Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 17-19 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 5-9, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Riley Steinke
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2019-2020
2018-2019
2017-2018
2016-2017
Team Name
Osseo-Fair/Altoon/Aug/Fall.Crk
Osseo-Fair/Augusta/Fall Creek
Osseo-Fairchild/Augusta/Fall Creek
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/16
L
F 2-0 1:06
E. Meeker
---
Stanley-Boyd/Owen-Withee @ Osseo-Fair/Augusta/Fall Creek
Round 1
182
12/27
L
F 8-0 4:32
C. Weber
Regis/Altoona
Northern Badger Wrestling Classic
Round D
182
12/27
W
F 5-0 0:48
J. Rixel
Marathon
Northern Badger Wrestling Classic
Round B
182
12/26
L
F 7-1 1:35
J. Nelson
Unity
Northern Badger Wrestling Classic
Round A
182
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/26
L
F 3-2 0:38
E. Rogers
Onalaska/Luther
Indee Invitational
Consolation Semi-Finals
182
01/26
L
F 2-0 0:57
N. Blum
Onalaska/Luther
Indee Invitational
Round 1
182
01/24
W
F 0-0 1:27
C. Luedtke
Spencer/Columbus Catholic
Osseo-Fair/Augusta/Fall Creek @ Spencer/Columbus Catholic
Round 1
182
01/04
W
DEC 6-1
C. Nygard
Whitehall
Whitehall vs. Osseo-Fair/Augusta/Fall Creek
Round 1
195
12/15
L
F 0-0 0:57
C. Westcott
Holmen
Mel-Min/G-E-T Friday Night Fights
Round 3 (4 Man)
180-188
12/15
L
DEC 4-0
R. Uehling
Aquinas
Mel-Min/G-E-T Friday Night Fights
Round 2 (4 Man)
180-188
12/15
W
F 0-0 0:47
C. Najera
West Salem/Bangor
Mel-Min/G-E-T Friday Night Fights
Round 1 (4 Man)
180-188
12/03
L
F 10-0 3:03
J. Knutson
Chetek-Weyer./Prairie Farm
Osseo-Fair/Augusta/Fall Creek vs. Chetek-Weyer./Prairie Farm
Round 1
195
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
TF 15-0 3:05
B. LaGrander
---
WIAA D2 Reg. 3 @ Baldwin-Woodville
1st, 3rd, 5th (8 Man)
152
02/10
L
F 2-0 1:07
C. Kosnopfal
Ellsworth
WIAA D2 Reg. 3 @ Baldwin-Woodville
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
152
02/10
W
F 7-0 3:41
M. Mauer
Regis/Altoona
WIAA D2 Reg. 3 @ Baldwin-Woodville
Quarterfinals (8 Man)
152
02/03
L
F 2-0 0:57
B. Vicente
Abby/Colby
Cloverbelt Conference Tournament`
5th Place
152
02/03
L
F 9-0 1:37
C. Schillinger
Spencer/Columbus
Cloverbelt Conference Tournament`
Cons. Semis
152
02/03
W
F 9-2 3:36
M. Mauer
Regis/Altoona
Cloverbelt Conference Tournament`
1st WB
152
02/03
L
F 8-2 1:19
D. Smith
Stanley-Boyd/Owen-Withee
Cloverbelt Conference Tournament`
Quarterfinals
152
01/26
L
F 0-0 0:33
B. Shaw
Spencer/Columbus Catholic
Spencer/Columbus Catholic @ Osseo-Fair/Augusta/Fall Creek
Round 1
152
12/22
L
F 0-0 0:59
Z. Smith
---
Neillsville/Greenwood/Loyal @ Osseo-Fair/Augusta/Fall Creek
Round 1
152
12/16
W
F 0-0 1:55
C. Torres
West Salem/Bangor
Mel-Min/G-E-T Friday Night Fights
Round 3 (4 Man)
143-151
12/16
L
F 0-0 0:38
T. Barton
Holmen
Mel-Min/G-E-T Friday Night Fights
Round 2 (4 Man)
143-151
12/16
W
DEC 4-3
L. Beck
Aquinas
Mel-Min/G-E-T Friday Night Fights
Round 1 (4 Man)
143-151
12/09
L
F 0-0 1:36
B. Jansen
GET/Mel Min
2017 Tomah Scramble
Round 5
152 Gold
12/09
L
F 0-0 0:32
B. Leum
Westby
2017 Tomah Scramble
Round 4
152 Gold
12/09
W
F 0-0 0:46
B. Wilson
Royall
2017 Tomah Scramble
Round 3
152 Gold
12/09
L
F 0-0 0:59
T. Bassett
Boscobel
2017 Tomah Scramble
Round 1
152 Gold
12/06
L
F 0-0
C. Schlosser
---
Osseo-Fair/Augusta/Fall Creek @ Durand
Round 1
152
12/03
W
F 0-0
M. Mauer
Regis/Altoona
Mondovi Duals
Champ. Round 1
160
12/03
L
F 0-0
N. Pelke
Mondovi
Mondovi Duals
Champ. Round 1
160
12/02
L
F 0-0 5:29
W. Peters
---
Mondovi Duals
Champ. Round 1
160
12/02
L
F 5-0 0:54
J. Rotering
Independence/Gilmanton
Mondovi Duals
Champ. Round 1
160
11/30
L
F 4-0 1:54
A. Buck
Stanley-Boyd/Owen-Withee
Osseo-Fair/Augusta/Fall Creek @ Stanley-Boyd/Owen-Withee
Round 1
160
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/04
L
F 2-0 1:29
L. Carlson
Abbotsford/Colby
2017 Cloverbelt Conference
5th
132
02/04
L
F 2-0 1:50
Q. Webster
---
2017 Cloverbelt Conference
---
132
02/04
L
F 2-0 1:51
A. Rodriguez
Spencer
2017 Cloverbelt Conference
---
132
01/28
L
F 8-2 1:26
L. Meltesen
Necedah
Indee Invitational
Round 4 (Semis)
132
01/28
W
F 7-0 1:52
M. Marley
Melrose-Mind./Gale-Ett.-Tremp.
Indee Invitational
Quarters and 1st Wrestlebacks
132
01/28
L
F 2-0 1:07
C. Boardman
---
Indee Invitational
Round 1
132
01/25
L
F 0-0 3:52
A. Rodriguez
Spencer/Columbus Catholic
Osseo-Fair/Augusta/Fall Creek @ Spencer/Columbus Catholic
Round 1
132
01/13
L
F 0-0 1:03
D. Nielsen
---
Osseo-Fair/Augusta/Fall Creek @ Neillsville/Greenwood/Loyal
Round 1
132
12/14
L
F 0-0 1:31
L. Bauer
Durand
Durand @ Osseo-Fair/Augusta/Fall Creek
Round 1
138
12/09
L
F 11-3 6:51
T. Henderson
Stanley-Boyd/Owen-Withee
Stanley-Boyd/Owen-Withee @ Osseo-Fair/Augusta/Fall Creek
Round 1
138
Related Content
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023