Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Izak Cox
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Team Name
Roy Wrestling Club
Shootbox
Shootbox WC
Stallions Wrestling Club
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
05/25
W
Replay
F 6-0 3:47
M. Mendoza
Individual
RMN Events - Heroes Conquest
5th Place
146 lbs
05/25
L
Replay
F 11-0 3:42
R. Begay
Tuba city thunderbirds
RMN Events - Heroes Conquest
Consi-Semis
146 lbs
05/25
L
Replay
DEC 5-0
T. Degroat
Dominate WC
RMN Events - Heroes Conquest
Semi-Finals
146 lbs
05/25
L
Replay
F 2-0 1:10
J. Burdick
Carbon
RMN Events - Heroes Conquest
RR Rnd 2
144 lbs
05/25
W
Replay
F 2-0 0:27
Z. Cruz
Stay Sharp
RMN Events - Heroes Conquest
Quarter-Finals
146 lbs
05/25
L
Replay
F 8-0 2:30
A. Ortiz
Juggernaut WC
RMN Events - Heroes Conquest
RR Rnd 1
144 lbs
05/04
W
Replay
DEC 2-0
T. Degroat
Battle Boys WC
RMN Events - Clash at Bullhead
2nd Place
146 lbs
05/04
W
MD 9-0
D. Johnson
Tucson Pride WC
RMN Events - Clash at Bullhead
3rd Place
146 lbs
05/04
W
Replay
F 8-0 2:56
N. Lehi
Hidden Springs Wolves
RMN Events - Clash at Bullhead
Consi-Semis
146 lbs
05/04
L
Replay
DEC 3-0
A. Hopson
Grindhouse WC
RMN Events - Clash at Bullhead
RR Rnd 2
137 lbs
05/04
L
Replay
F 4-0 0:51
R. Begay
Goldspring wrestling
RMN Events - Clash at Bullhead
Quarter-Finals
146 lbs
05/04
L
Replay
F 9-5 3:26
B. Gemmell
Outlaws WC
RMN Events - Clash at Bullhead
RR Rnd 1
137 lbs
04/20
W
F 6-12 1:32
M. Redd
Bear River Wrestling Club
Utah Freestyle State Championships
First Place
136
04/20
W
TF 12-2 2:08
A. Bennett
Team Prestige Wrestling
Utah Freestyle State Championships
Round 1
136
04/06
L
F 7-5 3:39
U. Anderson
Delta
Utah Little League State 2024
Placement Matches (8 Man)
122-127
04/06
W
F 2-0 1:05
J. Carpenter
Shootbox Wrestling Club
Utah Little League State 2024
Semis & 1st WB (8 Man)
122-127
04/06
W
MD 12-4
D. Houston
PANGUITCH
Utah Little League State 2024
Quarterfinals (8 Man)
122-127
03/09
L
Replay
F 4-5 2:47
M. Tanner
Green canyon wrestling
Intermountain Warrior Challenge
Round 3 32 man
132
03/09
L
Replay
F 7-0 1:59
K. Fordyce
Kuna Klub
Intermountain Warrior Challenge
Round 1 32 man
132
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024