Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Cruz Naatjes
Results
High School Results
Team Name
Spirit Lake
Spirit Lake Park
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/28
W
F 2-0 1:09
E. Wolfgram
Pocahontas
SMS #2
Placement (4 Man)
MS25
02/13
L
DQ 4-0
C. Logue
Spencer Middle School
ELC Middle School Wrestling Meet
Round 2
Bracket 15
02/13
L
DEC 8-5
C. Manwarren
Graettinger Terril Ruthven Ayrshire
ELC Middle School Wrestling Meet
Round 1
Bracket 15
02/12
W
F 9-2 1:50
E. Martinez
Hartley Melvin Sanborn
HMS Middle School Meet 1
Finals (2 Man)
130-141
02/12
W
F 2-0 1:32
J. Pausley
Okoboji
HMS Middle School Meet 1
Finals (2 Man)
140-141
02/09
W
F 9-6 2:57
L. Schurg
Emmetsburg
E-Hawk Middle School Scramble #2
Placement (4 Man)
Bracket 12
02/08
L
DEC 0-0
H. Clendenen
North Union
E-Hawk Middle School Scramble #2
Semis (4 Man)
Bracket 12
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024