Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Russell Dunkmann
Results
Videos
High School Results
Season
2023-2024
2022-2023
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/22
L
Replay
F 9-2 3:20
S. Buddemeyer
Owensville
MSHSAA Boys State Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
126 Class 2
02/22
W
Replay
DEC 6-4 SV
O. Borton
Sullivan
MSHSAA Boys State Championships
1st WB (16 Man)
126 Class 2
02/22
L
Replay
F 7-2 1:10
B. Laughlin
Seneca
MSHSAA Boys State Championships
Round 1 (16 Man)
126 Class 2
02/17
L
DEC 6-5
B. Bergthold
Southern Boone
MSHSAA Boys Class 2 District 2
Placement
126
02/17
W
F 10-3 2:18
M. Gorzela
Westminster Christian Academy
MSHSAA Boys Class 2 District 2
Cons. Semis
126
02/17
L
F 6-2 2:29
J. Schutter
Kirksville
MSHSAA Boys Class 2 District 2
Semifinals
126
02/17
W
F 8-2 3:35
P. Koch
Fulton
MSHSAA Boys Class 2 District 2
Quarterfinals
126
01/31
L
MD 12-2
N. Ford
Festus
Orchard Farm @ Festus
Round 1
126
01/27
L
MD 9-1
J. Koerber
Parkway South
Kyle Thrasher 2024
Quarters & 3rd WB (32 Man)
126
01/27
W
MD 12-0
B. Habel
Oakville
Kyle Thrasher 2024
2nd Wrestleback (32 Man)
126
01/27
L
TF 22-7 5:46
M. Poulette
Christian Brothers College
Kyle Thrasher 2024
Round 2 Champ & WB (32 Man)
126
01/26
W
F 18-5 4:31
P. Vance
McDonald County
Kyle Thrasher 2024
Round 1 (32 Man)
126
01/25
L
F 6-2 3:37
J. Kassing
Warrenton
GAC North Duals
Round 1
126
01/25
L
MD 12-3
E. BERKBUEGLER
North Point
GAC North Duals
Round 1
126
01/24
W
F 6-0 4:31
D. Foust
St. Charles West
GAC North Duals
Round 1
132
01/24
W
F 6-2 3:18
N. Villar
St. Charles
GAC North Duals
Round 1
126
01/13
L
F 10-6 4:24
T. Kinzinger
Waterloo (H.S.)
St. Charles Invitational - Boys 2024
3rd place
126
01/13
W
F 7-0 1:38
H. Simmons
Priory
St. Charles Invitational - Boys 2024
6th Wrestleback (32 Man)
126
01/13
L
MD 11-2
J. Kassing
Warrenton
St. Charles Invitational - Boys 2024
Semi`s
126
01/13
W
F 7-4 5:05
J. III
Brentwood
St. Charles Invitational - Boys 2024
Quarters & 3rd WB (32 Man)
126
01/12
W
F 11-0 2:49
L. Bryant
McCluer North
St. Charles Invitational - Boys 2024
Round 2 Champ & WB (32 Man)
126
01/11
W
F 2-0 0:26
D. Jr.
Parkway North
Parkway North/Chaminade/Westminster/Orchard Farm
Round 1
132
01/10
W
DEC 7-2
R. Ryker
---
Parkway North/Chaminade/Westminster/Orchard Farm
Round 1
132
01/06
L
F 11-0 5:43
J. PAIGE
Timberland
GAC Tournament
Semis & 3rd WB (16 Man)
126
01/06
W
F 4-3 5:04
A. Bonin
Holt
GAC Tournament
2nd Wrestleback (16 Man)
126
01/06
L
DEC 7-1
B. KELL
North Point
GAC Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
126
01/06
W
F 2-0 0:42
J. Garrison
Francis Howell North
GAC Tournament
Round 1 (16 Man)
126
12/02
L
F 0-0 3:48
C. Burkemper
Ft. Zumwalt North
2023 Ft. Zumwalt North Tournament
Semis & 3rd WB (16 Man)
126
12/02
W
DEC 7-0
E. Wydra
Capital City
2023 Ft. Zumwalt North Tournament
2nd Wrestleback (16 Man)
126
12/02
L
DEC 8-5
C. Browning
Pacific
2023 Ft. Zumwalt North Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
126
12/02
W
DEC 10-5
B. Parsons
Francis Howell Central
2023 Ft. Zumwalt North Tournament
Round 1 (16 Man)
126
12/01
W
F 2-0 2:00
J. Garrison
Francis Howell North
Howell North Quad
Round 1
126
11/29
W
MD 12-3
N. Villar
St. Charles
FZE/ST.Charles/OrchardFarmTri
Round 1
126
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/08
L
F 2-0 1:28
E. McCauley
Warrenton
GAC North Scramble
Round 1
106
02/07
W
DEC 5-2
B. APENBRINCK
North Point
GAC North Scramble
Round 1
106
02/07
W
DEC 8-6
A. Watson
St. Charles West
GAC North Scramble
Round 1
106
02/07
W
MD 10-0
T. Souders
St. Charles
GAC North Scramble
Round 1
106
01/31
W
F 0-0
E. Long
Festus
Festus/Orchard Farm/SLUH/St. James Quad
Round 1
113
01/28
L
F 2-0 0:39
A. Brown
Hannibal
Kyle Thrasher 2023
4th Wrestleback (32 Man)
106
01/28
W
F 5-0 4:21
J. Bals
Ft. Zumwalt North
Kyle Thrasher 2023
Quarters & 3rd WB (32 Man)
106
01/28
W
F 2-0 2:23
E. Perez
McDonald County
Kyle Thrasher 2023
2nd Wrestleback (32 Man)
106
01/27
L
F 2-0 1:53
K. Koelzer
Lee`s Summit West
Kyle Thrasher 2023
Round 1 (32 Man)
106
01/24
W
MD 19-5
J. Pecoraro
Priory
Pacific/Windsor/Priory/Orchard Farms
Round 1
113
01/20
L
F 10-0 2:33
T. Link
Pacific
Pacific/Windsor/Priory/Orchard Farms
Round 1
113
01/19
W
MD 11-0
M. Coerver
Windsor (Imperial)
Pacific/Windsor/Priory/Orchard Farms
Round 1
113
01/14
L
MD 9-0
c. barnes
Troy Buchanan
St. Charles Invitational - Boys 2023
3rd place
113
01/14
W
F 8-5 4:46
D. Yates
Wright City
St. Charles Invitational - Boys 2023
6th Wrestleback (32 Man)
113
01/14
L
F 6-2 1:06
D. Meyer
Ste. Genevieve
St. Charles Invitational - Boys 2023
5th WB Semi`s
113
01/14
W
MD 12-2
T. Kinzinger
Waterloo (H.S.)
St. Charles Invitational - Boys 2023
Quarters & 3rd WB (32 Man)
113
01/13
W
F 8-0 3:21
N. Villar
St. Charles
St. Charles Invitational - Boys 2023
Round 2 Champ & WB (32 Man)
113
01/07
L
FOR 0-0
B. APENBRINCK
North Point
GAC Varsity Boys Tournament 2023
3rd WB
106
01/06
L
F 7-5 3:11
K. Shurtz
Ft. Zumwalt South
GAC Varsity Boys Tournament 2023
QTRS
106
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024