Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Riley Robinson
Results
Videos
High School Results
High School
High School
International
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
Team Name
Amphitheater
Holley/Kendal
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/17
L
Replay
F 5-5 3:17
N. Bermudez
Mesquite
AIA State Championships
5th Place Matches
D3-165
02/17
L
Replay
F 5-0 1:44
T. Slade
American Leadership Academy Gilbert
AIA State Championships
Consolation Semis (16 Man)
D3-165
02/17
L
Replay
F 2-0 0:32
E. Morales
Walden Grove
AIA State Championships
Semis (16 Man)
D3-165
02/16
W
Replay
F 5-2 3:19
t. hernandez
Marcos De Niza
AIA State Championships
Quarterfinals
D3-165
02/16
W
Replay
F 4-0 3:10
J. Ferguson
The Odyssey Institute for Advanced and International Studies
AIA State Championships
Round 1 (16 Man)
D3-165
02/10
L
F 3-0 3:14
C. Hangartner
Mica Mountain
AIA Div III Sect IV
3rd
165
02/10
W
DEC 5-3
C. Hoover
Sahuaro
AIA Div III Sect IV
Consi Semi
165
02/10
L
MD 13-3
K. Cordova
Safford
AIA Div III Sect IV
Semis and WB 3
165
02/10
W
F 11-4 3:53
G. Garmen
Sahuarita Hs
AIA Div III Sect IV
Quarters and WB 1
165
02/02
W
DEC 11-6
C. Bidwell
Ironwood Ridge
Mica Mtn, Amphi, Casa Grande Multi @ IRHS
Round 1
165
02/02
W
MD 15-3
W. Apodaca
Casa Grande Union
Mica Mtn, Amphi, Casa Grande Multi @ IRHS
Round 1
165
02/01
L
F 5-10 3:45
F. Pinedo
Desert View
Amphi Multi
Round 1
165
02/01
W
F 2-0 0:21
E. McCormick
Sabino
Sabino Multi Duals
Round 1
157
02/01
W
F 2-0 1:03
J. Dawkins
Sahuaro
Amphi Multi #1
Round 1
165
01/24
L
F 5-2 3:21
C. Hangartner
Mica Mountain
Mica Mtn, Amphi, Casa Grande Multi @ IRHS
Round 1
165
01/20
L
F 10-7 4:10
G. Foster
Skyline
Tiger Open
3rd place
165
01/20
W
F 7-0 1:32
C. Schwartz
Millennium
Tiger Open
Round WB for 3rd
165
01/20
L
DEC 12-8
J. Johnson
Desert Edge
Tiger Open
Champ Round 3 Semi finals
165
01/20
W
MD 11-0
A. Sandoval
Arcadia
Tiger Open
Champ Round 2
165
01/20
W
F 2-0 1:05
D. Hunt
The Odyssey Institute for Advanced and International Studies
Tiger Open
Champ Round 1 (16 Man)
165
01/18
W
F 4-1 1:27
N. Anderson
Pueblo Magnet
Amphi Multi
Round 1
165
01/15
W
DEC 9-5
J. Tafoya
San Manuel Jr. Sr.
