Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 6-9 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 6-8 · Resumes Today at 11:30 AM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Today · 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Today · 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Daysia DeHerrera
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2020-2021
2019-2020
Team Name
Legacy
Thornton
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/15
L
F 2-4 1:08
F. Spicer
---
2021 Junior National Duals - Women`s Freestyle
2nd Wrestleback (8 Team)
225
06/15
L
F 4-0 0:26
E. Lozada
Texas White
2021 Junior National Duals - Women`s Freestyle
Placement Matches (8 Team)
225
06/15
L
F 4-0 1:08
A. Smith
---
2021 Junior National Duals - Women`s Freestyle
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
225
06/15
L
F 4-0 0:25
E. Lozada
Texas White
2021 Junior National Duals - Women`s Freestyle
Round 3 (6 Team)
225
06/15
L
F 10-0 1:42
V. Batchelor
Team Indiana
2021 Junior National Duals - Women`s Freestyle
Round 5 (6 Team)
225
03/12
L
F 2-0 1:25
C. Monger
Calhan
CHSAA Girls State Championship
1st Place
215
03/11
W
F 2-0 0:47
S. Jaramillo
Far Northeast
CHSAA Girls State Championship
Semi
215
03/11
W
F 2-1 5:54
M. Reynolds
Vista Ridge
CHSAA Girls State Championship
Quarterfinals (8 Man)
215
03/06
W
F 5-0 1:30
D. Jarmon
Vista Peak
CHSAA Girls Region 1
3rd Place
215
03/06
W
F 2-0 0:32
M. Ramirez
Middle Park
CHSAA Girls Region 1
Cons Semis
215
03/06
L
F 5-5 4:24
S. Jaramillo
Far Northeast
CHSAA Girls Region 1
Semis & Cons Rd 1
215
03/06
W
F 2-0 0:15
S. Guerra
Central - Grand Junction
CHSAA Girls Region 1
Quarterfinals
215
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/08
L
F 2-4 4:03
M. Dischner
Yuma
2020 Colorado Girls High School State Championship
2nd Wrestleback (16 Man)
185
02/08
L
F 2-0 1:02
B. Cayko
Eaglecrest
2020 Colorado Girls High School State Championship
Quarters & 1st WB (16 Man)
185
02/08
W
F 2-0 0:39
S. Mosier
Doherty
2020 Colorado Girls High School State Championship
Round 1 (16 Man)
185
02/01
L
F 2-0 1:56
K. Carlin
---
Colorado Girls HS Wrestling Region 1
Finals
185
02/01
W
F 4-0 3:55
M. Dischner
Yuma
Colorado Girls HS Wrestling Region 1
Semis and WB5
185
02/01
W
F 4-2 2:41
K. Nylander
Severance
Colorado Girls HS Wrestling Region 1
Quarters and WB3
185
01/23
W
F 4-0 4:00
C. Moo
Denver South
2020 Englewood Pirates JV Match Night
Round 3
G185
01/22
W
F 5-2 5:13
D. Callender
Northglenn
2020 Englewood Pirates JV Match Night
Round 1
G185
01/19
W
F 7-0 2:46
M. Cardona
Fountain - Fort Carson
Take the Crown Girls Invitational
1st & 3rd (16 Man)
185
01/18
W
F 2-0 1:13
C. Moo
Denver South
Take the Crown Girls Invitational
4th Wrestleback (16 Man)
185
01/18
L
F 2-3 1:57
S. Greer
Calhan
Take the Crown Girls Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
185
01/18
W
F 2-0 1:18
C. Turner
Denver East
Take the Crown Girls Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
185
01/16
W
F 0-0
S. Fosdick
Northridge
Northridge @ Thornton
Round 1
185
01/04
W
F 2-0 0:58
D. Tafoya
John F Kennedy
3rd Annual Bennett Woman`s Invitational
Placement Matches
Upper Weight (185 & 215)
01/04
W
F 2-0 0:11
E. Barela
Skyview
3rd Annual Bennett Woman`s Invitational
Round 6
Upper Weight (185 & 215)
01/04
L
F 4-3 4:46
M. Dischner
Yuma
3rd Annual Bennett Woman`s Invitational
Round 5
Upper Weight (185 & 215)
01/04
W
F 2-0 0:20
G. Armendariz
Skyview
3rd Annual Bennett Woman`s Invitational
Round 3 (8 man, 16 man & 32 man)
Upper Weight (185 & 215)
12/14
L
F 2-3 2:14
B. Cayko
Eaglecrest
Eaglecrest Girls Invite
Round 7
185
12/14
L
F 6-1 0:59
T. Kelly
---
Eaglecrest Girls Invite
Round 5
185
12/14
W
F 2-0 0:22
C. Turner
Denver East
Eaglecrest Girls Invite
Round 2
185
12/14
W
F 2-0 1:34
D. Resendiz
Denver South
Eaglecrest Girls Invite
Round 1
185
12/07
L
F 4-6 4:18
K. Nylander
Severance High School
Arapahoe Girls Invitational 2019
2nd Wrestleback (16 Man)
185
12/07
W
FOR 0-0
A. Landin-Gonzalez
Northridge
Arapahoe Girls Invitational 2019
Quarters & 1st WB (16 Man)
185
12/07
L
F 1-5 2:45
G. Bukary
Mountain Vista
Arapahoe Girls Invitational 2019
Round 1 (16 Man)
185
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024