Today · 6:00 PM UTC
2024 Alaska USAW State Fk/FS/GR Champion
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 4-5, TBD
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
May 4-5, 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
May 4-5, 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
May 4, 1:00 PM UTC
Tennessee Iron Man
May 4-5, 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
May 4, 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
May 4-5, 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
May 4-5, 2:00 PM UTC
WWF Freestyle/Greco State Champs
May 4-5, 2:00 PM UTC
USAWKS FRECO State
May 4, 3:00 PM UTC
Clash at Bullhead
May 4-5, 4:00 PM UTC
WSWA Freestyle and Greco State
May 4-5, 5:00 PM UTC
Minnesota FS/GR State Tournament
May 5, 3:00 PM UTC
NEUSA FS/GR State
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Cullen Fisher
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Big Game Wrestling Club
Wildcat Youth Wrestling
Wildcat Youth Wrestling
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/11
W
F 2-0 0:31
J. Kuhlman
Maquoketa Little Cards
West Branch Wrestling Youth Tournament
Round 4
B-4
02/11
W
F 9-2 2:56
O. Hurtubise
West Branch Wrestling Club
West Branch Wrestling Youth Tournament
Round 3
B-4
02/11
W
F 2-0 0:41
J. Peeters
Durant Cat Pac
West Branch Wrestling Youth Tournament
Round 2
B-4
01/28
L
Replay
DEC 9-5
R. Langley
Powerhouse Wrestling Club
2024 Iowa/USA State Championship
Quarters & 3rd WB (32 Man)
63
01/28
W
Replay
F 4-0 0:22
B. Phillips
Iowa
2024 Iowa/USA State Championship
2nd Wrestleback (32 Man)
63
01/28
L
Replay
TF 18-1 3:00
T. Heysinger
McDominate Training Center
2024 Iowa/USA State Championship
Round 1 (32 Man)
63
01/21
W
DEC 5-3
K. Blocker
North Scott
Rising Knights Wrestling Club Tournament
Round 4
62-68
01/21
W
DEC 5-0
A. Norcross
Morning Sun Tigers
Rising Knights Wrestling Club Tournament
Round 3
62-68
01/21
L
DEC 6-0
A. Federici
Headlock Wrestling Academy
Rising Knights Wrestling Club Tournament
Round 2
62-68
01/14
W
F 2-0 0:39
P. Celestino
Sauk Valley Wrestling Club
Bettendorf Bi-State Tournament
Round 3 (4 Man)
59-62 A
01/14
L
DEC 5-0
L. Linton
Force Elite
Bettendorf Bi-State Tournament
Round 2 (4 Man)
59-62 A
01/14
L
MD 9-1
E. Duncan
Sabertooth Wrestling Club
Bettendorf Bi-State Tournament
Round 1 (4 Man)
59-62 A
12/17
L
Replay
DEC 6-0
B. Walztoni
DC Elite
Hammerin Hawk Christmas Classic 2023
Round 5
B-11
12/17
W
Replay
F 0-2 0:15
T. Cavanh
North Liberty Wrestling Club
Hammerin Hawk Christmas Classic 2023
Round 3
B-11
12/17
W
Replay
F 2-0 0:18
A. Alborn
Waverly Area Wrestling Club
Hammerin Hawk Christmas Classic 2023
Round 2
B-11
11/26
L
F 19-7 2:35
K. Long
AWC
West Liberty Youth Wrestling Tournament
Round 3
B5
11/26
L
TF 17-0 2:46
K. Blocker
North Scott Lancers
West Liberty Youth Wrestling Tournament
Round 2
B5
11/26
L
F 8-10 2:57
S. Ratliff
North Scott Lancers
West Liberty Youth Wrestling Tournament
Round 1
B5
11/19
W
F 2-0 0:36
K. Blocker
North Scott Wrestling Club
Spartan Valley Open
Placement Matches (8 Man)
C-4
11/19
W
F 2-0 0:21
J. Manos
Moline Wrestling Club
Spartan Valley Open
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
C-4
11/19
W
DEC 7-2
W. Hengl
Assumption Elite WC
Spartan Valley Open
Quarterfinals (8 Man)
C-4
11/05
L
MD 13-0
E. Porter
Charlotte
Cedar Valley Fall Classic
Round 3
61-65
11/05
L
F 3-5 1:00
K. Mallicoat
CIWC / Team Intensity
Cedar Valley Fall Classic
Round 2
61-65
11/05
W
F 2-4 1:38
B. Montalvo
South Hardin Storm Chasers
Cedar Valley Fall Classic
Round 1
61-65
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/29
L
Replay
MD 13-3
M. Thome
Outlaw Wrestling Club
2023 Iowa/USA State Championship
round 5
56
01/29
W
Replay
F 9-11 2:58
C. Pigott
Iowa
2023 Iowa/USA State Championship
round 5
56
01/29
L
Replay
MD 12-0
I. Hernandez
Bettendorf Wrestling Club
2023 Iowa/USA State Championship
round 3
56
01/29
W
Replay
DEC 9-7 SV
O. Schott
Iowa
2023 Iowa/USA State Championship
round 2
56
01/22
L
F 2-5 1:46
C. Veach
Maquoketa Little Cards
Rising Knights Wrestling Club Tournament
Round 4
55-56
01/22
L
DEC 8-6
R. Cunningham
Morning Sun Tigers Wrestling
Rising Knights Wrestling Club Tournament
Round 3
55-56
01/22
W
F 2-5 1:19
C. Pigott
Hempstead Junior Mustangs
Rising Knights Wrestling Club Tournament
Round 2
55-56
01/15
W
F 2-0 0:43
B. Phillips
Mediapolis Youth Wrestling
Bettendorf Bi-State Tournament
Round 3 (4 Man)
51-56
01/15
W
F 2-0 0:32
W. Andes
Bettendorf Wrestling Club
Bettendorf Bi-State Tournament
Round 2 (4 Man)
51-56
01/15
W
F 2-0 0:32
H. Green
Sabertooth Wrestling Club
Bettendorf Bi-State Tournament
Round 1 (4 Man)
51-56
12/10
W
F 2-0 0:30
H. Shafer
Mediapolis Youth Wrestling
Morning Sun Youth Wrestling Tournament
Round 5
19
12/10
W
F 2-0 0:56
G. Baker
West Burlington/Notre Dame
Morning Sun Youth Wrestling Tournament
Round 3
19
12/10
W
DEC 10-4
J. Sartorius-Roberts
Mount Pleasant
Morning Sun Youth Wrestling Tournament
Round 1
19
11/20
W
F 7-3 1:23
A. Richardel
Pleasant Valley Wrestling Club
Spartan Valley Open
Placement Matches (8 Man)
B-6
11/20
W
F 2-0 0:20
A. Smith
Assumption Rising Knights
Spartan Valley Open
2nd Wrestleback (8 Man)
B-6
11/20
L
F 2-0 0:39
K. Wayne
North Scott
Spartan Valley Open
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
B-6
11/20
W
F 2-0 0:21
A. Richardel
Pleasant Valley Wrestling Club
Spartan Valley Open
Quarterfinals (8 Man)
B-6
Related Content
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023
Women's Spotlight
Feb 24, 2022