Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Tomorrow · 12:00 PM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 8-9, 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 8, 2:30 PM UTC
The 41st Alabama State Games - HS Boys D
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Christopher McKeel
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/23
L
F 2-2 1:49
S. Passetti
Chiles
FHSAA 2A R1
Round 3 (16 man)
138
02/23
W
DEC 9-2
i. rickling
Pace
FHSAA 2A R1
Round 2 (quarters and WB)
138
02/23
L
F 2-0 1:36
J. Bruner
New Smyrna Beach Sr H S
FHSAA 2A R1
Round 1 (16 Man)
138
02/14
W
F 0-5 1:35
J. Ellis
Orange Park
FHSAA 2A D3
Placements
138
02/14
W
F 8-3 2:35
W. Clairmont
Edward H White
FHSAA 2A D3
Round 5 (Consi Semis)
138
02/14
L
F 5-0 0:51
D. Almeida
Ponte Vedra
FHSAA 2A D3
Round 4 (Semis and WB3)
138
02/14
W
F 2-1 2:52
S. Alquinta
Beachside
FHSAA 2A D3
Round 2 (Quarters and WB1)
138
02/03
L
TF 15-0 4:12
A. Sgro
Clay
CLAY Rotary
2nd Wrestleback (32 Man)
138
02/02
W
DEC 7-5 SV
C. Thigpen
Middleburg
CLAY Rotary
Round 2 Champ & WB (32 Man)
138
02/02
L
F 2-0 1:33
D. Shannon
Somerset
CLAY Rotary
Round 1 (32 Man)
138
01/27
L
F 6-0 2:41
H. Brown
Liberty County
38th Annual Flagler Rotary
4th Wrestleback (32 Man)
138
01/27
W
DEC 3-2
M. Thorn
Pedro Menendez H.S.
38th Annual Flagler Rotary
Quarters & 3rd WB (32 Man)
138
01/27
W
F 6-0 3:42
A. Goodman
Sandalwood Senior
38th Annual Flagler Rotary
2nd Wrestleback (32 Man)
138
01/26
L
F 15-3 4:17
R. Phillips
Winter Springs
38th Annual Flagler Rotary
Round 1 (32 Man)
138
01/12
L
F 7-1 2:08
K. Fink
Columbia High
Billy Saylor Duals
Round 6 (10 Team)
138
01/12
L
F 2-0 0:49
L. Duhaylungsod
Fleming island
Billy Saylor Duals
Round 7 (10 Team)
138
01/12
L
F 5-0 1:27
C. Kubatzke
Fernandina Beach
Billy Saylor Duals
Round 5 (10 Team)
138
01/11
L
TF 16-1 4:00
A. Sgro
Clay
FHSAA 2A-R1-D3/4 Duals Tournament
Round 1
138
01/09
W
F 4-0
C.
Nease H.S.
Yulee JV
Champ. Round 3
138
12/22
L
F 2-0 0:39
C. Rodriguez
Harmony
3rd Annual Hammer Invitational
1st & 3rd (16 Man)
144
12/21
W
DEC 3-0
W. Smith
Columbia
3rd Annual Hammer Invitational
4th Wrestleback (16 Man)
144
12/21
W
F 2-0 1:23
L. Depalma
Forest (Ocala)
3rd Annual Hammer Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
144
12/21
W
DEC 8-4
J. Midgett
Terry Parker
3rd Annual Hammer Invitational
2nd Wrestleback (16 Man)
144
12/21
L
F 9-0 4:57
T. Frein
Fleming Island
3rd Annual Hammer Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
144
12/21
W
F 3-2 3:35
J. Montanez
Palatka
3rd Annual Hammer Invitational
Round 1 (16 Man)
144
12/19
W
F 2-2 1:24
J. Austin
Edward H White
2A District 3 Duals
Quarters & 1st WB (16 Team)
144
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/11
L
F 8-2 2:31
J. Garcia
Deland
2023 Florida JV State Invitational
6th Wrestleback (32 Man)
122
02/11
W
F 3-4 3:00
T. Vance
Hernando
2023 Florida JV State Invitational
Semis & 5th WB (32 Man)
122
02/11
W
F 2-2 2:45
K. Gilbert
Natures Coast Tech
2023 Florida JV State Invitational
4th Wrestleback (32 Man)
122
02/11
L
F 2-0 1:45
G. Brown
Buchholz
2023 Florida JV State Invitational
Quarters & 3rd WB (32 Man)
122
02/10
W
F 7-4 5:37
F. Rodriguez
Osceola (Kissimmee)
2023 Florida JV State Invitational
Round 2 Champ & WB (32 Man)
122
01/28
L
DEC 4-2
J. Choi
Nease H.S.
2023 Flagler JV Rotary
1st & 3rd (16 Man)
120
01/28
W
DEC 3-1
T. Paillant
Apopka
2023 Flagler JV Rotary
Semis & 3rd WB (16 Man)
120
01/28
W
F 8-0 2:00
A. Rivera
Citrus
2023 Flagler JV Rotary
Quarters & 1st WB (16 Man)
120
01/27
W
F 0-0
A. VanRiper
Deltona
2023 Flagler JV Rotary
Round 1 (16 Man)
120
01/24
W
TF 16-0
R. Mcgorty
Keystone Heights
Keystone Heights @ Oakleaf
Round 1
126
01/13
L
F 2-0 0:55
B. Tharpe
West Nassau
Billy Saylor Invitational
Round 1 (10 Team)
126
01/13
W
F 2-2 0:30
O. Kurfirst
South Walton Hs
Billy Saylor Invitational
Round 6 (10 Team)
126
01/13
L
F 7-1 2:41
K. Fink
Columbia
Billy Saylor Invitational
Round 8 (10 Team)
126
01/13
W
F 4-0 1:26
M. Jones
William M Raines
Billy Saylor Invitational
Round 4 (10 Team)
120
01/12
L
F 2-0 0:38
J. Paridon
Fleming Island
FHSAA 2A REGION 1 D 3/4 DUALS
Round 1
126
12/16
L
F 5-0 1:21
W. Munoz
Olympic Heights
11th Annual Johnny Rouse Duals
Round 4 (6 Team)
126
12/16
L
F 6-0 1:15
B. Wolgamuth
Hagerty
11th Annual Johnny Rouse Duals
Round 2 (4 Team)
126
12/16
L
F 2-0 1:32
B. Higgins
Camden County
11th Annual Johnny Rouse Duals
Round 1 (4 Team)
126
12/16
W
F 2-0 1:26
T. Bullock
North Bay Haven
11th Annual Johnny Rouse Duals
Round 2 (6 Team)
126
12/16
L
F 2-0 1:29
Z. Jurado
Lincoln
11th Annual Johnny Rouse Duals
Round 3 (4 Team)
126
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024