Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 6-9 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 6-8 · Resumes Today at 11:30 AM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Today · 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Today · 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
PORTER NEUGEBAUER
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2022-2023
2021-2022
2020-2021
2018-2019
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/25
L
DEC 7-3
J. Remmers
McCook Central/Montrose
SDHSAA Boys State Championships
Championship
B-152
02/24
W
DEC 4-1
B. Blasius
Philip Area
SDHSAA Boys State Championships
Semis
B-152
02/24
W
F 4-3 3:52
C. Kolda
---
SDHSAA Boys State Championships
Quarterfinals and 1st WB
B-152
02/04
W
DEC 6-2
M. Whitley
---
Sisseton/Parkston Triangular
Round 1
160
01/31
L
F 4-13 3:53
J. Eklund
Burke/Gregory
Parkston Triangular
Round 1
160
01/21
L
DEC 7-2
J. Remmers
McCook Central/Montrose
Parkston Little B
Placement Matches (16 Man)
152
01/21
W
MD 9-1
C. Kolda
Miller/Highmore-Harrold
Parkston Little B
Semis & 3rd WB (16 Man)
152
01/21
W
F 6-1 1:57
K. Hamilton
Howard
Parkston Little B
Quarters & 1st WB (16 Man)
152
01/14
W
DEC 5-4
J. Tyler
Mitchell
Jerry Opbroek - 2023
Placings
152
01/14
W
DEC 10-3
C. Doney
Rapid City Stevens
Jerry Opbroek - 2023
Semis/WB
152
01/14
W
F 4-1 1:54
N. Sheeley
Milbank
Jerry Opbroek - 2023
Qtrs/WB
152
01/08
W
DEF 2-0 2:00
D. Gerlach
Mt. Vernon/Plankinton/Corsica/Stickney
Miller/Highmore/Harrold Invitational
Rd 6 Placement matches
152
01/07
W
F 9-3 4:59
C. Kolda
Miller/Highmore/Harrold
Miller/Highmore/Harrold Invitational
Rd 4 Semis
152
01/07
W
F 5-2 3:12
K. Hill
Wagner
Miller/Highmore/Harrold Invitational
Rd 2 quarters
152
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/26
W
F 4-0 1:32
T. Frick
Canton
SDHSAA State Dual Championships
Placement Matches (8 Team)
152
02/26
L
MD 9-1
K. Keiser
Winner
SDHSAA State Dual Championships
Semis & 1st WB (8 Team)
152
02/26
W
F 2-0 2:00
S. Balderston
Kingsbury County
SDHSAA State Dual Championships
Quarterfinals (8 Team)
152
02/26
L
DEC 5-2
G. Hanson
Kimball/White Lake/Platte-Geddes
SDHSAA State Championships
Championship
B-152
02/25
W
DEC 3-1
L. Richardson
Canton
SDHSAA State Championships
Semis
B-152
02/24
W
DEC 7-0
W. Remmers
McCook Central/Montrose
SDHSAA State Championships
Quarterfinals and 1st WB
B-152
02/24
W
F 4-1 1:36
W. Head
Harding Co
SDHSAA State Championships
Round 1 (16 Man)
B-152
01/30
W
DEC 4-2
G. Tobin
Mt. Vernon/Plankinton/Corsica-Stickney
Wagner Invite 2022
combine
152
01/29
W
DEC 4-2
L. Lenz
Kimball/White Lake/Platte-Geddes
Wagner Invite 2022
Semi
152
01/29
W
TF 15-0 4:00
T. Jr.
Hamlin
Wagner Invite 2022
combine
152
01/29
W
F 5-0 0:58
A. Fredrickson
Stanley County
Wagner Invite 2022
combine
152
12/31
L
DEC 7-3
C. Donovan
Spearfish
2021 Floyd Farrand Invitational
Placing
152
12/30
W
F 5-0 2:56
R. French
Vermillion
2021 Floyd Farrand Invitational
Round 7
152
12/30
W
F 2-0 1:50
C. Kenable
Sioux Falls OGorman
2021 Floyd Farrand Invitational
Round 4
152
12/30
W
F 2-0 1:06
L. Watson
Dakota Valley
2021 Floyd Farrand Invitational
Round 2
152
12/18
L
DEC 3-1 SV
L. Richardson
Canton
EPJ Huskies Invitational 2021
Championship Match
152
12/18
W
DEC 4-1
L. Smith
Bon Homme/Scotland/Avon
EPJ Huskies Invitational 2021
Semifinals (16 Man)
152
12/18
W
DEC 12-9
J. Ducheneaux
Pierre Riggs
EPJ Huskies Invitational 2021
Quarterfinals (16 Man)
152
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/27
W
DEC 1-0
W. Remmers
McCook Central/Montrose
SDHSAA State Championships
Wrestleback 3 & RR
B-126
02/26
W
DEC 6-4
A. Even
Parker
SDHSAA State Championships
2nd Wrestleback (16 Man), 1st WB 8-Man, 5-Man RR3
B-126
02/26
L
MD 9-1
J. Coller
Philip Area
SDHSAA State Championships
Quarters
B-126
02/06
L
DEC 5-2
I. Henry
Madison
Redfield Invitational
Round 4 Placement Matches
126
02/06
W
F 4-0 2:22
L. Loiseau
Tri-Valley
Redfield Invitational
Round 3
126
02/06
L
F 12-0 4:23
O. Hansen
Burke/Gregory
Redfield Invitational
Round 2
126
02/06
W
F 2-0 0:58
L. Arcoren
Sully Buttes
Redfield Invitational
Round 1
126
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/22
L
DEC 8-4
J. Wolfe
Brandon Valley
Floyd Farrand Invitational
Placement Matches (16 Man)
106
12/22
L
MD 11-0
C. Hanson
Watertown
Floyd Farrand Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
106
12/22
W
MD 13-3
E. Taniah
Sioux Falls Washington
Floyd Farrand Invitational
2nd Wrestleback (16 Man)
106
12/22
L
F 2-0 0:33
Q. Hulverson
Tea Area
Floyd Farrand Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
106
12/22
W
DEC 5-2
P. Bohl
Garretson
Floyd Farrand Invitational
Round 1 (16 Man)
106
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024