Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Louise Pond
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Pine Ridge
Pine Ridge Girls
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/23
L
F 2-0 1:52
M. Jacobs
Rapid City Central
SDHSAA Girls State Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
G100
02/23
W
F 4-0 1:26
C. Manzaneres
Sioux Valley
SDHSAA Girls State Championships
1st Wrestlebacks
G100
02/22
L
F 5-0 1:37
S. Speck
Pierre T.F. Riggs
SDHSAA Girls State Championships
Round 1 (16 Man)
G100
02/09
L
F 8-4 3:19
A. Brehm
Rapid City Stevens
Black Hills Last Chance GIRLS Tournament
Finals
100
02/09
L
F 5-9 4:59
M. Little
Spearfish
Black Hills Last Chance GIRLS Tournament
Round 4
100
02/09
W
F 2-0 0:33
K. Thorp
Custer
Black Hills Last Chance GIRLS Tournament
Round 3
100
02/09
W
F 3-2 1:03
I. Elk
Lakota Tech
Black Hills Last Chance GIRLS Tournament
Round 2
100
02/03
W
F 2-0 0:37
A. Rice
Lead-Deadwood
Black Hills Classic GIRLS Tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
100
02/03
W
F 7-5 3:55
J. Leonhardt
Sturgis Brown
Black Hills Classic GIRLS Tournament
Quarterfinals (8 Man)
100
01/30
W
F 2-0 0:15
D. Hinsley
Standing Rock
Cheyenne-Eagle Butte/Dupree GIRLS 2024
Round 2 (Best of 3)
100B
01/29
W
F 2-0 0:13
D. Hinsley
Standing Rock
Cheyenne-Eagle Butte/Dupree GIRLS 2024
Round 1 (Best of 3)
100B
01/20
L
F 4-1 2:37
C. McKibbin
Bayard Girls
Chadron Invitational 2024
Round 5
G100
01/20
W
F 8-1 3:25
J. Werner
Chadron Girls
Chadron Invitational 2024
4th Wrestleback (16 Man)
G100
01/20
W
F 3-1 2:19
I. Elk
Lakota Tech Girls
Chadron Invitational 2024
Round 4
G100
01/20
L
F 2-0 1:13
C. McKibbin
Bayard Girls
Chadron Invitational 2024
Round 2
G100
01/06
L
F 6-2 2:49
A. Kiser
O`Neill
2024 Mid Dakota Bride of the Monster
Quarters/WB1
100
01/06
L
F 14-3 3:04
S. Speck
Pierre T.F. Riggs
2024 Mid Dakota Bride of the Monster
Champ R1
100
01/06
W
DEC 8-5
K. Risse
Bennett County
2024 Mid Dakota Bride of the Monster
Pre-lim
100
12/09
L
F 8-0 2:47
C. Simianer
Upton
Black Hills Classic GIRLS Tournament
Placement Matches (8 Man)
100
12/01
L
F 2-0 2:44
S. Rondell
Douglas/Rapid City Christian/New Underwood
Bill Young Invitational GIRLS Tournament
Placement Matches (8 Man)
107
12/01
W
F 7-3 2:28
J. Perkins
Lakota Tech
Bill Young Invitational GIRLS Tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
107
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/04
L
F 8-0 4:04
A. Henstein
RC Cobbler Kids
2023 SDWCA District 2 Tournament
Round 3
110
03/04
W
F 4-1 4:21
K. Newbrough
RC Westside Raiders
2023 SDWCA District 2 Tournament
Round 2
110
03/04
L
F 2-4 2:16
L. Huffman
RC Cobbler Kids
2023 SDWCA District 2 Tournament
Round 1
110
01/21
W
F 4-2 3:13
M. Hoerle
Ogallala Girls
Chadron Invite 2023
Round 5
G105
01/21
W
F 4-2 3:13
M. Hoerle
Ogallala Girls
Chadron Invite 2023
Round 5
G105
01/21
W
F 4-2 3:13
M. Hoerle
Ogallala Girls
Chadron Invite 2023
Round 5
G105
01/21
W
F 4-2 3:13
M. Hoerle
Ogallala Girls
Chadron Invite 2023
Round 5
G105
01/21
W
F 4-2 3:13
M. Hoerle
Ogallala Girls
Chadron Invite 2023
Round 5
G105
01/21
W
F 4-2 3:13
M. Hoerle
Ogallala Girls
Chadron Invite 2023
Round 5
G105
01/21
W
F 4-2 3:13
M. Hoerle
Ogallala Girls
Chadron Invite 2023
Round 5
G105
01/21
W
F 12-3 3:03
E. Rodriguez
Scottsbluff Girls
Chadron Invite 2023
Round 4
G105
01/14
L
F 0-2 1:15
B. Marshall
Lakota Tech
Bennett County GIRLS Invitational
Round 3
113
01/14
W
F 10-5 2:54
S. TrueBlood
Lakota Tech
Bennett County GIRLS Invitational
Round 2
113
01/14
W
F 5-2 1:55
A. Hinman
Hemingford Girls
Bennett County GIRLS Invitational
Round 1
113
01/07
L
F 2-0 0:48
H. Baker
Spearfish
2023 Mid Dakota Bride of the Monster
Semis
106
01/07
W
FOR 0-0
P. Brooke-Ellison
Spearfish
2023 Mid Dakota Bride of the Monster
Wrestlebacks
106
01/07
L
F 9-3 3:26
M. Rhode
Canton
2023 Mid Dakota Bride of the Monster
Quarters
106
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024