Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18, 4:00 PM UTC
2024 PNL Duals at Werner Park
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Liam bunting
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
La Gente Wrestling Club
LaGente
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/18
W
F 0-0
M. Rivas
Ridge Wrestling Club
P2P - Air Force Classic
Round 3 (4 & 2)
73-77
02/18
W
F 0-0
C. Campbell
Cowboy Kids Wrestling Club
P2P - Air Force Classic
Round 2 (4 & 2)
73-77
02/18
W
DEC 0-0
J. Vigil
Eaglecrest Wrestling Club
P2P - Air Force Classic
Round 1 (4 & 2)
73-77
02/10
W
F 0-0
J. Victor
Palmer Divide Wrestling Inc.
P2P - The Battle
Round 3 (4 & 2)
72-76
02/10
W
F 0-0
J. Jr.
Betterman Elite Wrestling
P2P - The Battle
Round 2 (4 & 2)
72-76
02/10
W
F 0-0
A. Spencer
Steel City Reloaded Wrestling Club
P2P - The Battle
Round 1 (4 & 2)
72-76
02/03
W
F 0-0
M. Cassio-Romero
Team Taneisha Wrestling Club
P2P - SOCO Show
Round 3 (4 & 2)
69-73
02/03
W
FOR 0-0
H. Gutierrez
Animal House Wrestling
P2P - SOCO Show
Round 1 (4 & 2)
69-73
02/03
W
F 0-0
J. Huntsinger
Woodland Park Jr. Wrestling Club
P2P - SOCO Show
Round 2 (4 & 2)
69-73
01/13
L
DEC 12-6
C. Langan
Widefield Wrestling Club
2024 South League Regional -P2P
2nd Wrestleback (16 Man)
72
01/13
L
DEC 10-4
C. Falcon
Pikes Peak Warriors Wrestling
2024 South League Regional -P2P
Quarters & 1st WB (16 Man)
72
01/13
W
F 4-7 2:33
J. Victor
Palmer Divide Wrestling Inc.
2024 South League Regional -P2P
Round 1 (16 Man)
72
12/23
W
F 0-0
L. Culotta
Black Fox Wrestling Academy
P2P - Holiday Classic
Round 2 (4 & 2)
72-79
12/23
W
DEC 0-0
E. Vialpando
Misfit Wrestling
P2P - Holiday Classic
Round 3 (4 & 2)
72-79
12/23
W
DEC 0-0
L. Windhorn
Olympian Wrestling
P2P - Holiday Classic
Round 1 (4 & 2)
72-79
12/02
W
DEC 0-0
A. Fernandez
Widefield Wrestling Club
P2P - Mojo Mashup - DGC
Round 2 (4 & 2)
69-75
12/02
L
F 0-0
G. Hall
Woodland Park Jr. Wrestling Club
P2P - Mojo Mashup - DGC
Round 3 (4 & 2)
69-75
12/02
W
DEC 0-0
E. Benavidez
Steel City Reloaded Wrestling Club
P2P - Mojo Mashup - DGC
Round 1 (4 & 2)
69-75
11/11
W
FOR 0-0
R. Andasola
Team Pueblo Wrestling
P2P - Stars and Stripes - DGC
Round 1 (4 & 2)
74-85
11/11
W
DEC 0-0
E. Wisniewski
Olympian Wrestling
P2P - Stars and Stripes - DGC
Round 3 (4 & 2)
74-85
11/04
W
F 0-0
V. Quintana
Team Taneisha Wrestling Club
P2P - Burton Bash
Round 3 (4 & 2)
75-108
11/04
W
F 0-0
H. Walsh
Ellicott Metro District Thunderhawks Wrestling Club
P2P - Burton Bash
Round 2 (4 & 2)
75-108
11/04
W
DEC 0-0
E. Gutierrez
Duran Wrestling Club
P2P - Burton Bash
Round 1 (4 & 2)
75-108
10/28
W
F 0-0
W. Wilson
Duran Wrestling Club
P2P - Bessemer Brawl
Round 3 (4 & 2)
76-95
10/28
W
F 0-0
S. Montez
Team Pueblo Wrestling
P2P - Bessemer Brawl
Round 1 (4 & 2)
76-95
10/19
W
F 0-0
J. Vigil
Eaglecrest Wrestling Club
P2P - Icebreaker PC
Round 3 (4 & 2)
74-77
10/19
W
DEC 0-0
K. Squires
Animal House Wrestling
P2P - Icebreaker PC
Round 1 (4 & 2)
74-77
10/19
W
F 0-0
G. Bramble
Betterman Elite Wrestling
P2P - Icebreaker PC
Round 2 (4 & 2)
74-77
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/22
W
MD 14-3
C. Swart
CWA Titans
P2P - Elite Conflict
Round 1 (4 & 2)
61-63
01/22
W
F 0-0
M. Wynn
Cheyenne Mountain
P2P - Elite Conflict
Round 2 (4 & 2)
61-63
01/22
W
FOR 0-0
B. Berninzoni
Black Fox
P2P - Elite Conflict
Round 3 (4 & 2)
61-63
01/16
W
MD 11-3
C. Schumann
Team Taneisha
P2P - SOCO Show
Round 3 (4 & 2)
59-63
01/16
W
F 0-0
M. Brunk
Colorado Regulators
P2P - SOCO Show
Round 1 (4 & 2)
59-63
01/07
W
TF 18-2 2:45
W. Wilson
Duran Wrestling Club
2023 South League Regional -P2P
Placement Matches (8 Man)
62
01/07
W
DEC 16-13
K. Swanson
Pueblo County Wrestling Club
2023 South League Regional -P2P
Cons. Semis (8 Man)
62
01/07
W
F 2-0 0:55
M. Brunk
Colorado Regulators Wrestling Club
2023 South League Regional -P2P
Semis & WB (8 Man)
62
01/07
L
DEC 12-11
M. Wynn
Cheyenne Mountain Wrestling Club
2023 South League Regional -P2P
Quarterfinals (8 Man)
62
01/07
L
NC 0-0
M. Wynn
Cheyenne Mountain Wrestling Club
2023 South League Regional -P2P
2nd Place Match (8 Man)
62
Related Content
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021