Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Tomorrow · 12:00 PM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 8-9, 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 8, 2:30 PM UTC
The 41st Alabama State Games - HS Boys D
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Hector Calderon
Results
Videos
High School Results
Season
2023-2024
2022-2023
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/16
L
Replay
F 3-2 2:44
C. Wylie
Maiden
NCHSAA State Championships
16 Man Cons Quarters
2A 126
02/16
W
Replay
DEC 8-3
C. Peace
East Davidson
NCHSAA State Championships
16 man -1st Wrestleback
2A 126
02/15
L
Replay
F 5-3 3:33
B. Nolasco-Rayo
Louisburg
NCHSAA State Championships
16 Man Round 1 & 8 man Quarterfinals
2A 126
02/10
L
F 5-4 5:20
B. Peebles
Ayden - Grifton
NCHSAA 2A East Regional
1st
126
02/10
W
F 4-0 3:44
B. Woolard
Washington
NCHSAA 2A East Regional
Semis
126
02/10
W
DEC 10-8
C. Haro
South Lenoir
NCHSAA 2A East Regional
Quarters
126
02/09
W
MD 15-1
M. Barrow
North Lenoir
NCHSAA 2A East Regional
Round 1 (16 Man)
126
01/29
W
F 0-0
J. Delaney
Southwest Onslow
State Dual 1st and 2nd round @ Southwest Onslow
Round 1
126
01/29
W
DEC 5-3
E. Perez
Pasquotank County
State Dual 1st and 2nd round @ Southwest Onslow
Round 1
126
01/23
W
F 11-3 2:39
N. Castillo-Etheridge
Northeastern
Tri Hertford, Northeastern Manteo
Round 1
126
01/17
L
DEC 9-2
K. Sibugan
First Flight
Manteo Tri First Flight Nandua
Round 1
126
01/17
L
DEC 10-9
A. Destine
Nandua
Manteo Tri First Flight Nandua
Round 1
126
01/15
W
F 0-0
J. Zimmer
Hickory
Redskin Duals
Round 1
126
01/15
W
MD 13-2
J. Avila
Hanover
Redskin Duals
Round 1
126
01/15
L
DEC 7-4
N. Li
George C. Marshall
Redskin Duals
Round 1
126
01/15
W
F 0-0
C. Kuy-Kendall
Green Run
Redskin Duals
Round 1
126
01/15
W
F 0-0
J. Hicks
West Cabarrus
Redskin Duals
Round 1
126
01/14
L
DEC 4-1
K. Sibugan
First Flight
Redskin Duals
Round 1
126
01/12
W
F 0-0
J. Wesley
West Craven
Tri Meet West Craven w/ Manteo & Southwest Edgecombe
Round 1
126
01/04
L
F 0-0
C. McClung
D.H. Conley
Edenton Quad (Edenton, DH Conley, Currituck, Manteo)
Round 1
126
01/04
L
F 8-0 5:23
M. Menteer
Currituck County
Edenton Quad (Edenton, DH Conley, Currituck, Manteo)
Round 1
126
01/03
W
DEC 15-11
J. Langley
Holmes
Edenton Quad (Edenton, DH Conley, Currituck, Manteo)
Round 1
126
12/22
L
DEC 10-3
H. Meyer
Wakefield
2023 Wildcat Holiday Invitational
Consolation Finals
132
12/22
W
DEC 5-3
P. Leventhal
Leesville Road
2023 Wildcat Holiday Invitational
Consolation SF
132
12/22
L
F 2-0 1:33
T. Woodard
East Wake
2023 Wildcat Holiday Invitational
Semifinals
132
12/22
W
DEC 7-2
Z. Posner
Bunn
2023 Wildcat Holiday Invitational
Quarterfinals
132
12/22
W
MD 21-7
A. Terwilliger
Jordan-Matthews
2023 Wildcat Holiday Invitational
Round of 16
132
12/18
W
DEC 8-4
X. McAnaw
Lawrence Academy Warriors
Pasquotank Quintuple
Round 1
132
12/16
W
DEC 3-1
E. Perez
Pasquotank County
Pasquotank Quintuple
Round 1
132
12/14
W
F 0-0
C. Frankhauser
Pamlico County
Pamlico Quad (Pamlico, East Carteret, Manteo, South Lenoir)
Round 1
132
12/14
L
DEC 4-0
C. Haro
South Lenoir
Pamlico Quad (Pamlico, East Carteret, Manteo, South Lenoir)
Round 1
132
12/07
W
DEC 9-2
B. Dennison
West Craven
Quad@ WHS- Manteo, Ayden Grifton, West Craven
Round 1
132
12/07
W
DEC 5-4
B. Peebles
Ayden-Grifton
Quad@ WHS- Manteo, Ayden Grifton, West Craven
Round 1
132
12/07
W
DEC 4-2
B. Woolard
Washington
Quad@ WHS- Manteo, Ayden Grifton, West Craven
Round 1
132
12/02
L
F 13-1 4:31
A. Fucci
Dixon
2023 Swiss Bear Classic
Round of 16
132
11/30
L
MD 13-3
H.
