Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 6-8 · Resumes Today at 11:30 AM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Today · 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Today · 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Dane Monahan
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2019-2020
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/07
L
F 3-1 2:49
T. Skoglund
SBL Warriors
Royals Wrestling Club Tournament
Round 3 (4 Man)
Bracket43
01/07
W
F 4-2 2:36
B. Barry
Wild Raptor Wrestling
Royals Wrestling Club Tournament
Round 2 (4 Man)
Bracket43
01/07
W
DEC 9-6
B. DeMan
Spencer Wrestling Club
Royals Wrestling Club Tournament
Round 1 (4 Man)
Bracket43
12/28
W
DEC 9-6
J. Sovereign
Cresco Youth Wrestling Club
2023 BOYS W-SR Little Go-Hawk Tournament
Placement Matches (8 Man)
Bracket 39
12/28
L
DEC 6-0
S. Germaine
Vinton Shellsburg
2023 BOYS W-SR Little Go-Hawk Tournament
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
Bracket 39
12/28
L
DEC 4-1
A. Vicary
North Scott Wrestling
2023 BOYS W-SR Little Go-Hawk Tournament
Quarterfinals (8 Man)
Bracket 39
12/17
W
DEC 11-6
L. Subbert
Irownhawk Wrestling Academy
7th ANNUAL BEASTMODE CLASSIC
Round 3 (4 Man)
Weight Class97
12/17
W
MD 8-0
K. Case
Siouxland Wrestling Academy
7th ANNUAL BEASTMODE CLASSIC
Round 2 (4 Man)
Weight Class97
12/17
W
TF 18-2 2:35
L. Palmer
Spencer Wrestling Club
7th ANNUAL BEASTMODE CLASSIC
Round 1 (4 Man)
Weight Class97
12/03
W
F 10-4 1:57
K. McCaslen
Hinton Mat Hawks
Sergeant Bluff-Luton Youth Tournament
Round 3
Bracket73
12/03
W
F 3-2 3:06
G. VanHouten
Siouxland Wrestling Academy
Sergeant Bluff-Luton Youth Tournament
Round 2
Bracket73
12/03
W
F 2-0 0:39
V. Logemann
Powerhouse Wrestling Club
Sergeant Bluff-Luton Youth Tournament
Round 1
Bracket73
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
11/24
W
F 0-0 0:47
T. Eddins
---
Grant Robbins Memorial Tournament
Round 3 (4 Man)
59-62
11/24
W
F 0-0 0:51
K. Wehrli
---
Grant Robbins Memorial Tournament
Round 2 (4 Man)
59-62
11/24
W
F 0-0 0:18
J. Venteicher
---
Grant Robbins Memorial Tournament
Round 1 (4 Man)
59-62
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024