Mar 23-Dec 31 · Resumes Sunday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18, 4:00 PM UTC
2024 PNL Duals at Werner Park
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Jaxon Sansouci
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2019-2020
2018-2019
2017-2018
2016-2017
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/06
L
F 2-0 2:55
M. Owen
Wakulla
FHSAA State Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
1A 132
03/06
W
DEC 9-6
L. Lopez-Martinez
LaBelle
FHSAA State Championships
1st WB (16 Man)
1A 132
03/06
L
F 6-1 5:26
M. Watson
Cocoa Beach
FHSAA State Championships
Round 1 (16 Man)
1A 132
02/29
W
MD 9-1
C. Dart
South Walton
FHSAA 1A R1
Placement Matches
132
02/29
W
MD 13-3
N. Meyer
Episcopal
FHSAA 1A R1
Round 5 (consi semis)
132
02/29
L
MD 11-1
B. Dyer
Florida High
FHSAA 1A R1
Round 4 (semis and WB)
132
02/28
W
DEC 6-4
B. Bees
Yulee
FHSAA 1A R1
Round 2 (quarters and WB)
132
02/28
W
DEC 7-2
J. Moseley
Wewahitchka
FHSAA 1A R1
Round 1 (16 Man)
132
02/22
W
DEC 10-5
D. Arnold
Marianna
FHSAA 1A D2
Placement Matches
132
02/21
W
F 10-0 1:39
J. Torres
---
FHSAA 1A D2
Round 5 (consi semis)
132
02/21
L
DEC 11-9
B. Dyer
Florida High
FHSAA 1A D2
Round 4 (semis and WB)
132
02/15
W
DEC 2-1
S. Artman
---
Viper Round Robin
Round 5 (6 Man)
132
02/15
W
MD 15-2
J. Pitcher
Space Coast
Viper Round Robin
Round 4 (6 Man)
132
02/15
W
F 4-4 0:57
A. Kirby
Suwannee
Viper Round Robin
Round 3 (6 Man)
132
02/15
W
F 9-2 1:46
C. Smerek
Space Coast
Viper Round Robin
Round 2 (6 Man)
132
02/15
W
F 12-2 3:13
H. Hilado
Mainland
Viper Round Robin
Round 1 (6 Man)
132
02/08
L
F 7-0 4:28
N. Hejke
---
Clay Rotary Invitational
Placement Matches (32 Man)
132
02/08
L
DEC 5-2
I. Padgett
Fleming Island
Clay Rotary Invitational
6th Wrestleback (32 Man)
132
02/08
W
DEC 5-3
M. Brown
Hernando
Clay Rotary Invitational
5th WB (32 Man)
132
02/08
W
DEC 2-1
J. Pinto
Niceville
Clay Rotary Invitational
Semis and 4th Wrestleback (32 Man)
132
02/08
W
DEC 3-1
J. Kumpf
---
Clay Rotary Invitational
3rd WB (32 Man)
132
02/08
W
F 13-2 4:22
P. Pena
Bartram Trail H.S.
Clay Rotary Invitational
2nd Wrestleback (32 Man)
132
02/07
L
DEC 6-0
C. Mojena
Tampa Preparatory School
Clay Rotary Invitational
Round 1 (32 Man)
132
01/04
W
DEC 6-5
E. Sanchez
Doral Academy
Keystone Memorial IBT
Placement Matches (24 Man)
132
01/04
L
DEC 8-7
J. Dawson
Brunswick
Keystone Memorial IBT
Semis & 3rd WB (24 Man)
132
01/04
W
DEC 13-9
D. Posick
The Bolles School
Keystone Memorial IBT
Quarters & 1st WB (24 Man)
132
01/04
W
FOR 0-0
I. Davila
Mainland
Keystone Memorial IBT
Round 1 (24 Man)
132
12/15
W
F 0-0 1:33
T. Nguyen
---
Dual in the Dunes
Champ. Round 1
132
12/14
W
F 10-0
A. Burgess
Paxon Sch For Advanced Study
Fernandina Beach Duals
Champ. Round 1
132
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/08
L
F 2-0 2:57
J. Morris
Nature Coast
FHSAA State Championships
1st WB (16 Man)
1A 132
03/08
L
MD 9-0
M. Marchbank
---