North Pitt
Quad (NP, Man, RW, Hav)
Round 1
132
11/30
W
MD 8-0
C.
Havelock
Quad (NP, Man, RW, Hav)
Round 1
132
11/30
L
F 10-0 2:53
J. Kennedy
Rosewood
Quad (NP, Man, RW, Hav)
Round 1
132
11/22
L
DEC 7-0
C. Bonner
D.H. Conley
Tri @ D.H. Conley vs Greene Central, Manteo
Round 1
132
11/20
L
F 0-0
E. Hinton
Northern Nash
Wynne-Butler Duals
Round 1
138
11/18
W
F 0-0
C. Collins
East Carteret
Wynne-Butler Duals
Round 1
138
11/18
L
F 2-2 2:44
H.
North Pitt
Wynne-Butler Duals
Round 1
138
11/18
W
F 0-0
E. Jordan
Pender
Wynne-Butler Duals
Round 1
138
11/18
L
DEC 9-3
C. Roper
Heide Trask
Wynne-Butler Duals
Round 1
138
11/16
W
F 5-3 1:53
O. Hernandez-Real
North Pitt
Tri (Manteo, Pasq, NP)
Round 1
144
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/30
L
F 0-0 0:45
J.
Seaforth
NCHSAA 2A Playoffs R1/2 at Seaforth
Round 1
120
01/25
W
TF 21-6
L. Shiver
Northside (Pinetown)
Manteo Quad
Round 1
120
01/21
L
F 6-1 3:21
J. Kresicki
First Flight
NCC Conference Individual Tournament
Placement Matches (8 Man)
120
01/21
W
F 14-5 3:23
S. Perez-Robiero
Holmes
NCC Conference Individual Tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
120
01/17
W
MD 19-10
J. Bennett
Currituck County
Edenton Tri
Round 1
120
01/17
L
F 0-0 2:37
L. VanNostrand
Princess Anne
Redskin Duals at Manteo
Round 1
120
01/16
W
F 0-0 1:26
R. Geronimo
Hickory
Redskin Duals at Manteo
Round 1
120
01/16
L
F 0-0 3:43
L. VanNostrand
Princess Anne
Redskin Duals at Manteo
Round 1
120
01/16
L
F 0-0 3:05
C. Parry
Hanover
Redskin Duals at Manteo
Round 1
120
01/16
L
F 0-0 1:54
B. Levy
George C. Marshall
Redskin Duals at Manteo
Round 1
120
01/16
L
F 0-0 3:04
R. White
West Cabarrus
Redskin Duals at Manteo
Round 1
120
01/12
W
F 0-0
S. Vosburgh
Washington
Tri @ Washington (North Pitt, Manteo)
Round 1
120
01/12
W
F 10-4 3:15
T. Heath
North Pitt
Tri @ Washington (North Pitt, Manteo)
Round 1
120
01/07
L
DEC 5-1
C. Smith
Grafton
2023 River City Invitational
2nd Wrestleback (16 Man)
120
01/07
L
F 8-2 2:48
J. Kresicki
First Flight
2023 River City Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
120
01/07
W
F 11-2 3:03
Z. Greene
Jamestown
2023 River City Invitational
Round 1 (16 Man)
120
01/06
W
F 0-0 4:00
B. Dougherty
Pasquotank County
Manteo Quad
Champ. Round 1
120
01/06
L
DEC 6-5
C. Bullard
D.H. Conley
Manteo Quad
Champ. Round 1
126
01/06
L
F 0-0 4:00
G. Hanks
First Flight
Manteo Quad
Champ. Round 1
126
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024