Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 6-9 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 6-8 · Resumes Today at 11:30 AM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Today · 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Today · 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Harold Born
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Other
Season
2022-2023
2021-2022
2019-2020
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/26
L
DEC 8-3
C. Olson
Delano
MSHSL Section 2AA
2nd Place
152
02/25
W
F 2-0 0:47
B. Glogowski
Mankato East
MSHSL Section 2AA
Placements
152
02/25
W
DEC 6-4
P. Duske
Watertown Mayer- Mayer Luth.
MSHSL Section 2AA
Consi Semis
152
02/25
L
TF 20-5 3:13
C. Bornholdt
New Prague
MSHSL Section 2AA
Semifinals and WB 3
152
02/25
W
F 9-5 4:38
B. Glogowski
Mankato East
MSHSL Section 2AA
Quarterfinals and WB 1
152
02/10
W
F 3-0 4:43
W. Goldschmidt
Waconia
St. Peter @ Waconia
Round 1
160
02/03
L
MD 11-1
J. Cacka
Glencoe - Lester Prairie
Glencoe Triangular
Round 1
160
02/03
W
MD 10-2
A. Sandau
New London-Spicer
Glencoe Triangular
Round 1
152
02/02
W
F 2-0 0:08
W. Olson
Rochester Century
Mankato East Quad
Round 1
152
01/31
W
DEC 3-0
C. Steuber
Fairmont-Martin County West
Fairmont/MCW
Round 1
152
01/27
W
MD 10-0
E. Betz
Mankato East
Mankato East Quad
Round 1
152
01/27
W
F 0-0 0:30
A. Garcia
Austin
Mankato East Quad
Round 1
152
01/14
L
DEC 9-4
I. Rodriguez
Jackson County Central
Big South Conference Tournament
1st Place
152
01/14
W
MD 10-2
C. Byrne
Worthington
Big South Conference Tournament
Round 3 (semi`s)
152
01/14
W
F 2-0 0:57
Z. Guggisburg
Redwood Valley
Big South Conference Tournament
Round 2
152
01/13
W
F 0-0 4:27
K. Gaydon
Blue Earth Area
St. Peter @ Blue Earth Area
Round 1
160
01/07
L
DEC 3-0
D. Sasse-Doering
Elk River
Bluejacket Invite
Placement Matches (8 Man)
152
01/07
W
F 10-0 2:21
W. Deautsch
Park
Bluejacket Invite
Semis & 1st WB (8 Man)
152
01/07
W
F 2-0 0:44
A. Demulling
Cameron
Bluejacket Invite
Quarterfinals (8 Man)
152
01/05
W
F 2-0 0:41
K. Erler
WEM-JWP
St. Peter vs. WEM-JWP
Round 1
152
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/15
W
DEC 7-5 SV
C. Swoboda
Windom-Mountain Lake
Big South Conference Tournament
Placement Matches (16 Man)
145
01/15
W
DEC 4-2
W. Pollard
New Ulm Area
Big South Conference Tournament
Semi`s-Con.semi`s
145
01/15
L
DEC 6-0
D. Withers
Jackson County Central
Big South Conference Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
145
12/18
L
Replay
DEC 4-1
B. Schultz
Maple Grove
Redwood River Riot 2021
8: 5th Place (Mat 3)
152
12/18
L
Replay
F 4-3 2:08
B. Holien
Atwater-Cosmos-Grove City
Redwood River Riot 2021
7: WB Semi`s (Mats 1 - 4)
152
12/18
W
Replay
F 1-2 2:48
K. Harpestad
Maple River/USC
Redwood River Riot 2021
6: WB Quarters (Mats 3 & 4)
152
12/18
W
Replay
F 4-0 1:34
W. Pollard
New Ulm Area
Redwood River Riot 2021
5: WB Round 4 (Mats 1 - 4)
152
12/18
L
Replay
MD 13-3
A. Lipinski
Sartell-Saint Stephen
Redwood River Riot 2021
4: Quarterfinals (Mats 1 & 2)
152
12/18
W
Replay
F 5-0 2:33
A. Geneliin
LeSueur-Henderson
Redwood River Riot 2021
2: Champ Round of 16 & WB Round 1 (All mats)
152
12/17
W
Replay
DEC 4-0
H. Massner
MAHACA
Redwood River Riot 2021
1: Champ Round 32 (All mats)
152
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/14
W
F 2-4 1:24
C. Jordan
Rogers
2019 Delano Invitational
Placement Matches (16 Man)
120
12/14
L
FOR 0-0
A. Loredo-Hollon
St. Peter
2019 Delano Invitational
4th Wrestleback (16 Man)
120
12/14
W
F 2-0 0:41
T. Cassidy
Rogers
2019 Delano Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
120
12/14
L
DEC 9-6
A. Payne
Dassel-Cokato/Litchfield
2019 Delano Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
120
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024