Sabino Multi Duals
Round 1
157
01/13
L
DEC 5-3
I. Luz
Casteel HS
Flowing Wells Invitational 2024
5th Wrestleback
157
01/13
W
F 2-0 0:53
D. Douglas
El Paso Eastwood
Flowing Wells Invitational 2024
4th Wrestleback (64 Man)
157
01/12
W
F 4-1 2:06
D. Allred
Willcox
Flowing Wells Invitational 2024
Round 4 Champ & WB (64 Man)
157
01/12
W
F 18-8 4:33
J. Small
Cienega
Flowing Wells Invitational 2024
2nd Wrestleback (64 Man)
157
01/12
L
DEC 17-16
O. Todd
Gila Ridge
Flowing Wells Invitational 2024
Round 1 (64 Man)
157
12/13
L
F 0-0
O. Ochsenfeld
Canyon Del Oro
Amphi Multi #1
Round 1
165
12/10
W
F 0-0
J. Rasmussen
Salpointe Catholic
Amphi Multi #1
Round 1
165
12/01
W
F 2-0 0:54
M. Rustand
Sabino
2023 William Bell Invitational - Duals
Round 5 (6 Team)
165
12/01
L
F 13-0 3:50
S. Pena
Sahuarita Hs
2023 William Bell Invitational - Duals
Round 3 (6 Team)
165
12/01
L
F 2-0 1:53
B. Blalock
Benson
2023 William Bell Invitational - Duals
Round 2 (6 Team)
165
12/01
W
F 3-0 1:01
J. Dawkins
Sahuaro
2023 William Bell Invitational - Duals
Placement (4 Team)
165
11/30
W
F 5-0 0:34
A. Cobos
Safford
Safford Multi 1
Round 1
165
11/29
W
F 0-0
I. Salcido
Douglas High
Safford Multi 1
Round 1
165
11/26
W
F 0-0
P. Gibson
Empire
Mica Mountain Multi #1
Round 1
165
11/22
W
F 10-6 4:53
J. Hernandez
Mica Mountain
Mica Mountain Multi #1
Round 1
165
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/21
L
DEF 0-2 1:00
Z. Villalobos
Millennium
The Tiger Open
Placement Matches (16 Man)
159
01/21
W
F 2-0 0:36
T. Kjolsrud
Cienega
The Tiger Open
3rd Wrestleback (16 Man)
159
01/21
L
F 10-3 5:38
V. Singh
Desert Edge
The Tiger Open
Semis & 2nd WB (16 Man)
159
01/21
W
F 2-0 0:40
J. Albertson
Shadow Ridge
The Tiger Open
Quarters & 1st WB (16 Man)
159
01/14
L
DEC 8-2
C. Kelleher
Corona Del Sol
Flowing Wells Invitational 2023
5th Wrestleback
157
01/14
W
F 9-3 2:01
K. Madrid
Silver
Flowing Wells Invitational 2023
4th Wrestleback (64 Man)
157
01/13
W
MD 17-7
C. Lashley
Gila Ridge
Flowing Wells Invitational 2023
Round 4 Champ & WB (64 Man)
157
01/13
L
MD 20-7
B. Paterson
Desert Vista
Flowing Wells Invitational 2023
Round 2 - Champ & WB (64 Man)
157
12/10
W
F 6-2 2:38
C. Jones
---
43rd Tim Brown Invitational (boys)
Championship Finals
157
12/10
W
F 4-1 1:02
X. Schroeder
Arizona Lutheran HS
43rd Tim Brown Invitational (boys)
Semis & WB
157
12/09
W
F 2-0 0:49
H. Moreno
Nogales
43rd Tim Brown Invitational (boys)
Round 5 (12 Man)
157
12/09
W
F 2-1 0:19
D. Coronado
Douglas High
43rd Tim Brown Invitational (boys)
Round 4 (12 Man)
157
12/09
W
F 4-1 0:53
A. Echave
Bisbee
43rd Tim Brown Invitational (boys)
Round 3 (12 Man)
157
12/09
W
F 5-0 0:37
I. Rosales
Valley Union
43rd Tim Brown Invitational (boys)
Round 2 (12 Man)
157
12/02
W
F 2-2 1:37
S. Aceves
Rincon
William Bell Invitational
Round 3 (8 Team)
157
12/02
L
F 5-1 1:51
R. Santacruz
Tucson Magnet
William Bell Invitational
Round 2 (8 Team)
157
12/02
L
MD 13-1
A. Nemer
Sahuarita Hs
William Bell Invitational
Round 4 (8 Team)
157
12/02
W
F 2-0 0:42
M. Lopez
Palo Verde High Magnet School
William Bell Invitational
Round 7 (8 Team)
157
12/02
W
F 2-2 2:58
L. Abarca
Desert View
William Bell Invitational
Round 1 (8 Team)
157
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/11
L
F 8-8 5:32
C. Baldwin
North Rose Wolcott
2021 LYNDONVILLE FRED LARGE MEMOR
SF & WB
152
12/11
W
DEF 0-1 1:33
A. Agulara-Rangel
Williamson
2021 LYNDONVILLE FRED LARGE MEMOR
2nd Wrestleback (16 Man)
152
12/11
L
F 6-2 2:51
D. Chavez
North Rose Wolcott
2021 LYNDONVILLE FRED LARGE MEMOR
Round 1 (16 Man)
152
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024