FHSAA State Championships
Round 1 (16 Man)
1A 132
03/02
L
F 7-0 3:37
C. Hoskinson
---
FHSAA 1A R1
Placement Matches
132
03/02
W
F 2-0 1:50
O. Duffy
Yulee
FHSAA 1A R1
Round 4 (semis and WB)
132
03/01
W
F 0-0 5:00
L. Bell
Mosley
FHSAA 1A R1
Round 2 (quarters and WB)
132
03/01
W
F 2-0 1:50
S. Malone
The Bolles School
FHSAA 1A R1
Round 1 (16 Man)
132
02/21
W
F 2-0 1:57
N. Brown
Godby
FHSAA 1A D2
Placement Matches
132
02/21
W
DEC 2-0 SV
I. Wilson
Wakulla
FHSAA 1A D2
Round 4 (semis and WB)
132
12/22
L
DEC 5-2
a. Mcguigan
Columbia
Allstate Wildcat Invitational
3rd Place
132
12/22
W
DEC 6-4
L. Frost
Lee County
Allstate Wildcat Invitational
6th Wrestleback (32 Man)
132
12/22
L
DEC 2-0
A. Adams
Lowndes HS
Allstate Wildcat Invitational
Semis & 5th WB (32 Man)
132
12/22
W
DEC 5-4
T. Brinson
Colquitt County
Allstate Wildcat Invitational
Quarters & 3rd WB (32 Man)
132
12/22
W
F 8-0 3:44
T. Wrease
Dodge County
Allstate Wildcat Invitational
Round 2 Champ & WB (32 Man)
132
12/21
W
F 6-4 3:43
B. Yarley
Thomas County Central HS
Allstate Wildcat Invitational
Round 1 (32 Man)
132
12/08
L
DEC 4-0
J. Pratt
Soddy Daisy
Border Wars VI
IBT 2nd Wrestleback (16 Man)
132 IBT
12/08
W
DEC 8-4
L. Bell
Mosley
Border Wars VI
IBT Quarters & 1st WB (16 Man)
132 IBT
12/08
L
DEC 10-4
A. Ayala
Palmetto Ridge H.S.
Border Wars VI
IBT Round 1 (16 Man)
132 IBT
12/08
W
F 5-1 1:38
E. Aschenbrenner
Niceville
Border Wars VI
RR Round 5
132 RR
12/08
L
DEC 4-2
R. Ingram
Live Oak
Border Wars VI
RR Round 4
132 RR
12/07
W
F 11-1 3:34
C. Stuck
Daphne
Border Wars VI
RR Round 3
132 RR
12/07
L
F 4-0 1:21
M. Kilic
Woodward Academy
Border Wars VI
RR Round 1
132 RR
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/24
L
DEC 6-2
C. Maddox
South Walton
FHSAA 1A R1
Round 3 (16 man)
145
02/23
L
MD 13-2
K. Fagan
The Bolles School
FHSAA 1A R1
Round 1 (16 Man)
145
02/15
W
F 0-0 2:31
M. Milton
Godby
FHSAA 1A-D2
Placement Matches
145
02/15
L
F 0-0 5:05
C. Roberts
---
FHSAA 1A-D2
Round 4 (semis and WB)
145
12/02
L
DEC 8-5
S. Murray
Cambridge
Border Wars V
Placement Finals
120
12/02
L
F 4-0 3:00
C. Presswood
Soddy
Border Wars V
Cons Semis (24 Man)
120
12/02
W
F 8-2 4:08
H. Kimball
Gulf Breeze
Border Wars V
Quarterfinals (24 Man)
120
12/02
W
F 2-0 0:59
S. Tahir
Ridgeview
Border Wars V
Round 4 (24 Man)
120
12/01
W
F 2-0 1:34
W. Ashby
Arnold
Border Wars V
Round 3 (24 Man)
120
12/01
L
F 8-4 3:25
Z. Hartzog
Niceville
Border Wars V
Round 2 (24 Man)
120
12/01
L
MD 13-3
S. Chopek
---
Border Wars V
Round 1 (24 Man)
120
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/04
L
F 0-0 3:52
K. Davis
Yulee
Clay Rotary
Quarters & 3rd WB (32 Man)
106
02/04
W
FOR 0-0
R. Gentges
Bishop Kenny
Clay Rotary
2nd Wrestleback (32 Man)
106
02/03
L
F 0-0 5:40
L. Gagliardo
---
Clay Rotary
Round 2 Champ & WB (32 Man)
106
12/10
W
MD 10-0
E. Goodman
Matanzas
Capital City Classic
Cons. Round 4
106
Related Content
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021