12/02
L
F 4-0 1:43
O. Gliem
Apex Wrestling
Cedar Valley Winter Classic Individual
Round 1
66-73
11/25
L
F 9-0 2:39
B. Falb
Moyer Elite
Black Friday Sailor Classic
Round 3 (4 Man)
2
11/24
L
F 2-0 0:30
N. Porter
ICWC
Black Friday Sailor Classic
Round 2 (4 Man)
2
11/24
L
DEC 5-2
B. Wenger
THWC
Black Friday Sailor Classic
Round 1 (4 Man)
2
11/18
W
F 6-0 1:53
R. Melloon
Riceville
Osage Matt Williams Tourney
Placement Matches (8 Man)
D3B-1
11/18
W
DEC 6-4
M. Olsen
GMLOS
Osage Matt Williams Tourney
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
D3B-1
11/18
W
F 7-0 1:46
J. Schumacher
NK Youth Wrestling
Osage Matt Williams Tourney
Quarterfinals (8 Man)
D3B-1
11/04
L
F 2-0 0:54
R. Hoveland
Riverhawk Wrestling Club
Logan Luft Memorial Wrestling Tournament
Round 4
Boys 5th-6th #38
11/04
L
MD 11-0
P. Schulz
Viking Wrestling Club
Logan Luft Memorial Wrestling Tournament
Round 3
Boys 5th-6th #38
11/04
W
DEC 2-1
R. Engan
Caledonia Warriors
Logan Luft Memorial Wrestling Tournament
Round 2
Boys 5th-6th #38
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/12
L
F 6-4 3:00
H. Bakken
Cresco Youth Wrestling Club
Legends Youth Wrestling Tournament
Round 3 (4 Man)
Nichols 1
03/12
L
F 11-6 3:00
M. Thome
St. Ansgar
Legends Youth Wrestling Tournament
Round 1 (4 Man)
Nichols 1
02/12
L
DEC 5-4
W. Gaul
Eastern Iowa
West Delaware Little Hawk Tournament
Round 3 (4,3,2)
I 2
02/12
W
F 4-1 1:36
B. Walztoni
DC Elite
West Delaware Little Hawk Tournament
Rnd 2 (4,3,2 man)
I 2
02/12
W
MD 9-0
L. Adams
Wapsie Valley
West Delaware Little Hawk Tournament
Rnd 1 (4 man, 3 man, Best of 3)
I 2
01/29
L
DEC 10-5
B. Leonhart
Northeast Iowa Wrestling Club
Battle for the Bird
Placement Matches (8 Man)
B-3
01/29
W
DEC 6-0
B. Svacina
Trojan Warrior Elite
Battle for the Bird
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
B-3
01/29
W
F 5-0 2:54
A. Thompson
Chuck Town Mat Club
Battle for the Bird
Quarterfinals (8 Man)
B-3
12/28
L
DEC 8-2
H. Bakken
Outlaw Wrestling Club
BOYS W-SR Little Go-Hawk Tournament
Placement Matches (8 Man)
Bracket 21
12/28
W
DEC 6-4
L. Paulus
Immortal Athletics WC
BOYS W-SR Little Go-Hawk Tournament
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
Bracket 21
12/28
W
F 2-0 0:36
C. Johnson
USA Mat Club
BOYS W-SR Little Go-Hawk Tournament
Quarterfinals (8 Man)
Bracket 21
12/04
L
Replay
F 2-0 0:25
M. Binek
Holdingford
Yellowjacket Nationals 2022 Midwest Tour
Quarters & 3rd WB (32 Man)
65
12/04
L
Replay
F 2-0 0:57
T. Peterson
Crass Trained
Yellowjacket Nationals 2022 Midwest Tour
Round 2 Champ & WB (32 Man)
65
11/27
W
Replay
F 2-0 0:37
C. Hookom
Indee Mat Club
Independence Mini-Mustang 2022
Placement Matches (8 Man)
PW-10
11/27
L
Replay
F 2-2 1:22
G. Brunner
Indee Mat Club
Independence Mini-Mustang 2022
2nd Wrestleback (8 Man)
PW-10
11/27
L
Replay
F 2-0 0:47
H. Koppes
Big Game Wrestling Club
Independence Mini-Mustang 2022
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
PW-10
11/27
W
Replay
F 2-0 1:21
C. Hookom
Indee Mat Club
Independence Mini-Mustang 2022
Quarterfinals (8 Man)
PW-10
11/20
W
F 9-0 2:49
K. Orris
Northeast Iowa Wrestling Club
1st Annual N.E.I.W.C.
Placement Matches (8 Man)
61-65
11/20
W
F 12-3 2:38
L. Thomas
Denver Cyclones Wrestling Club
1st Annual N.E.I.W.C.
2nd Wrestleback (8 Man)
61-65
11/20
L
F 6-0 1:46
B. Leonhart
Northeast Iowa Wrestling Club
1st Annual N.E.I.W.C.
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
61-65
11/20
W
MD 14-6
R. Engan
Caledonia
1st Annual N.E.I.W.C.
Quarterfinals (8 Man)
61-65
Related Content
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
2023-24 Nebraska Wrestling
Nov 8, 2023
2023-24 Cornell Wrestling
Nov 1, 2023
2023-24 Iowa Wrestling
Oct 26, 2023
2023-24 Iowa State Wrestling
Nov 27, 2023